Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem igazán értek hozzá, de...

Nem igazán értek hozzá, de lehetséges, hogy törzskönyves kutyám anyjának és apjának ugyanaz az anyja?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egy törzskönyves kutyát, és a származási lapján nem rég fedeztem fel, hogy az anyjának és az apjának is ugyanaz az anyja!? Ilyen lehet? De akkor ez beltenyészet. Nem értem!
2010. ápr. 15. 14:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
86%

Az én kutyám ükszülei, alomtestvérek. Belőlük született , az egyik legeredményesebb, legjobban örökitő fedezőkan.

Nyilván ez a fedeztetés, nem a faluvégi pajtában született, több év, és tapasztalat gyümölcse.

2010. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
63%

14.29: "Sajnos emiatt később jelentkezhetnek az utódokban betegségek, lásd az egyiptomi fáraókat."


Nézz utána mert az ember és a kutya örökléstanát nem lehet összehasonlítani. Az embereknél valóban nagy gondokat okoz a közeli rokonok házassága, de a kutyáknál nem. Illetve nem jelent degenerált utódokat.


Kedves kérdező!

Ne számíts semmi rosszra. Ha mégis kételyeid vannak, szerintem korrektebb ezt a tenyésztővel megbeszélni. Kérdezd meg h miért ezt a párosítást használta, mi volt vele a célja, magyarázza el ennek előnyeit és esetleges hátrányait.


Mivel amit Te írsz az rokontenyésztés - ezt tanulmányozd át és megérted talán a lényeget:

[link]


Avagy itt van még egy érdekes cikk, ennek is leginkább az "Első generáció" c. bekezdése:

[link]


(érdemes megnézni - versenykutyában számomra etalon Zero-vonalat és ezen kutyák törzskönyvét - mily mesteri szakértelemmel párosított Harris Dunlop és milyen tökéletes kutyák születtek, versenyzésre!)

2010. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!