Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak...

Milyen kutyát válasszak sporttársnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék magam mellé egy kutyát, de a fajtaválasztásnál megakadtam.

Alapvetően egy családbarát kutyát szeretnék, aki azért őrzi a házat - kertes ház. Olykor bejöhetne, ha mi is otthon vagyunk, hisz Ő is a család részét képezné.


Sokat mozgok, 10-20 km futás heti 3x, inkább erdei talajon, illetve kéthavonta túrázni is szoktam menni, kb. 50 km-t (télen-nyáron), így a -10°C-tól azesetenként a +30 fok is előfordul. Sajnos nőként eléggé tartok attól, hogy egyedül az erdőben összefutok valami rosszindulatú emberrel, így a kutya nagy biztonságérzetet adna.


Megjelenésre én szeretem a farkas-szerű kutyákat (hosszú orr, álló fülek).


Szeretném, hogy behívható legyen, tehát az erdő közepén ne hagyjon cserben, mert meglátott egy őzet, és elkezdi űzni...


Első körben ennyi jut eszembe.


2016. júl. 13. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász mentésnél nézz szét, ők tényleg fantasztikus kutyák. Vagy menhelyen valami fain keverék? Egy fajtatiszta kutya ára 100-150000 Ft-nál kezdődik, és sporttársnak simán megfelel egy mentett is. Vannak egész fiatalok, akik még bőven kölykök.
2016. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
ha olyan kutyát szeretnél akivel akár hnap mehetz futni, akkor fajtamentés 1 év körüli kutyát válassz. Viszont velük többet kell foglalkozni, mert van már előéletük, amiben te nem szerepeltél így kell némi idő, hogy behívható legyen és összecsiszolódjatok. H tenyésztőtől veszel akkor 70-80 ezertől indul egy jó németjuhász, akit 8 hetesen hozol el és te magad neveled, de vele majd csak 1 éves kora után kezdhetsz el vele futni. Én is a németjuhászt vagy a malit ajánlanám neked. Nálam a németjuhász felé billen egy kicsit a mérleg, most is van egy 12 hetes kicsikém akit 80-ért vettem tenyésztőtől nagyon jó felmenőkkel.
2016. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#10-es, nincs igazad! Ha megfelelően van velük foglalkozva teljesen normálisak :)
2016. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

mali ugyanúgy nem jó heti 3 futáshoz, a malihoz egy életmód kell. Talán még azt is megkockáztatom, hogy több foglalkozásra van szüksége, mint egy bordernek.

De a nj fajtamentés jó ötlet :) nézelődhetsz menhelyeken is, mert ott is elég sok fajtatiszta v keverék van

2016. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, nem hiszem, hogy lenne külön időm arra, hogy ÖV-re járjak a kutyával, egyébként eléggé lenyűgöző, mennyire sokoldalúak ezek a munkakutyák.

Egyszer már örökbe fogadtam egy németjuhász-holland juhász (?) keveréket (3 éves kan), de annyira agresszív volt más kutyákkal, emberekkel, hogy fél év szocializációs tréning, kutyaiskola után is féltem az utcára vinni (pórázon, szájkosárban) Erre rájött, hogy Bp-re kellett felköltöznöm, és csak egy 30 nm-es albit engedhettem meg magamnak... apám meg nem volt hajlandó foglalkozni vele, így új gazdát kellett neki keresnem.

Egyébként írtam is erről egy kis blogot:

[link]

Sajnos azzal a kutyával sok olyan dolgot nem tudtam kipróbálni, amit a leendővel szeretnék - úgyhogy tanultam a hibámból, és lehetőleg nem rehabra való kutyát szeretnék, mert irtó sok idejét elveszi az embernek, ha komolyan szeretné csinálni.

Egy szó, mint száz, ha a ház úgy áll majd, hogy a kert már kutyabiztos (kerítés a helyén, kertrendezés), akkor a biztosan valami 1-2 éves, még ép lelkű kutyát szeretnék örökbe fogadni.

2016. júl. 22. 13:20
 16/17 anonim ***** válasza:

Van egy kb 1 éves, kutyust közepes meretu, zsemle színű! Alkalmas lenne erre!!! En találtam, bent van a menhelyen azóta is gazdi kereső :( 3 hete :( Más kutyákkal, emberekkel barátságos és egy igazi tündér csajszi ;)

[link]

2016. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igaz a füle nem áll, de az orra hosszú :)
2016. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!