Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz alkalmas lenne...

A kuvasz alkalmas lenne rendőrkutyának?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy csak a fehér színe miatt esett ki, mert az nem túl előnyös. De ez nem tudom mennyire hiteles.

Köszönöm.



2016. júl. 4. 15:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Már vártam a lepontozást. Kösz mindenki:3
2016. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám, hogy lassan tanul a kuvasz... Én a sajátomnál úgy látom, hogy kifejezetten gyorsan megtanul dolgokat, de megvan a magához való csavaros esze, önállóan is gondolkodik. Én ezt kimondottan kedvelem, még ha néha bosszantó is.

Például tudja, hogy nem viheti el a lábtörlőt az ajtó elől, de azt is tudja, hogy ha akkor viszi el, amikor látjuk, akkor kimegyünk - szóval, ha azt akarja, hogy kimenjen valaki, akkor úgy lép akcióba, hogy a szeme sarkából végig figyeli, hogy bejönnek-e a számításai...

És persze hiába ismeri az alapvető parancsszavakat és kézjeleket, ha nem látja értelmét vagy nem fűződik érdeke hozzá, akkor nem biztos hogy mindig teljesíti...


Nem lehetetlen, hogy legyen egy-egy példány, amelyik beválik rendőrkutyaként, de ez azért nem az ő világuk.

2016. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá, hogy a II. világháború előtt használtak kuvaszokat és komondorokat a rendőrségen. Később leváltotta őket a német juhász, nem véletlenül.
2016. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kuvaszt jol lehet tanitan nekem is van egy kuvaszom és már nagyon sok mindent tud. De nem rendörkutyának alkalmas. A kuvasz területörzésre van kitenyésztve nem rendörkutyának.
2016. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!