Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt el magyarázná egy olyan...

Ezt el magyarázná egy olyan valaki aki ért a kutyákhoz:?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos szuka Dobermannom és amikor sétálok vele el megyünk egy olyan ház előtt ahol vannak kutyák meg van veszve folyton ugat és menne nekifelé a kutyáknak. Vettem egy láncot a nyakába nem szegecsekkel és amikor nagyon meg indul össze szorítja kicsit a nyakát. Multkor alig bírtam vissza fogni ha rá szólok meg sem hallja és amikor erősebben vissza húztam gondolom fájt neki hirtelen bele kapott a lábamba és ezt folyton csinálja de most meg is harapot egy kicsit. Mit tanácsoltok mit kellene tegyek?

2016. júl. 23. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
régen rossz..sose hagyd egy kutyára hogy megharapjon hány éves vagy??
2016. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Egy 11 hónapos kutyának nem szegecses lánc kell. Te jó ég... Bőr póráz meg nyakörv és azzal tanítsd sétálni. Mert ebből csak az lesz, hogy megszokja a láncot, 2 éves korára meg úgy ki lesz kezdve a nyaka, hogy a szögesdrótot sem fogja megérezni... Menj el vele kutyaiskolába ha egyedül nem megy.
2016. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutya suli
2016. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oda írtam érthetően,hogy nem szegecses a lánc. Kutya iskolát ősztől fogjuk kezdeni.
2016. júl. 23. 16:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Addig gondoltam valami tanácsot..
2016. júl. 23. 16:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek való dobermann .. Itt az élő példa azert csinálja mert egyátalan nem néz falkavezérnek ne ősztöl vidd hanem mostantol mert nagyon nem birod nevelni .. Legközelebb meg majd nem csak meg mar hanem jó erősen meg is harap... Nem értem miért kell hozzá nem értő embereknek munkakutya ... Főleg olyan amelyik kölyöként elég erősen kell fogni hogy ne domináljon ne érezze azt hogy ő a falkavezér . Ha legközelebb harapni probal nyomd le a fejét a földre erősen és ne sajnáld meg hogy jajj szegényke akkor lehet hogy valami tiszteletett elérsz nála.. Sajnalom az ilyen dobikat akik ilyenhez kerul.. jah és nyugodtan pontozhatsz le ..Egy dobermann tulajdonos..
2016. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom,hogy milyen vagyok. Első dobermannom. Azert kerek most segítséget, hogy tobbet ezt ne csináljam ,es szeretnem felnevelni normálisan. Nem fogom lepontozni mivel az ilyen válaszok érdekelnek,hogy mit csinálok rosszúl,min kell változtassak.
2016. júl. 23. 17:41
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Tán azelőtt kéne megbeszélni vele, mielőtt teljesen elborul az agya, lásd ingerküszöb: [link]

Ha ügyes kutya és nyugton marad, akkor nagyon megdicséred és jutalmazod.

Ha bepörög, egy szó nélkül kiszeded a szituációból (magad is tapasztaltad, hogy olyankor úgysem hallgat rád) és ha lenyugodott, újra próbálkoztok.

Megenni, kettétépni, miszlikbe aprítani, rosszkutyázni csak akkor kell, amikor pontosan tudja, mit szeretnél tőle, de nem csinálja. Ez most nem az a helyzet.

2016. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,végre jött egy hasznos is!:)
2016. júl. 23. 17:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Csupán csak a feszkót rajtad vezeti le.


Egyszer csinált ilyet az én kutyám akkora nyaklevest kapott,hogy meg is lepődött. Azóta egyszer sem csinálja.


Nem kell agyon verni,de kell,hogy érezzék te is tudsz fizikailag erőt fitoktatni rajta,nem csak ő rajtad.


Amúgy egyik válaszadó jól írta,még mielőtt belemerülne a dologba előtte kell kizökkenteni. Mikor magas energia szinten van,onnan már nem vagy nagyon nehezen tudsz nyugalmi állapotot elérni. Szóval ha már fixirozza a kutyákat,esetleg befeszül gyorsan megfordulsz és ellentétes irány,mikor nyugodt újra elmenni arra.

Nekünk ez használt,bár nem dobim van,de szerintem nagyjából minden kutya ugyan úgy működik. Nem egyik percről a másikra fog sikerülni,de kitartó munkával elérhető jó eredmény.

2016. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!