Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Mit lehetne tenni még...

Sürgős! Mit lehetne tenni még a kutyáért?

Figyelt kérdés

Egy kocsmába dolgozom és jó rég óta járkál át hozzám egy Amstaff jelegű szuka kutya (Eby). Én meg a boltosok etetjük. Ütik verik és láncon tartják, gazdája etetni jár csak oda. A szomszédok szokták elengedni.

Jómultkor amikor megtaláltam tiszta vér volt a feje. Én vittem el álatorvoshoz és fízettem az ivartalanitását is,mert már voltak kiskutyái.

Gyepi már nem jön ki érte,álatvédők se foglalkoznak vele. Nem rég írtam a pestieknek,azt mondták probálnak valamit. Gazdát is kerestem neki,de senkit nem találtam ideiglenessen se.

A tulaj meg nem is hajlandó lemondani róla.

Néha amikor tudom sétálni,fárasztani is viszem. Barátságos kutya. Tegnap is nálam volt a kocsmába.


2016. júl. 25. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit tudsz róla? Chip van-e?
2016. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van benne,épp azért nem viszi el a gyepi. Már azis megfordult a fejembe hogy elviszem,kiszedetem belölle. Csak tényleg nem tudom hová rakjam.
2016. júl. 25. 12:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem neki nem fárasztásra van szüksége, mert eléggé fáradt lehet. A tulajt letojnám, keresnék neki gazdit, és amikor épp ott van a kocsmában a kutya, elvinném. Nem nagyon érdekelne a "gazdi".
2016. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Helyileg hol van a kutya? Állatvédő szervezeteket kellene felhívnod, tőlük tudsz majd segítséget kérni. Állatbántalmazásért egyébként fel is lehet jelenteni a gazdát..embertelen amit művel szegény kutyával. Tőled mindenesetre nagyon kedves, hogy gondoskodsz róla, így ismeretlenül is kérném h ne mondj le róla, előbb utóbb csak találsz neki gazdit! :)
2016. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tegnap pl este 3ig ott voltam vele,ott aludt a kanapén. Kb fél éve keresek neki gazdit v ideiglenes befogadót és nem találtam senkit.

Én sajnos nem tudom válalni. Meg van egy Pitbullom,Argentin Dogom és egy Malinoisom. A szuka kutyákkal meg nem jön ki jól.

2016. júl. 25. 12:21
 6/11 anonim ***** válasza:
felkéne jelenteni a gazdát. sajnos ha elviszed a mostani kutyát,akkor hoz másikat. nem oldódik meg a probléma
2016. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem fogok lemondani róla az biztos!! És h tehetném tényleg hazavinném!

Álatédőknek is lett szolva és nem foglalkoztak vele mert h a gazda ragaszkodik hozzá. Amúgy ilyenről még nem is hallottam h sznak rá.

Argentín Dog fajtamentésnek(vannak nála más bultipusú kutyák is,a Dogomat még onnan fogadtam örökbe) is lett szolva,annyit mondtak h megprobálnak valamit.

2016. júl. 25. 12:27
 8/11 A kérdező kommentje:
Volt már feljelentés is. Volt nála több kutya is,velük ne tudom mi lett.
2016. júl. 25. 12:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne videót készíteni a verésről és fényképeket a láncon tartásról, meg arról, hogy kóborol a kutya, az állatorvossal leletet íratni a feji sérülésekről,mert ezek a dolgok mind-mind törvényellenesek, és minimum pénzbírság járna érte...
2016. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon gáz, hogy az országban ennyire letojják az állatkínzást... Bezzeg ha már kicsivel gyorsabban mész az úton, vagy a gyerek 100 forintért limonádét árul a család kertjében, akkor meg rögtön körbevesznek a bűnügyi helyszínelők...
2016. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!