Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartó és Kutyás - szerint...

Kutyatartó és Kutyás - szerinted miben különböznek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiben, ugyanazt jelentik. Talán annyi lehet a különbség, hogy a kutyatartó csak tartja, a kutyásnak meg a kutya a minden.
2010. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Így elsőre... máshogy írják
2010. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És másodjára? :) Vagy te csak kutyatartó vagy, ezért írod ezt? :D
2010. ápr. 16. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem kétfajta kutyatartó van (azt nem tudom hogy hivatalosan valamilyen néven megkülönböztetik-e őket). Egyik aki tartja a kutyák, házőrzésre, nem figyel rá, nem ért hozzá, maradékkal eteti, kiköti stb, szóval csak egy riasztó neki, és ide sorolom az ellenkezőjét is, aki elkényezteti a kutyát, emberként kezeli stb... Őket nem tudom hogy hívják. És van a másik, őket hívom kutyásnak. Aki utána néz, mindent megad a kutyának de nem kényezteti, esetleg tenyészti őket, kutyaiskolába jár velük, sétálni, versenyezni, trükköket tanít neki, együtt járnak programokat, más kutyásokkal találkoznak stb...
2010. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát akor a fogalmak.


Kutyás: Tartja, szereti és gondozza az állatot. Megadja neki ami kell, szocializálja, a kutya az egyik barátja. Figyelem! Nem feltétlenül takarja ez azt, hogy a kutyát el kell kényesztetnie. De ha elkényeszteti akkor is kutyás marad. Mert megadja neki a szükségleteket sőt...még többet is.


Kutyatartó:Házőrzőnek használt eb. Általában koszos, loncsos és még szocializálva sincs. Jobb esetben megvan nevelve a kutya de ez ritka ebben a "műfajban". Kihasználja a kutyát és nem tartja.


Kérlek javítsatok ki ha ez nem így van. Nekem ez a saját meglátásom és nem vagyok szakmabeli de saját logika és meglátási elven magyaráztam =).


üdv: Egy kutyás =)

2010. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!