Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásként milyen...

Kezdő kutyásként milyen hibákat/bakikat csináltatok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék viccesre, illetve olyanra is ami akkor nem igazán volt vicces, ma pedig már mosolyogtok rajta, hogy hogy is képzeltétek az adott dolgot/cselekvést. :D
2016. júl. 9. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Apha rollt hasznaltam valami bagatel dolog miatt. Szar napom volt, a kutya kicsi es az istennek nem tudtam vele dulore jutni (mar nem emlekszem csak a szar erzes maradt meg), nekialltam ott majomkodni, hogy marpedig itt en vagyok a "helyi" es mi az, hogy egy 3 honapos kutyanak nem kepes megerte valamit 2x-ra. Nem volt ra szukseg, teljesen balfek voltam, tobbet ilyet nem csinaltam, mert akkor es ott beleneztem a kutya szemebe es szegeny azt sem tudta mi rosszat csinalt, csak pislogott nagyokat.


Azota a maximum fizikai behatas hogy bokdosom, vagy arrebb tolom eroteljesebben es erti, rajottem mit fonokoskodjek a kutyaval ha semmi szukseg nincs ra.

2016. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

nálam is a "túlzott agresszió" volt a legnagyobb hiba(pl fojtó, vizespalack...) meg ugye alapvetően én sem tudtam h hogyan kell csinálni a dolgokat, milyen mozdulatokat kell adni a kutyának stb.

ami régen másoknak nagyon vicces lehetett: ~12 voltam és a kutyám mindent szaglászott, jelölt és kb leszart engem(20kg volt) mikor A-ból B-be kellett eljutnunk, mondjuk agilityedzésen, mindig felmarkoltam a kutyát és úgy vittem oda :) és még így is sokkal könnyebb és gyorsabb volt mintha könyörögtem volna neki :D

De szerintem ezekkel nincs semmi baj, ez is egy tanulási folyamat része(főleg az ember részéről). A második kutyámnál már fele annyi idő és energiabefektetéssel sokkal jobban tudtam megtanítani neki dolgokat. Mert tudtam hogy milyen jeleket kell adnom a kutyának, mikor kell dicsérni a feladatot.

2016. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon nagy hibát vétette. Mindenki fújta a falkavezér dolgot ami ugyan nem baj de senki nem mondta hogy nem vonatkozik minden kutyára. Egyszer mikor nem jött oda a hívásomra a földre nyomtam és szegény kapálózott, azt sem tudta mi van. Majdnem minden bizalmát elveszítettem :(( Azóta nagyon megtanultam hogy ilyet soha többé nem csinálok. Szegény kutya még csak 4 hónapos volt. Első kutyám
2016. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Nálam is ez volt a hiba :/

Mindenki mondta, hogy erős kan kutya, legyen falkavezér -> verjem, szorítsam :(

2016. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első kutyánál a sobatisztaságra neveléssel voltak gondok. Alapból iszonyatosan nem akart szobatiszta lenni, kint nem is akart semmit csinálni, bármennyit sétáltunk, bezzeg alig hogy felértünk rögtön.


Olvastam a boxos módszert, de kegyetlenségnek tartottam, mert szegénynek az rossz hogy be van zárva éjjel. Két évesen sem volt 100% szobatiszta a kutya.


Szóval... az új kiskutyámnál már a boxban kezdtünk első éjjel és eddig elég jól működik, bár nyilván egy hét után még nem szobatiszta :)


A másik ilyen az etetés volt. Jajj szegénynek a száraztáp de rossz. Jól el is rontottam. A mai napig finnyázza a szárazat, de ha más nincs megeszi. A kicsi mást nem kap. Falja is, mintha éhezne.


Szóval az én hibám inkább az volt, hogy a kiskutya tekintet mevett engem kilóra. Már keményebb vagyok. És mivel az új kiskutya tökéletesen boldognak tűnik, szerintem nem is baj.


Illetve a fegyelmezést is kevésbé űzöm, mint a másiknál, hiszen hiába kiabáltam vele, adott esetben csaptam rá a buksijára, attól nem lett sem szobatiszta, sem boldog. Szóval a fizikai "bántalmazást" már csak akkor használom, ha veszélyes dologtól kell megóvni őket. Pl földről felevés, autóalá futás...stb.

2016. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!