Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni ilyenkor?

Mit kell tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Van két dobermann kutyánk az udvarban akiket házőrzés céljából tartunk. Ők nem valami "cuki" kutyák… nem igazán lehet őket "nyavargatni". Mert együtt játszanak, nagyon sétálni se szeretnek mert van egy hatalmas udvar ami "őriznek". Simogatni lehet őket de nagyon hamar megunják😊 ezért szeretnék venni egy kisebb termetű francia bulldogot vagy máltai selyemkutyát… érdemes venni? Vagy első nap széttépnék a dobermann-ok? Hogy lehet őket össze szoktatni? Nem

Lesznek féltékenyek? Ők végülis elvannak a saját világukban! de mi van ha mégse!


2016. júl. 15. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt vesztek még egy kutyát, szocializálni és nevelni kell a másik kettőt...
2016. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
25%
Mindenképpen Francia buldogot vegyél ők szeretik a simit meg ilyesmit és barátságosak a legtöbb allergiás a csirkére én azt ajánlom ha veszel akkor csak nappal legyen kint éjszakára vedd be magad mellé féltékenyek nem lesznek mert azt mondtad nem szeretik a simit ha van pénzed rá nagyon érdemes venni hát széttépni nem fogják de azért figyelj oda majd hogy nem e erőszakosak vele.
2016. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Neveletlen és szocializálatlan kutyák mellé ne akarj új kutyát venni, mert jó vége biztosan nem lesz.

Olyanról meg még nem hallottam, hogy egy kutya nem szeret sétálni, pont a séták alkalmával lehetne őket más kutyákhoz szoktatni. Elég unalmas lehet nekik egész életükben ugyanazt az udvart bámulni.

2016. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtatlak kedves utolsó egy jóval nagyobb "udvarról" van szó mint valószínüleg a tiéd, tehát még nem unják!!!!!! Egy normális választ kaptam a 3-ból!! Ja… nem az én kérdésemre válaszoltatok ,mert pl. azt nem kérdeztem ,hogy unják-e az "udvaromat"!!
2016. júl. 15. 19:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy??

Ha bezárlak egy 100 négyzetméteres házba neked az elég örökre??

Neveld meg a másik kettőt! 2 normális választ is kaptál, csak mivel nem olyan volt ami neked tetszett volna így nem fogadtad el. Ha megölik a kiskutyát akkor meg sírsz... A francia bulldog olyan 200.000Ft körül van. A máltai 100-150.000Ft körül

2016. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Új kutyát csak tökéletesen engedelmes kutya mellé vesz az ember.


A két dobermann nyilvánvalóan nem hallgat senkire és a sajátjuknak érzik az udvart. Csak azon csodálkozok, hogy téged még nem támadtak meg... Ez nem normális dolog, hogy egy kutya ne szeressen sétálni meg ne szeresse a simogatást... Inkább csak kénytelenek beletörődni, mert a gazdi nem biztosítja nekik ezeket...

2016. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Az udvar mérete nem változtat a kutyáid neveletlenségén és a te hozzá nem értéseden... Hiába dobálózol vele, hogy nem kaptál normális választ, kaptál, csak neked nem tetszett.
2016. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

A dobermannt, mint fajtát nagyon nem ismered úgy látom.

1. Nem szabad télen, hideg időben kint tartani, mert nagyon hamar tönkre fognak menni az ízületei. :(

2. A dobermann igazi gazdifüggő, gazdát imádó kutya, ha megfelelően van vele foglalkozva. Imádnak sétálni, kirándulni és a gazdival úgy általában mindent. Igenis, nagyon cuki kutyák. Persze azzal a tartással, hogy csak úgy vannak a kertben, nem tud ez a tulajdonságuk kibontakozni. Amúgy nem házőrzésre valók. Sportkutyának, társnak, személyvédelemre valók.


Domináns kutyák, kicsi koruktól kell más állatokkal, más kutyákkal szocializálni őket. Ha ez nincs meg, és nem hordod őket kutyás társaságba, akkor én nem javasolnék melléjük semmilyen kutyát.

Inkább a meglévő két kutyával kellene úgy foglalkozni, ahogy egy dobermann-nal kell. Hamar csodát látnál. :)

2016. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6os és 8as válaszolóval értek egyet!
2016. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Engem hol érdekel ,hogy te kivel értesz egyet?

Nem kell aggódni nem fognak megfagyni feltalálták már a kutyaházat és a garázst is! A másik meg ki kérdezte ,hogy mennyibe kerülnek? Ha két törzskönyves dobermannt megtudtam venni akkor szerintem a francia bulldoggal sem lesz gond! Leszűrtem a lényeget ,,hogy "megkéne nevelni" a kutyáimat!! Amik egyébként megvannak… nem mondtam ,hogy nincs más aki foglalkozik velük, a nagyszüleim szoktak azoknak hagyják magukat, de ettől függetlenül nem hordja senki őket sétálni és ezután sem fogja!! Köszönöm a válaszokat nem akarok veszekedni csak nem szeretem ezeket az okoskodásokat, egy valamit kérdeztem elég lett volna arra válaszolna válaszoltatok is. Bocs ha valakit megbántottam volna…!

2016. júl. 16. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!