Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem igazán értek hozzá, de...

Nem igazán értek hozzá, de lehetséges, hogy törzskönyves kutyám anyjának és apjának ugyanaz az anyja?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egy törzskönyves kutyát, és a származási lapján nem rég fedeztem fel, hogy az anyjának és az apjának is ugyanaz az anyja!? Ilyen lehet? De akkor ez beltenyészet. Nem értem!
2010. ápr. 15. 14:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

A fajtaklubbnak kell szólnod.Kérdés, a tenyésztési szabályzat mit enged meg.Ha nem engedélyezett a párosítás ilyen formában, a tenyésztő ellen fel lehet lépni.

Persze, ez csak akkor él, ha tagja az egyesületnek.

2010. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Akiteki ***** válasza:
47%
A tenyésztési szabályzat engedélyezi a MEOEnál. Akkor mit kellene fellépni a tenyésztő ellen? Legfeljebb ha eltitkolta ezt a tényt és a kutya megvételekor nem adta át a törzskönyvet. Azt meg hogy bizonyítja?
2010. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

18. Megkülönböztetés (pl.: felülbélyegzés) nélküli származási lapot csak azok az utódok kapnak, melyeknek szülei a fajtagondozó szervezet által támasztott feltételeknek is megfelelnek.


8. Testvérek, szülő-kölyök párosítás esetén a fajtagondozó szervezet engedélyét kell megszerezni. Vitás esetben a Tenyésztési Tanácshoz lehet fordulni.

2010. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:
És ez az eset, amit a kérdező említett, sem a 18., sem a 19. pontba nem ütközik. Egyébként találkozott már valaki a Tenyésztési Tanáccsal? Mert én még nem hallottam, hogy megválasztották vagy kinevezték volna.
2010. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
32%
Bizony, ezt a kiskutya vásárlásakor kellett volna megnézni, van ilyen.
2010. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Egyáltalán nem biztos, hogy alomtestvérek a kutyák, csak ha a születési idejük is ugyanaz.

Az a párosítás tényleg nem engedélyezett, viszont ha más-más alomból származnak, akkor ezt vonaltenyésztésnek hívják.

Sokkal többször alkalmazzák a tenyésztők, mint azt hihetnénk, és pont a kutyák kiváló tulajdonságait örökítik ezzel.

Nincs ebben semmi különös, olvass utána szerintem, akkor megnyugszol./vonaltenyésztés/

Még az is engedélyezett, persze alapos megfontolás, mérlegelés mellett, hogy egy szukát pl. a saját apjával pároztassanak.

"A vonaltenyésztés az állattenyésztésben az a tenyésztői módszer, amelynek során a fajtatiszta állatok bizonyos, előnyösnek vélt tulajdonságait felerősítendő, közeli rokonokat kereszteznek egymással. Az elnevezés a vérvonal követésére utal."

Persze ezek általában egyszeri alkalmak.

Üdv.

2010. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Akiteki ***** válasza:

Egy árva szóval nem írta, hogy a születési idejük azonos. Az anyjuk azonos!! Az apjuk más.

A többivel egyetértek.

2010. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

Igen, nem írta.

Viszont akkor nem lehetnek testvérek.

Testvérnek az egyazon almon belül született kölyköket nevezzük.

2010. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Nem testvérek a szülők. Áttanulmányoztam a származási lapot, és a szülők apukája ugyanaz. Valószínű azért, mert kiemelkedő eredményei vannak. Nekem mégis idegen ez a dolog. Megmutatta vételkor a származási lapot, de hirtelen nekem mint laikusnak egyáltalán nem tűnt fel + inkább a kutyussal foglalkoztam. Vissza adni semmiképp nem akarom, mert már nagyon szeretem, viszont tudni akarom mire számíthatok. Van valakinek esetleg ilyen kutyája? Egészséges?
2010. ápr. 16. 07:24
 20/22 Akiteki ***** válasza:

Mint már néhányszor leírtuk, önmagában nem garancia és nem is elítélendő semmilyen szempontból ez a fajta párosítás. Az egészség nem ettől függ.

Egy keverékkutya is lehet egészséges és lehet beteg, ugyanúgy, ahogy egy rokonpárosításból származó kutya is.

Az öröklődő betegségekre szűrni szokták a kutyákat. Nézd meg, fel van-e tüntetve a törzskönyvön a szülők szűrési eredménye vagy kérd el a tenyésztőtől. Amúgy milyen fajta kutyus? Talán tudunk segíteni a fajtánál előforduló problémák ismertetésével, ha van itt, aki foglalkozik vele.

2010. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!