Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyafajtát ajánlaná...

Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Főiskolára megyek jövőre, és szeretnék az albérletemben egy házi kedvencet tartani. Mivel lakás, így csak kis termetű kutya jöhet szóba, kis/közepes mozgásigénnyel, mert a főiskola és munka mellett nem lesz időm naponta 2-nél többször sétálni menni vele. 2 az igényeimnek megfelelő fajtát találtam, de nem tudom melyik lenne ideálisabb. Az egyik a Coton de Tuléar a másik pedig az Angol törpe spániel. A kiválasztás szempontjai a barátságosság, játékosság, méret, szőrzet ápolás és mozgásigény voltak. Lakótársaim is lesznek, ezért előnyös még, ha nem ugat sokat és nyugodt tud maradni, ha egyedül marad.

#főiskola #Coton de Tuléar #angol törpe spániel
2016. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

A kis Coton igen mozgásigényes fajta. A törpe spánielt nem ismerem, de minden spániel igen érzékeny.

Más fajták nem jöhetnek szóba? Igazi lakáskutya pld a Sicu

2016. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
A cavalier spaniel alkalmazkodo de erzekeny fajta. Szem sziv es emesztessel lehetnek nala gondok. Persze ezek kb barmelyik kutyanal elokerulhetnek... nekem a bichonomnak van sziv problemaja es o pl egy lusta kutya. Az is fontos hogy az alombol a leglustabbat valaszd ne a cuki keznyalogatosat. Mert pl baratnom bichonja pont az ellenkezoje az enyemnek. Es o alfa volt az alomban...
2016. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%
Imádom a gyakorit . Mindenkit probáljunk menhelyes kutyára rábeszélni mert az szipi szuper ... Ha én dán dogot akarok pl akkor is mert menhely tomve van .. Mi is hoztunk el furcsa volt hogy kicsit nagyon gombolyu a hasa kérdeztuk hogy hasas e a kutya váltig állitottak hog csak pufi a kutya gazdagottunk 5 kiskutyával rá 2 hétre a menhelynek meg mondtuk hogy a kölyköket nem akartuk és visszuk majd ha nem szopiznak na akkor meg minden k.. voltunk csak ember nem ... aztán mi szenvedhetunk a kolykok elhelyezésével mert ök sz.rtak rá de vigyen haza mindebki menhelyes kutyát
2016. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyes kutyával nekünk se jó a tapasztalatunk sajnos:( sose sikerült megnevelni rendesen pedig mindent megpróbaltunk. Soha nem hagyta abba a nyüszögést. Éjjel-nappal sípolt. Idegtépő volt. Az a baj nem tudhatjuk mit éltek át korábban. Részemről soha többé.
2016. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Mopsz

Francia bulldog

Bischon havanis

2016. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
52%
Annyira unalmas már ez a menhelyezés minden kérdésnél. Tudjuk, hogy van olyan is. Aki akar majd hoz onnan kutyát. Ha meg fajtatisztát akar, ahhoz másnak nincs köze. Mi hoztunk menhelyről kétszer, de többet nem fogunk. Mert szűrt, nem kiszámíthatatlan kölyköt akarunk. A menhelyi korcs többször belemart a húgomba, pedig ő nem volt durva vele. Láttam. Azóta cavalier van és tökéletes. Nem is morog nemhogy harapjon. Szíve is egészséges, mert jó helyen vettük. Csak ajánlani tudom a fajtát. Királyi ágyba feküdt, erre lett tenyésztve. Szóval lakásba tökéletes.
2016. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam menhelyet ajánlani, ha valaki nem tudja, milyet fajtát szeretne.

Aki tisztában van a fajtával, arra nem szoktam tukmálni a keverékeket, nekem is fajtatiszta kutyáim voltak korábban, de pontosan tudtam, hogy azt a fajtát szeretném és miért.

Most menhelyi kutyám van. Tökéletes társ :)

2016. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Igen.. ha menhelyre mész, érdemes kiválni a tömegből és szívhezszólóan elmesélni, hogy Neked a kutya tökéletes társ és fontos..hátha megesik rajtad a szivük és nem csak azon lesznek hogy egy akármelyiket kiajánlják Neked...
2016. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugy csináltuk kiváltunk a tomegbol mondtuk nekik szivhez szolo szöveget és gyorsan ránk "sózták " a hasas kutyát...
2016. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Istenemre nem kötekszem, a legnagyobb jóindulattal kérdem, hogy a viharba lesz Neked főiskola és munka mellett 2*2-3 óra(ezt Te írtad ugye, hogy ennyi lenne a nagyobb séta)időd foglalkozni vele? Nem tudom elképzelni. Ettől függetlenül is szerintem a legpraktikusabb tipp, amit adhatok, már ha elfogadod tőlem, az az, hogy előszőr rázódj bele az új életedbe. Nézd meg hogy bírod, várd meg amíg kialakul a napi rutin, lehet menetközben kiderül, hogy örülsz, ha suli-munka-tanulás után ahhoz marad egyáltalán erőd, hogy a sarki közértbe leugorj. Amikor kialakult a nagyjából stabil napirended, látod mennyire vagy terhelhető, ráérsz akkor kedvencet keresni magadnak. Hidd el, ezt előre nem lehet megtippelni, mert mindig más az elmélet, mint a gyakorlat. Elképzelsz valamit és gyakorta bizony ez itt meg is áll és rádcáfol az élet. Előfordulhat, hogy pár hónap után kiderül, hogy nem fér bele az életedbe egy akkora volumenű plussz feladat, mint a felelős kutyatartás. Veszíteni nem veszítesz semmit, ha vársz pár hónapot, fél évet és sokkalta jobban jársz, mintha bevállalod és kiderül, hogy nagy falat (tökéletesen érthető lenne, szerintem pont ez az az élethelyzet, amikor nem a legidálisabb belevágni, millió dolgod lesz, de Te tudod). Arról nem is beszélve, hogy már eleve necces olyan albérletet keresni, ahová kiskedvenc is vihető. vagy alapon olyanba költözöl, vagy lehet váltanos kell, mikor érkezik a kutya. Lakótársakkal is megbeszélni (mindenkinek rá kell bólinzani és még náluk is kiderülhet menet közben, hogy bár azthitték, mégsem tolerálják a kuytát, mert bizony hullik a szőre,ugat -ez persze sok mindentől függ, most nem ragozom túl). Tehát milliónyi helyzet és eldöntendő kérdés és ami hirtelenjében olyan egyszerűnek tűnik, lehet hogy a gyakorlatban kivitelezhetetlen.
2016. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!