Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám. Bajban...

Megharapott a kutyám. Bajban vagyok? 15/L

Figyelt kérdés

Pár órával ezelőtt kutyasétáltatás közben összeverekedtek a kutyák és mikor próbáltam őket szétválasztani akkor belém harapott a kutyám, pontosabban az ujjamon. A kutyám oltva van. A harapás után beszaladtam a házba, és hideg vízzel lemostam a sebet. Most 1-2 órával ezelőtt szappanos vízzel is kitisztítottam a sebemet. A harapás nyoma kb. 1 centis, nem olyan mély.

Most a sebemből valami átlátszó dolog szivárog, amiben kicsit keveredik a vér is.

Nagyon komoly?


15/L



2016. júl. 2. 22:13
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:
100%
Az átlátszó dolog egyszerű szövetfolyadék, 1-2 óra alatt amúgy sem gennyesedik egy seb. Ezzel együtt menj orvoshoz, mert tetanuszra szükséged lesz. És mivel elhanyagoltad a fertőtlenítést(a hideg víz és a szappan nem az), most már esélyes hogy később tényleg gennyesedni fog. Egy kutya szájában elég durva bacik élnek, komolyan kell venni azt a fránya fertőtlenítést.
2016. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Sajnos nem találtam itthon semmit amivel lefertőtleníthettem volna, a szüleim is csak most értek haza, adtak Betadinet, azzal kentem be pár perce
2016. júl. 2. 22:31
 13/19 anonim ***** válasza:

valóban nem szappanos vízzel kell ilyenkor kezet mosni,hanem jóddal vagy alkohollal fertőtleníteni.

ha az idegen kutya harapott volna meg,akkor nagyobb okod lenne a félelemre. így legalább tudod,hogy oltva volt.

2016. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nem lesz semmi bajod.

Ha elkezd a seb beduzzadni, és egyre jobban fájni, akkor menj orvoshoz tetanuszoltásra.

2016. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel: Még nem voltam orvosnál, de valószínűleg nem sokára megyünk ügyeletre. Ami azt illeti iszonyatosan dobog a szívem, gyorsan. Lehet, hogy csak a stressz miatt van, mert utána olvastam néhány dolognak a neten, és én eleve hipochonder vagyok, szóval...

Azt mondták a szüleim, hogy meglátják, hogy hogy fogom magam érezni estére. Kicsit félek... Csak egy harapás, nem is nagy, de a következményei...

2016. júl. 3. 18:32
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Na voltatok orvosnál? Mit mondott?

Inkább menjetek el, ha így pánikolsz, legalább megnyugszol. (A gyors szívverés a para miatt van, nincs más bajod, nyugi).

2016. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem voltunk még, de holnap anyukám megy dokihoz, és én is megyek vele. Ez 100%, nem maradhat így a sebem, meg ha a tetanusz elleni injekció fáj is, inkább elviselem, utána 1 évig biztosan védve leszek. Meg a sérülésem is nagyon zavaró, hogy rossz helyen van, és akár a legkisebb mozdulatomra is ,,szétnyílik", újból vérezni kezd. Nem tud begyógyulni...


Holnap estére/délután már biztosan végzek és megírom ide, hogy mi volt!


Addig is nagyon szépen köszönök minden választ! :)

2016. júl. 3. 20:16
 18/19 A kérdező kommentje:

Egyébként tudom, hogy ez most külön kérdés, de... Úgy tudom, hogy a tetanusz elleni oltás 5 évig ad védelmet. Én 11 éves koromban kaptam legutóbb, tehát elméletileg még véd. Holnap ugyanúgy kapni fogok ilyen oltást, ettől függetlenül?

(Tudom, hogy majd úgyis kiderül, de kíváncsi vagyok rá, esetleg hátha valakinek már van ezzel kapcsolatban tapasztalata)

2016. júl. 3. 20:32
 19/19 anonim ***** válasza:
Na kaptál oltást?
2016. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!