Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyámnak?

V.Tina kérdése:

Mi baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint 3 és fél éves pekingi palotapincsim van. Nem túl régóta, maximum 1 éve elkezdte rágni a saját mancsát. Néha arra ébredek éjszaka, hogy a hajamat is ugyanúgy rágcsálja, és közben röfögés szerű hangot ad ki. Nem tudjuk, hogy miért csinálja ezt, de szeretnénk megtudni.

(Az alsó metszőfogai kicsit... csárén állnak, ugyanis az egyik foga kifelé, a másik befelé áll, és így az összes metszője. Nem tudom, hogy ennek köze van-e a dologhoz, de azért leírtam :D)



2016. júl. 3. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egy éve tart már (egy éve - nem túl rég?), miért nem vitted orvoshoz? Nem normális, ha egy kutya rágja a saját lábát. Viszket neki, allergiás, bármi lehet.
2016. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem csak a lábát rágja, hanem ha fent van ő is az ágyon, akkor a mi hajunkat, a lepedőt, és a takarót is rágcsálja.

És nem teljesen egy éve, hanem inkább több hónapja tart, csak kerekítettem, rövidebb időszakról van szó, csak gondoltam az egyszerűség kedvéért felfelé kerekítettem.

2016. júl. 3. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baja,hogy nem vitted még orvoshoz,hanem itt kérsz ingyenes távdiagnózist.Nem kellett volna még egy hónapig sem várni ezzel.A viselkedés megváltozása általában bajt jelez.A leírt tüneteket többféle betegség okozhatja,allergia,élősködő stb.Ezt csak orvos tudja megmondani.
2016. júl. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bűzmirigygond is szokott okozni lábrágást.
2016. aug. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!