Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett érzékeny a kutya a...

Miért lett érzékeny a kutya a kullancs/bolhaellenes szerekre?

Figyelt kérdés

4 éves szálkásszőrű tacskóról van szó. Hosszú lesz, kérem akinek hasonló problémája volt, vagy tud segíteni az olvassa végig. Allergia, érzékenység, mi lehet a baja?


Kiskorában Advantix spot-on-t, Fressnapf-ban vásárolt bolhanyakörvet (nem emlékszem sajnos a márkájára) használtunk kullancs és bolha stb. megelőzésére. Nem emlékszem, hogy különösebb baja lett volna, először kicsit bágyadt aztán kicsit vakaródzott, de semmi durva nem volt.


Tavaly már Advantix-tól kicsit durvább tünetei lettek, egy hétig kb szarul volt tőle (nem voltam akkor jelen, családtagok elmondása alapján) nem volt kedve játszani stb...


Kutyakozmetikus ajánlotta idén tavasszal a Scalibor nyakörvet. Kb pár napig bírta (szintén nem voltam jelen mikor hordta). Fülrázás, bágyadtság. Levették róla a családtagok, következő hétben szétvakarta sebesre a nyakát. Hagytuk begyógyulni, nem raktunk rá semmit.


Most szőre közepesen hosszú, nem tudta még trimmelni a kozmetikus, de megfürdette. Már utána is viszketett a háta, de mikor nagyobb a szőre és meleg van akkor mindig szereti ha vakarják a hátát. 1 héttel fürdetés után rányomtuk az Advantix-ot, fele tubust csak mert ugye múltkor se viselte valami jól.

Aznap bágyadt volt, másnap vakaródzott, harmad-negyednap már jókat játszott (nem is volt olyan meleg mint előző napokon), aztán tegnap estére fél óráig nem figyeltük, erre kikaparta magát ahol elérte (két oldalt egy-egy foltban, hátán ahova kapta a szert). Ma reggel kenegetjük krémmel, nem vérzik a két kopasz folt. De a hátán lévő seb nagyobb lett, és mintha gennyedzene, pedig figyeltük folyamatosan hogy ne vakarja magát.


Érzékeny-e a kutya a rovarölő hatóanyagokra? Ezek a hatóanyagok:

Scalibor nyakörv (48 cm-es): Deltametrin 0,76 g, (titánium-dioxid 0,285 g)

Advantix spot-on (4-10 kg-os kutyának) 1 ml-es tubusban, aminek csak a felét kapta: Imidakloprid 100 mg, Permetrin 500 mg, (Butil-hidroxitoluol 1,0 mg)


Vagy más kutyáknál is normális ez? Nem igazán láttam ilyen mellékhatásokról beszámoló kommenteket, illetve hogy mi a teendő ilyenkor stb...pár fórumot végigolvastam, mindenki csak azt írja, hogy milyen védelmet nyújtanak ezek a szerek. Nekünk így nem éri meg taccsravágni a kutyát...

Most fogyott el egy doboz Advantix, és folyamatosan rosszabb tüneteket okozott a kutyánál.

Még mindig nagyon viszket neki, megfürdethetjük ma? Nem érdekel ha így nem fog hatni a szer, nyilván másfajta védelmet kell majd találnunk a rovarok ellen. Ha valaki ilyen tanácsot is tudna adni, azt megköszönnénk. Megyünk majd dokihoz is, most gyors segítség kéne, hogy segít-e ha fürdetjük, vagy valami :(



2016. júl. 4. 12:14
 1/1 A kérdező kommentje:

Olyat olvastam, hogy B vitamint ha mindennap etetünk a kutyával akkor elkerülik a rovarok.

És természetes rovarirtónak használható a Neem olaj.

Illetve láttam egy újfajta készítményt ahonnan a kajáját vesszük a kutyának (Petnet.hu), Beaphar Vermicon a neve, nem tartalmaz kémia rovarölő szert, hatóanyaga: Dimethicone 0,474g/l, ami tudtommal szilikon, és emberi készítményekben is megtalálható, krémekben, samponokban stb. Szóval ez esetleg nem bántaná a kutya bőrét se, de tényleg hatásos a rovarok ellen? Még újnak tűnik a szer, ezért nem találtam véleményeket róla.

Valakinek ezekkel tapasztalatok?

2016. júl. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!