Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki Terrierem van és büdös...

Yorki Terrierem van és büdös ha nem fürdetem meg minden egyes nap, de azt meg nem szabad . Mit csináljak jele?

Figyelt kérdés

Egy idő után büdös lesz, főleg ha leviszem sétálni ,de nem is engedem a magas fűbe .

Mér lesz büdös ?



#kutya #terrier #Yorki #yorschire terrier
2016. júl. 4. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen büdös. Ha csak szimpla kutyaszag és nem parfüm illat, akkor azért van mert kutya.

Ha valami extra szag, az lehet bűzmirigytől vagy ha a szája környékén akkor pl. fogkőtől.

2016. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mer' sokszor fürdetted.


Ivartalanítva van? Az én yorkim addig árasztott kellemetlen szagot magából (bőr, szőr) amíg nem volt ivartalanítva, esetleg nincs begyulladva a bűzmirigye?

Nem egészséges, ha egy kutya ennyire budos.

Esetleg nezesd meg egy állatorvossal

2016. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sétáltatás közben nem szokott a földön hemperegni? Nem fekszik bele ürülékbe vagy döglött kisállatokba?
2016. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Normális esetben nem lenne szabad büdösnek lennie.

Valamilyen betegségre utalhat a szag, érdemes lenne kivizsgáltatni állatorvossal.

2016. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az állatorvost ajánlom, ha tényleg nagyon büdös. Egyébként sima vízzel nyugodtan lemoshatod, akár mindennap is. Én sima vizes ronggyal szoktam a tappancsait és a hasát (bolognese) megtörölgetni.Mivel kan és sokszor lepisili magát.

Az enyém 2 hetente fürdik, csodás szőre van. Minőségi sampont és balzsamot kell használni.

groomstuff.hu

zanni.hu

2016. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Fogköve nincs?

Füle nincs begyulladva?

Bűzmirigye rendben van?

Nem csipás a szeme?

Mit kap enni?

Mivel fürdeted?


Na ha ezekre válaszolsz akkor tudunk segíteni.


Amúgy a yorkik meg alapból a társasági kutyáknak kutyaszaguk se nagyon van.


Amit sokszor büdösnek éreznek az az,hogy a kutyának vastagon rohad a csipája már és az áraszt szagot vagy fogköve van,netán a füle be van gyulladva.


Minden nap meg tényleg ne fürdesd!!! 1,5-2 havonta kellene fürdetni csak.

2016. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!