Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék!?

Kutyát szeretnék!?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, egy border collie minden álmom...15 éves vagyok, van egy cicám, de a szüleim nem engedik hogy legyen kutyus is :( Nem azért mert nem szeretik, csak "nem gondoskodnék róla"...Hogy tudnám őket meggyőzni? :(

2016. júl. 23. 21:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Majdnem 1000 m²-es telken lakunk, ha extra foglalkozásra lenne szüksége, az idő és a hely meg van hozzá.
2016. júl. 24. 09:33
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegséged van? Mert ha valamilyen mozgásszervi, akkor a bordert kifejezetten nem ajánlom. Nekik rengeteg mozgás kell, sport, feladat. Teljesen mindegy mekkora a kert, mert az neki nem számít.
2016. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem mozgásszervi, rohamszerű fejfájásaim vannak (fennáll az agyvérzés esélye, bármelyik pillanaban), akár egész naposak. Ez csak akkor akadályoz meg, ha nagyon koncentrálni kell valamire, gondolkodni kell, arra ilyenkor képtelen vagyok. Viszont mozogni tudok a nap nagy részében, roham alatt is, csak nem kifejezetten kellemes. De 10 év alatt megtanultam tűrni és kezelni ezt a fájdalmat.
2016. júl. 24. 10:01
 14/20 anonim ***** válasza:

Akkor bordert semmiképpen sem ://

Menhelyi keverék? Tudok egy nagyon nagyon aranyosat :)

2016. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A border nem első kutyának való, nagyon sok tapasztalat kell hozzá.Rengeteg Mozgásigyénye van.Labdázol vele 2 órát,és ugyan ugy fáradhatatlanul hozza vissza a labdát.Ezt onnan tudom Hogy border colliem van. És hát 150 000Ft-tól kezdődik az ára.És szaporítótól nem veszünk kutyát.Szerintem ha mondjuk egy kisebb Mozgásigyényü kutyust vennétek akkor beleegyeznének.
2016. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

miért lenne egy 15 évesnek rossz választás egy border? könyörgöm, valószínűleg nem egy munka vérvonalú külföldi bc-t fog beszerezni, amihez tényleg elkél egy kutyás múlt és jó sok szabadidő.

nagyon sok olyan fiatalt ismerek 10-17 éves korig akinek bordere van és foglalkozik is vele. én is 10 évesen kaptam az első kutyámat, egy bordert és egyáltalán nem volt túl sok. az tény, hogy a szülői támogatás elengedhetetlen(főleg anyagi) és egy kutya elég sok kárt tud csinálni, amit muszáj lenne eltűrniük.


amúgy nem lehetséges, hogy a betegségedet enyhítené egy kutya jelenléte?

2016. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

a szüleidnek biztosan ez az indoka,hogy nem gondoskodnál róla? nem a betegséged?

amúgy a cicáról gondoskodsz? te eteted minden nap többször?vagy a szüleidnek kell? foglalkozol vele? naponta mennyi időt? ezekből lejön,hogy tényleg ez az indok,hogy nem foglalkoznál a kutyával, vagy más?

2016. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen én gondoskodok a cicusról. Talán azért sem akarják mert "nem érdemlem meg". Egyébként nem értem miért kell ilyen nagy dobra verni, tisztában vagyon az igényeivel..Lehet, hogy félreérthető volt, de leírtam hogy rengeteg időt tudnék rá szánni. Egy ismerősöm is border collie tulajdonos évek óta (első kutyája) és lakásban tartja. Nem látszik rajta, hogy bármi baja is lenne, egy makk egészséges, boldog kutya :D Úgy írtak róla mintha kb. megölnék/megkínoznék egy border colliet azzal hogy az első kutyám lenne...
2016. júl. 25. 00:10
 19/20 anonim ***** válasza:
Bocsátanat akkor lehet hogy egy kicsit félre értettek.Bocsi lehet hogy egy kicsit durván fogalmaztam de nem akartam.Ha elég ídöt szánnál le és agyilag lefárasztannád akkor tökéletes gazdi lenne belőled. bocsánat ha valakit az durván érintett.Sok szerencsét!;)
2016. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha elkap egy nagyobb görcs hogyan mész ki foglalkozni vele?

Én a Colliet ajánlom :) Nyugodtabb

2016. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!