Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen fajta?

Létezik ilyen fajta?

Figyelt kérdés

Szóval, közepes mozgásigényű,gyorsan tanul,engedelmes,játékos, nem igényel egész napos foglalkozást,nem pörög egész nap,hűséges.


Milyen fajtákra illik ez a leírás?



2016. júl. 19. 10:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%

Egy helyes kinézetű keverék. Én is ilyen paraméterekkel kerestem az Illatoson kutyát, nagyjából 80-90 kutyusból 10-1-öt mutattak, szóval van választék.

Az, hogy engedelmes, az rajtad múlik hogy hogyan-miként tanítod.

----

Szerintem fajtatiszta kutyák közül ilyen a basset hound, angol bulldog mondjuk.

2016. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%

Hát, úgy a fajták (és a keverékek) felére.

Eleve egyik kutya sem igényel egész napos foglalkozást. A tanulás sebessége meg felerészben attól függ, aki tanítja ;) Az engedelmesség szintén. A hűséges alatt meg még mindig nem tudom, mit értenek az emberek, egyik se fog soha elárulni :)

Szóval ezzel nem igazán szűkítetted le a kört. Inkább azt meséld el, hogy te mit tudsz nyújtani a kutyának, hogyan nézne ki egy átlagos napja, úgy könnyebb belőni, hogy miféle fajta kellene neked.

2016. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
46%
Ez a kutyák kb felére igaz...
2016. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Mivel nem szándékozok kutyát venni szerintem lényegtelen hogy én mit nyújtok. Az hogy mennyi mozgás kell ott van, közepes. Én időmilliomos vagyok szóval majd én alkalmazkodom a kutyához. Leírtam hogy azért ne igényeljen egész napos feladatozást mint egy border vagy német juhász. Tudom hogy sok keverékre is illik meg minden de én fajtákat kértem. Egész nap van időm kutyázni csak kedvem nincs. Szóval találjátok ki ti.
2016. júl. 19. 11:07
 5/40 anonim ***** válasza:
34%

Na most akkor nem értem. Fajtatiszta kutya kell, de nem akarsz venni? Azt hogy tervezed kivitelezni?

Illetve mi az, hogy lényegtelen, hogy te mit nyújtasz? Boldog kutyát akarsz, vagy olyat, aki ott szenved melletted 15 évig? Amitől aztán majd te is szenvedsz, mert egy boldogtalan kutya hajlamos kemény viselkedési problémákat összeszedni.

Mellesleg egy border vagy egy német juhász sem igényel egész napos foglalkozást. Szép is lenne.

Szóval még mindig ott tartunk, hogy a kutyák kb. fele megfelel ezeknek az elvárásoknak, nem jutottunk előrébb.

2016. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Igen forgasd ki a szavaimat... köszi:)) nem tervezek kutyát venni, mi ezen nem érthető? A kérdés hogy milyen fajtákra illik ez a leírás? Nem az hogy nekem milyen kutya való... szövegértés nem megy, de az okoskodás igen. Egy egyszerű kérdés, mit kell így túlbonyolítani. Ha fajtát nem írsz akkor mennyél tovább...köszi. ja és azért lényegtelen hogy mit nyújtok mert engem csak a kérdésben leírtak érdekelnek a többi nem.
2016. júl. 19. 11:22
 7/40 anonim ***** válasza:
70%

Hát akkor megkaptad a választ. Ez kevés infó ahhoz, hogy konkrét fajtát lehessen mondani.

De azért mondhattad volna, hogy nem akarsz kutyát, csak feltettél egy olyan kérdést, amit általában olyanok tesznek fel, akik éppen fajtát akarnak választani.

2016. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Akkor mi kell még hogy leszűküljön a kör?
2016. júl. 19. 11:28
 9/40 bollocks ***** válasza:
100%
Az, hogy legyen konkrét elképzelésed, de mivel te nem akarsz magadnak kutyát, így bajosan fogod tudni megfogalmazni, hogy mire vagy kíváncsi.
2016. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Pár példa:

Kinti, benti vagy kinti-benti kutya lenne?

Mit jelent a közepes mozgásigény? Mennyit sétálna? Hányszor naponta?

Mennyi egyéb foglalkozást kapna?

2016. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!