Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak...

Milyen kutyát válasszak sporttársnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék magam mellé egy kutyát, de a fajtaválasztásnál megakadtam.

Alapvetően egy családbarát kutyát szeretnék, aki azért őrzi a házat - kertes ház. Olykor bejöhetne, ha mi is otthon vagyunk, hisz Ő is a család részét képezné.


Sokat mozgok, 10-20 km futás heti 3x, inkább erdei talajon, illetve kéthavonta túrázni is szoktam menni, kb. 50 km-t (télen-nyáron), így a -10°C-tól azesetenként a +30 fok is előfordul. Sajnos nőként eléggé tartok attól, hogy egyedül az erdőben összefutok valami rosszindulatú emberrel, így a kutya nagy biztonságérzetet adna.


Megjelenésre én szeretem a farkas-szerű kutyákat (hosszú orr, álló fülek).


Szeretném, hogy behívható legyen, tehát az erdő közepén ne hagyjon cserben, mert meglátott egy őzet, és elkezdi űzni...


Első körben ennyi jut eszembe.


2016. júl. 13. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Skót juhász, Border collie, Német juhász, Keeshond, Samoyed.

A felsoroltak közül az utolsó kettő meglehetősen makacs fajta, első kutyusnak semmiképp!

2016. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Labrador. Szeret futni, túrázni. A behívásra jól meg lehet tanítani van vadászösztöne mint minden kutyának de nem annyira erős hogy a préda kergetése felülírja a hívásod, az az szerintem jó választás lehet :) Hozzátenném hogy minden kutyát fokozatosan hozzá kell szoktatni a hosszú távokhoz, nehogy baj legyen.
2016. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
1# én azért egy bordert nem tartanék heti 3 futásra... Az egy dolog hogy alkalmas rá de szerintem a kérdező a futás mellett a minden napos fárasztást ami sok munkával jár, lehet hogy nem vállalná
2016. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Igazad lehet. Ha viszont szeretne direktbe kutyás sportot is, agilityzhetnek akár. Vagy, kertes házban, társasággal, feladatokkal, simán jó.
2016. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Német juhászkutyát ajánlom. Nekem a régi oktatás nélkül sehol ott nem hagyott, amikorkicsi voltam a szomszéd néni játszott velem, annyir megijedt a kutya, hogy szinte darabokra tépte,szó szerint. Pedig jól ismerte őt. Édesapám rászolt, egyből leállt a kutya, nagyon szófogadó volt.

Persze ez nagyon kutyafüggő. Most is németjuhászom van, igaz kicsit szemtelen, de nagyszerű barátja a családnak. Én csak ajánlani tudom.

2016. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben szétnéznék a németjuhász, dobi és (ha van) belga juhászmentésnél. Vagy keress fel tenyésztőket, ezekkel a fajtákkal kapcsolatban.

Esetleg még az agarak jutottak eszembe, bár azok nemigen fognak megvédeni

De menhelyen is biztosan sok ilyen kutya van, én a helyedben ott is szétnéznék.


Viszont az fontos, hogy a futáshoz, túrázáshoz fokozatosan szoktasd hozzá!

2016. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

szerintem ezek alapján neked a belga juhász (malinois,) lenne jó választás,

imád mozogni, hasonlít a farkasra, vagy inkább a német juhászra,

kiváló őrző védő, egyben családi kutya, de a rendvédelemi szervek is előszeretettel használják,



[link]

[link]

[link]

2016. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Husky? Egyedül , most így hirtelen ez ugrott be. Szánhúzó kutya ,szeret futni, és a megjelenése is megfelelő neked. De ha tévedek akkor majd a többi kommentelő kijavít.
2016. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Belga Juhász, esetleg valami terrier :)
2016. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
A terrierek nem jók mert nehezen behívhatóak és makacsak is.
2016. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!