Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy fehér...

Nagyon szeretnék egy fehér boxer kislány kutyát kedvencnek. Viszont azt hallottam hogy a fehér egyedek eléggé betegesek. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
3%

Ha tisztességesen megkapja az összes olyan oltást amit meg kell, hogy kapjon, akkor szerintem nem kell aggódni!

Amúgy általánosságban inkább, maga a fajtatiszta kutyákra igaz, hogy betegesebbek a keverék kutyáknál..Gyengébb az immunrendszerük..De a fehér egyedekről így külön nem hallottam!

2010. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Basszus aki nem ért hozzá miért válaszol???

Fajtatiszta kutyák és keverékek között nincs meghatározható immunrendszeri eltérés. Egy keverék éppúgy örökölheti pl. a dp-t, mint egy fajtatiszta - ez csupán a szülők génállományán múlik.


Igen, a fehér egyedek hajlamosak sok betegségre mivel a fehér színnel együtt recesszíve öröklődik sok minden. Így a fehér egyedek hajlamosak a süketségre, allergiára, különböző gyomor bajokra. Ugyanez mondható el sajnos az argentin dogról is.

2010. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor olvass utáni kedves második!!!!!
2010. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát nekem ne mondja senki, hogy a túltenyésztett fajtatiszta kutya egészségesebb bármelyik egyszerű mezei keverék kutyánál!!

Volt fajtatiszta kutyám nem is egy...Minden oltást megkapott mégis 3 havonta volt valami baja!

Keverék kutyámnál volt, hogy elmaradt a féregtelenítés mégse volt soha semmi baja!!!

2010. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nekem ne mondja senki, hogy a túltenyésztett fajtatiszta kutya egészségesebb bármelyik egyszerű mezei keverék kutyánál!!"


A túl - avagy inkább rosszul - tenyésztett kutyákról senki nem beszélt. DE!! NEM LEHET egészségügyileg különbséget tenni keverék és fajtatiszta kutya között. Jó tenyészetből való kutya - ahol gondosan figyelnek az állomány örökletes betegségeinek szűrésére - igenis egészséges kutya lesz. Míg egy dp-s németjuhász és egy dp-s goldennek a kölyke hiába keverék nagyon nagy valószínűséggel (90%) dp-s lesz - vagyis beteg.


A saját példák meg sohasem reprezentatívak.

Érdekes nekem van két fajtatiszta kutyám és egy keverékem - mindegy makk egészséges, de a szomszéd néni két everék kutyusából az egyik dp-s, a másik örökletes szembetegségben 6 évesen megvakult. De ettől még nem állítom, h a keverékek betegesebbek.


A fajtakutyákat meg szűrni kell örökletes betegségekre, nem ész nélkül pároztatni minden fajtatisztá(nak látszó) egyedet, mérlegelni h melyik kutyát vonjuk tenyésztésbe, az ismert hibáit a megfelelő pár választaásával kompenzálni - és csak olyan helyről szabad venni kutyát ahol erre figyelnek. Ha ezt szem előtt tartja az ember akkor egy egészséges fajtájú* fajtatiszta kutya nem lesz beteges.


* tény és való h vannak értelmetlenül életben tartott, gyenge, természetben életképtelen fajták - bulldogok, mini kutyák stb. akik pl egyedül szaporodni és szülni sem képesek - ezeknek én sem látom értelmét - az emberi önzőségen kívül.

2010. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 16. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:

[link] itt írnak kicsit arról, hogy hogyan alakult ki.

[link] boxermentők

2010. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van egy fehér boxerem(csajszi). Sajnos én anno szaporítótól vettem, így enyhe diszpláziája van, szemhéját is műteni kellett(mert befelé fordult és irritálta a szőre a szemét). Szerintem ha tenyésztőtől veszed szűrve, akkor nemhiszem hogy betegesebb lenne, legfeljebb allergiás lehet, de ez sem 100%.

Ja és így néz ki :)

[link]

2010. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket :)
2010. ápr. 17. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem fehér boxer öcsikém van, teljesen egészséges, modjuk mivel nagy divat lett a boxer nagyon meg kell válogatni a tenyésztőt, mert már láttam sajnos olyan túltenyésztett egyedet is aki abszolút nem tudta felvenni a kapcsolatot más kutyákkal
2010. dec. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!