Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lebénult a kiskutyám, mit...

Lebénult a kiskutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Megharapta egy nagyobb kutya, az állatorvos szerint várjunk az altatással, hátha a szteroidos kezeléstől várható javulás!Bizakodunk, de eddig még semmi...:(((
2010. ápr. 14. 17:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Jaj istenem, nálunk is ez történt. Mi több mint 1 hónapokig küzdöttünk de végül elengedtük, nincs nap hogy ne jutna eszembe...

Ezen a téren ,sajnos, otthon vagyok, ha bővebben leírod a helyeztet biztos tudok tanácsot adni.

Melyik része bénult le? Mi és hogyan sérült?

Üríteni tud, tudja tartani?

És hogy történt a dolog?

2010. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Légy mellette!!!

Foglalkozz vele sokat.Szereesd.Biztos megfogtok gyugúlni :)..szurkolok.

2010. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
jaaaaaaaaaj:((((((((((( istenem szegénykéééém:'( milyen fajta?:((((
2010. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

hátsó két lába teljesen béna, az első kettőt mozgatja de elég furcsán.Vasárnap történt, azóta szenvedünk...

A röntgen kimutatta, hogy az ágyékcsigolyája tört el!

Szegénykém kómás a szteroidtól, néha eszébe jutna felkelni, akkor elkezd vergődni, és kétségbeesik, nem tudja mi van vele.Ilyenkor nyugtatgatom...

Nem tud üríteni se, de mi bízunk a csodában!!!

2010. ápr. 14. 17:23
 5/21 A kérdező kommentje:

első válaszadónak: Én nem bírnám egy hónapig így...Mondjuk akkor lehet, ha elindulna valami javulás!

Nektek mi avollt az a pont amikor azt mondtátok, hogy akkor elengeditek 1 hónap után?

2010. ápr. 14. 17:28
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt a döntést az állatorvossal is meg kéne vitatni. ha ő úgy látja hogy érdemes foglalkozni vele akkor lehet esély, ha eljön az a pont ahonnan reménytelen a dolog, biztosan javasolni fogja az altatást.

Illetve ha féltek, hogy csak azért kezeli hogy pénzt húzzon le rólatok, vigyétek el egy másik állatorvoshoz is és kérjetek tőle is szaktanácsot.

2010. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
a remény hal meg utoljára! én találkoztam egyszer egy dalmatával, amiről azt hittem, hogy nagyon öreg, a járása, meg egyebek alapján, aztán a gazdája felvilágosított, hogy 3 éves, csak el volt törve a gerince egy idióta miatt, aki szét akarta választani szegény párát a rámászó kanoktól, mivel tüzelt, aztán olyan jól sikerült ütlegelnie egy fahúsánggal, hogy pont a dalmata lány hátgerincét találta el. sokáig kézben hordtá le, mert a hátsó fertája nem működött, aztán egy ismerősük javaslatára kezdték el hordani az omszki tóra úszni....innentől könnyekkel küszködve mesélte a hölgy, hogy hogyan indult be lassan a hátsó lábai működése napról-napra, hétről-hétre, hónapról-hónapra. Perszue ez biztos nem működik mindíg, de ahogy említém, a remény hal meg utoljára. ha küzdtök érte, akkor ha van értelme, a vahúr is társ lesz ebben és látni fogod rajta, hogy akar és az mindenkinek jó. azt javaslom, ragadj meg minden szalmaszálat és amíg a kutyuson is látod, hogy küzd, addig ne add fel. láttam én már a neten kétlábú kutyát is (csak hátsó lábai voltak), boldog volt és vidám, amerikában showműsorokban szerepel. nem tudod elképzelni, milyen élniakarás van az állat- és növényvilág képviselőiben. Fel a fejjel- csak pozitívan
2010. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

első vagyok

Ez első 1-2 hét brutál volt, legalább napokig senki nem aludt, orvostól orvoshoz rohangáltunk. Először azt mondták hogy van remény, megműtötték, lekezelték, nekünk már csak gyógyszerezni és tornáztatni kellett. neki is a 2 hátsó lába bénult le, először nem ürített aztán már nem tudta tartani és folyamatosan folyt belőle minden. 3 hét után csodák csodájára már tudott állni, próbált lépni, volt nagy örömködés, doki elvolt ájulva, ilyen rohamos javulást még nem látott. Aztán kezdett a gyanakodás, mert 4 hét után még mindig nem tudta tartani az ürítést. Majd egyik nap történt valami, egyszer csak üvölteni kezdett, rángatózni, harapni, rohantunk dokihoz, kiderült hogy szét jött a kapocs amit betette neki. Nem lehet újra műteni. Elélhet, nincsenek fájdalmai, de járni sosem tud már, és ürítést sem tud tartani. Nálunk ez nem volt kérdés ez nem kutyához méltó élet, vonszolja magát, bepisilve, kakilva, ennél ő többet érdemel.

Eddigi életem legnehezebb pillanata volt, na most már zokogom is ezt felidézve. hazavittük hogy elköszönjön mindenki, másnap a párommal vittük őt altatni, és mikor minket szólítottak, a páromnak szó szerint bekellet cibálnia a rendelőbe és lekellet fognia hogy kiengedjem a kezemből a kutyát. Nincs nap hogy ne jutna eszembe ez a pillanat és az amikor az a másik neki esett. Ha csak egy kicsit másképp csinálom azt a napomat akkor még mindig velünk lenne, és nem kéne ezt a rettenetes fájdalmat magammal cipelnem.

Neked is csak azt tudom tanácsolni hogy küzdjetek amíg lehet de ha már nincs esély javulásra, hogy újra kutyához méltóan tudjon élni akkor el kell engedni.

nagyon nem lesz könnyű lelkileg sem, nekem majdnem rá ment a kapcsolatom, folyamatos feszültség, nap mint nap látni a szenvedő kutyát, nagyon megviseli az embert. Legyetek erősek és bölcsek. ha bármilyen kérdésed van kérdezz, tudok ajánlani kezelést, szakembert, gyógyszert, tornáztató technikát...

2010. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Milyen kutya? és hogy tudta az a másik elkapni?
2010. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

yorki, és átmászott a kerítésen a szomszéd kutyához, aki tüzelt, de volt ott egy kan kutya is sajnos:(

Én is zokogtam, ahogy olvastam a soraidat, nekem is felfoghatatlan ami történt.Mi eddig még nem műtöttük meg az itteni(vidéki)doki azt mondta nagyon drága egy ilyen műtét, és mint nálatok, nem is biztos hogy sikeres lesz.

Egyébként nektek mennyibe került? esetleg belevágnánk....

2010. ápr. 14. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!