Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most hogy is van?

Ez most hogy is van?

Figyelt kérdés

ha a kutyánk a falkavezér és mi szeretnénk azok lenni akkor gyakoroljuk egy hónapot és piff-puff mi vagyunk azok?

ha a kutya a falkavezér akkor ő megküzd a posztért nem.

mert akkor mi vagyunk a lázadók akik nem akarnak engedelmeskedni nem?


2010. ápr. 14. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

háhá

Abszolúte nem piff puff és mi vagyunk azok, át kell venni tőle a hatalmat sok minden a falkavezérség jele, pl ha te beleszel a táljáb (képletesen) mielőtt ő eszik akkor ez a falkavezérség jele, ha hazamész és nem foglakozol vele csak kb 10-15 perc utána falkavezéség jele ha elmész nem búcsúzkodsz a falkavezérség jele ha előtte mész ki az ajtón a falkavezérség jele és sorolhatnám még egy darabig amivel azt sugallod et vagy a vezér. Ezeket kell tenni is nem egy hónapig hanem örökre. Persze hogy védeni akarja a pozícióját ugatni fog, morogni, előfordul, hogy oda is kap szélsőségesebb esetben. De ezesetben te lenyomod nyaknál fogva nem fél másodpercre hanem tovább, hogy érezze te vagy a vezér és azt mindig mutatod neki. Nem akkor van simogatás amikor odajön mert ő úgy gondolja hanem a mikor hívod, nem akor megy oda ozzád amikor ő akarja hanem amikor hívod. Nekem két staffom van, mindekettő nagyon boldog kiegyensúlyozott kutya, egyik sem képzeli magát vezérnek, a vezér én vagyok nem is vitatják ezt. Persze ők is próbálkoznak és adott időpszakukban próbáltak följebb menni a ranglétrán de minden egyed próbálkozás letörésre kerül és ha kellett megtorlásra. Ők most boldogok játszanak velünk és egymással a séták örömteliek nem rémálmok, nem idegbetegeskednek a kerítés mellett ha elmyeg valaki az utcán vagy egy másik kutya mellettt haladunk el. Persze ha a területünkre akar jönni valaki jeleznek, addig ameddig ott nincs valaki ember a családból és nem ők hanem mi döntjük el beengedhető e valaki vagy sem. Ha én beengedem akkor bejöhet nyugodtan elvonulnak és lefekszenek de ha valaki illtéktelenül próbál nélkülünk akkor vegyen magára másik ruhát. Hiszen "ott ők a biztonságiőrők".

Szerintem ez a falkavezérség és nekünk maximálisan bevált.

2010. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól leírta az első. Én még annyival kiegészíteném, hogy ennek a dolognak van egy pszichológiai aspektusa is. Mert a trükkök, amikkel kimutatjuk a falkavezérséget, önmagukban mit sem érnek, ha amúgy a gazdi bizonytalan és nem elég határozott. Tehát neked is el kell hinned magadról, hogy képes vagy erre a feladatra, mindig nyugodtnak és határozottnak kell lenni a kutyával szemben. Tiszteletet csak úgy fogsz kapni, ha a kisugárzásoddal te magad is azt árasztod, alkalmas vagy a vezéri posztra és föl lehet rád nézni, lehet követni téged.
2010. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen tudom hogy egy életen át kell gyakorolni ezt

de a kutya mégis védi a pozícióját nem?

2010. ápr. 14. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
De. Viszont ha következetesen csinálod a dolgokat és nem adod fel, akkor egy idő után el fog ismerni vezérnek. Persze újra és újra próbára fog majd tenni, de ezek a későbbiekben már nem lesznek olyan erőteljes próbálkozások.
2010. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
a kutyák magunkhoz szeliditése már nagyon régóta zajlik. szerencsére ennyi idő alatt eljutottunk oda, hogy a kutya alapvetően barátságos az emberekkel és nincsenek benne túl erős domináns vonások(illetve ha vannak az inkább a saját fajtájuk kerete közt mutatkozik be). Persze nyilván van bennük valamennyi dominancia de ez kezelhető. A kutya ha jól csináljuk a dolgokat, fizikai küzdelem nélkül is elfogadja, hogy miénk a vezető szerep. Erre nagyon jó kis gyakorlatok, trükkök vannak.
2010. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Ahogy a gyerekemnek sem engedek meg bizonyos dolgokat még 30 éves korában sem, ugyanúgy a kutyámnak sem fogok mindent, és ezzel máris megakadályozom, hogy a fejemre nőjön. Nem kell folyamatosan és mindenféle módszerekkel bizonygatni egy egészséges lelkű kutyának, hogy vigyázzon magára, mert én vagyok a főnök. Kicsit felfújták itt mostanában ezt a témát. Ha nem rettegsz állandóan ilyen problémáktól csak simán következetes vagy vele és nem majomszeretettel szereted, akkor ilyen gondok fel sem merülnek.
2010. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat!!!:D
2010. ápr. 15. 06:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!