Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem igazán értek hozzá, de...

Nem igazán értek hozzá, de lehetséges, hogy törzskönyves kutyám anyjának és apjának ugyanaz az anyja?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egy törzskönyves kutyát, és a származási lapján nem rég fedeztem fel, hogy az anyjának és az apjának is ugyanaz az anyja!? Ilyen lehet? De akkor ez beltenyészet. Nem értem!
2010. ápr. 15. 14:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
Elnlzhetted. Ilyen nem létezik. Akkor a szülők testvérek lennének. Ez már durvább annál, amit beltenyészetnek neveznek.
2010. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%

hát az bizony ciki...

az hogy egy kutyának van törzskönyve nem jelenti azt, hogy valaki ellenőrzi, hogy minden szükséges vizsgálata, szűrése megvolt a szülőknek illetve, hogy kikkel kereztezték őket.


Ha tényleg ez a helyzet akkor számíthatsz rá, hogy a kiskutyáddal lesznek majd egészségügyi , viselkedésbeli gondok. Nem tudsz reklamálni akitől vetted?

2010. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Igen lehetséges.


Sajnos a tenyésztők sok esetben a legjobb vérvonalú és legjobb eredményű egyedeket pároztatják. Ilyenkor azzal magyarázzák a testvérek pároztatását, hogy egy jó minőséget/színt/fejformát akarnak a tenyészetben megerősíteni.

Sajnos emiatt később jelentkezhetnek az utódokban betegségek, lásd az egyiptomi fáraókat.


Beszélj a tenyésztővel. Követeld vissza a pénzed egy részét, mert lehetséges, hogy beteg a kiskutyád.

2010. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én sem akarom elhinni, hogy van ilyen, de a szülők utáni felsorolásban mindkét szülőnél szerepel ugyanaz a kutya név. Az apáik mások, ha tényleg jól értelmezem a származási lapot, akkor ez nagyon durva!!!!
2010. ápr. 15. 14:30
 5/22 A kérdező kommentje:
Uh, na ne! Bíztam benne, hogy én értettem félre valamit, de ha ilyet tényleg csinálnak ez gusztustalan. Miért engedik, hogy az ilyen kutya kapjon törzskönyvet? Valakinek volt már ilyen? Akkor mindegy lett volna ha szaporítótól veszek kutyát. Pont azt akartam elkerülni, hogy beteg kutyust vegyek.
2010. ápr. 15. 14:36
 6/22 Akiteki ***** válasza:
78%
Féltestvér pároztatás. Lehetséges. Semmi akadálya, csak a tenyésztőnek oda tudnia kell, hogy miért csinálja és mire kell figyelni. Ha tudatosan csinálta, akkor valószínűleg a nagypapa olyan szuper kutya volt, akire érdemes visszatenyészteni. De az is lehet, hogy csak volt otthon egy szuka meg egy kan, aztán eresszük össze.
2010. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Lovaknál például ez elég bevett szokás,nem tudom pontosan kutyáknál hogy van,de az embert nem érdemes összehasonlítani,főleg nem az egyiptomi fáraókat,ivel ott nagyon hosszú és többszörös "beltenyészetről" volt szó.
2010. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Akiteki ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem biztos, hogy beteg lesz a kutyák. Ha a szülők egyik ágon sem hordoznak semmilyen genetikai abnormitást, akkor jó eséllyel a legjobb tulajdonságokat fogják örökíteni. Ezt ennyi információból nem lehet megítélni. Természetesen nem lehet a végtelenségig csinálni az ilyen rokontenyésztést, de egy bizonyos erősen öröklődő tulajdonság megerősítéséhez szoktak alkalmazni ilyet. A következő generációban már ez a jó tulajdonság idegen vonalnál is erősen öröklődő lesz.

Mondom: ha az illető valóban tudatosan csinálta.

2010. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Attól, mert törzskönyves, még lehet szaporító, akitől vetted. Ezt amúgy ha jól tudom családtenyésztésnek hívják, ha pedig egy szukát az apjával kereszteznek vissza, az vonaltenyésztés. Milyen szerződést írtatok? Mert amúgy ha vállalt garanciát, akkor abban az esetben, ha beteg lesz a kutya, a szerződésben foglaltak szerint visszakapod a pénzed, vagy amiben megállapodtatok. Szoktak ilyen dolgokat csinálni, de csak ésszel. És ezt illene a vevővel előre közölni és a szerződést is úgy megírni. Ha viszont ez nincs írásban, az eladó nem ad neked sem magyarázatot, sem garanciát, akkor ez egy szaporító. És akkor jogilag nem is tudsz mit csinálni, csak imádkozni, ne legyen beteg. A szülők törzskönyvét nem láttad a vásárlás előtt? Vagy nem mutatott neked törzskönyv mintát, amit átnézhettél volna?
2010. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Akiteki ***** válasza:
81%

Vonaltenyésztésnek általában azt hívják, ha a kutya 4 generációs törzskönyvében bárhol felmerül legalább 2x ugyanannak a kutyának a neve.

A szuka-apa, kan-anya, illetve testvérek párosítását szoros rokontenyésztésnek hívják, csak külön engedéllyel kaphatnak nem felülbélyegzett törzskönyvet a kölykök. Általában csak mestertenyésztői címmel rendelkező, sokszoros győztes kutyákat tenyésztő tenyészeteknek adják meg a külön engedélyt.

2010. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!