Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell leszoktatni a...

Hogyan kell leszoktatni a kiskutyát (3 hónapos) a harapásról?

Figyelt kérdés
Néztem sok videót róla, de az nem jön be, hogy adok neki játékot és játszunk, meg elterelem a figyelmét vagy az hogy rá van szólva. Nyúlni sem lehet felé mert egyből a kezére kap az embernek,ha sétál akkor meg a lábára. fenekére nem akarok rácsapni, de semmi sem használ. elnövi? akartunk kutyaoviba menni, de szombatonként van és én dolgozok szombaton.
2016. júl. 25. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan ezzel küzdök..

Már öt hónapos lesz másodikén és 3 hónapos korától szoktatom lefele.. semmi nem hasznalt.. aztan par hete elkezdtem azt hogy rászólok hogy "NEM HARAP!" határozottan hogy érezze hogy rossz amit csinal, es melle mikor raszolok, racsapok PICIT az orrahegyere. Mar elegge tudja mi van,ha elkezd harapni elég egyszer elmondani neki es mar abba hagyja..Hát nemtudom, remélem megérteni nemsokara hogy az rossz es abbahagyja..

2016. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem növi el, ennél csak rosszabb lesz. A leírás alapján a kutya szerint ő a főnök, ezen pedig sürgősen változtatni kell. Kérd egy hozzáértő segítségét a közeledben.
2016. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Milyen fajta kutya?
2016. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát akkor hogy szeretnéd? Mert varázslat nincs, a kutyát fegyelmezni kell, és alternatívát is érdemes nyújtani neki (magyarul valami mást a szájába dugni, amivel aztán játszotok).

Ha felülről átfogod két ujjal a száját, és a bőrét behajtogatod a fogai alá, hogy érezze, hogy mekkorát harap, az általában beválik. Feltéve ugye, hogy nem csak néha csinálod, hanem következetesen mindig, amikor túlzásba viszi. De volt már olyan kutya, akinek a torkán nyúltam le, hogy nesze, ha kell a kezem, akkor vidd az egészet, hát az nem tetszett neki, gyorsan rájött, hogy velem így nem fog tudni játszani. Ugyanakkor olyan is volt, amelyik azzal együtt is harapott, hogy csuklóig a szájában volt a kezem :D Meg kell találni, hogy miből ért a kutya, kísérletezni kell, és nem óvatosan. Ha az anyját rágná fájdalmasan, az se lenne óvatos, mert ő is tudja, hogy az nem fog működni. Ha elég érthetően elmagyarázod neki, hogy mi a helyzet, akkor abba fogja hagyni. Ha csak tessék-lássék, mert jajszegénykiskutya, akkor jobb, ha beszerzel egy vastagabb bőrkesztyűt a kutyázáshoz.

2016. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Német juhász. Próbáltam, hogy adok neki helyette mást játszani és még játszok is vele, hogy lenyugodjon, de rögtön a kezemre csap rá a játék helyett. Meg írtam, hogy nem akarjuk bántani, de akkor csak kell valamit kezdeni vele. Beteg volt mikor hoztuk és lehet hogy a tulpátyolgatás eredményeképp elrontottuk, de kezdeni kell vele valamit, mert nem lehet vele lenni, mert véresre harap és a gyerekeket is.
2016. júl. 25. 22:34
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia!

A legtöbb kiskutyának ez a szokása. A fegyelmezésnél én mindenképpen adok fizikai jelet hogy ez nem jó. Elég egy picit az orrára koppintani két ujjal, és egy könnyen megjegyezhető parancsszót mondani, például ,,fúj"! Ha hosszút mondassz nem jegyzi meg könnyen, és ha nem adsz neki negatív visszajelzést nehezebb lesz. Az orr koppintás nem fáj neki csak kellemetlen két másodpercig. Semmi baja sem lesz, és jobb így leszoktatni minthogy felnőttként harapdáljon hidd el.. :D

Jó kutyázást!

2016. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ! hát jó, akkor megpróbáljuk. Muszáj lesz kordában tartani, mert úgy szeretnénk vele lenni, a házba is beengednénk, de semmi mást nem csinál, mint jön az emberhez és harapdálja tiszta erőből és ha eltolom az még játék is neki.
2016. júl. 25. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj ilyenkor arra, hogy egyrészt ez nem bántás, hanem csak meghúzod neki a határokat (mert tényleg erről van szó; bántás az lenne, ha ok nélkül gyepálnád el, vagy valami apróságért törölnéd fel vele a padlót), másrészt meg ne a nyúl vigye a vadászpuskát basszus, ne az legyen, hogy ő bánthat téged, de te meg vigyázol rá, mint a hímes tojásra. Mégiscsak ő a kutya, és te vagy a gazdája, ne cserélődjenek meg a szerepek. :)
2016. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 2 dolog jött be:

Az egyik, hogy egyszer akkorát harapott, hogy szerintem a 10. szomszéd is hallotta, ahogy felsikítottam. Na, itt hátraugrott és csak nézett, hogy úristen mi volt ez, aztán kicsit otthagytam, hogy lenyugodjon.

Mivel egy kiskutya nagyon ragaszkodó, ezért akiket én ismerek senkinél nem jött be, hogy adj neki magad helyett valami mást a szájába, mert ahogy megmozdulsz, rádcuppan:D

A másik pedig, amit valaki írt előtte, hogy amikor a kezemet rágcsálta, akkor dugtam lefelé a torkán, hogy akkor vidd az egészet. Erre reflexként kiköpte mindig, ezzel nagyon hamar leszokott, hogy embert nem rágcsálunk. Fontos, hogy MINDIG tiltsd az adott viselkedést, mert ha esetleg az első módszer első alkalmazásánál nem hagyta abba a harapást, akkor az azért van, mert még nem értette meg. Ilyenkor egy ideig alkalmazd minden egyes harapásnál ugyanazt, ha látványosan sokáig semmi javulás nincs, akkor az nem válik be, alkalmazz mást.

2016. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elkaptam az alsó allkapcsát amikor harapott, addig tartottam, amíg neki már igen kellemetlen volt. Nem ütöttem meg, nem kellett, ez is elég volt. Vagy simán ökölbe szorítottam a kezem, az meg már nagy volt a harapáshoz, ez sem tetszett neki. Nézd meg mire hagyja rögtön abba, és utána azt alkalmazd folyamatosan.
2016. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!