Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyafajtát ajánlaná...

Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Főiskolára megyek jövőre, és szeretnék az albérletemben egy házi kedvencet tartani. Mivel lakás, így csak kis termetű kutya jöhet szóba, kis/közepes mozgásigénnyel, mert a főiskola és munka mellett nem lesz időm naponta 2-nél többször sétálni menni vele. 2 az igényeimnek megfelelő fajtát találtam, de nem tudom melyik lenne ideálisabb. Az egyik a Coton de Tuléar a másik pedig az Angol törpe spániel. A kiválasztás szempontjai a barátságosság, játékosság, méret, szőrzet ápolás és mozgásigény voltak. Lakótársaim is lesznek, ezért előnyös még, ha nem ugat sokat és nyugodt tud maradni, ha egyedül marad.

#főiskola #Coton de Tuléar #angol törpe spániel
2016. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
62%
Egy fajtatiszta semmivel sem jobb egy keveréknél... azért mert ti rossz kutyát fogtatok ki vagy mert a menhely dolgozói bénák voltak, ami nem a kutya hibája, attól még másnak lehet pozitív véleménye, tapasztalata. Nekem is menhelyi kutyám van és semmi pénzért nem cserélném el, ennyit erről. Én sem szeretném a kérdezőt rá beszélni, ajánlottam is fajtákat, de amikor csak egy társat szeretne az ember, nincs álom fajtája vagy nem munkára kell, akkor sokkal ésszerűbb menhelyről hozni egyet, szinte ingyen, mint 100-180ezer forintot kiadni egy fajtatisztáért, mikor a menhelyi másra sem vágyik, csak legyen egy gazdája... igen, ott sok kutyának rossz vagy ismeretlen előélete van, de pont ettől szép az örökbefogadás. Akinek ez nem tetszik, vegyen fajtatisztát, senki sem fogja megakadályozni, de a menhelyi kutyák semmivel sem rosszabbak törzskönyves társaiknál. Ja és fajtatisztánál is lehet rosszul választani, ráadásul jó pénzért, úgyhogy mindkettőnél benne van a pakliban. (Ezt a szöveget nem a kérdezőnek szántam.)
2016. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
25%
Ahha értem nekem is volt keverék kutyám másik is de emiatt szivesebben fogok ha még egyszer keveréket szeretnék a szomszed bözsi nénitől kérni egy kölyköt mint menhelyre menni és hogy a kedves ott dolgozó rám beszéljen egy hasas kutyát mert az nem olyan amitt ők nem tudtak róla sak volt egy palimadár vagyis én akire rábeszélhették..
2016. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
16%
" Egy fajtatiszta semmivel sem jobb egy keveréknél." Nekünk jobb. Nem harap, kedves, egészséges és szép.Megérte. A következő kutyára sem fogjuk sajnálni.
2016. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy gondolod, senki sem fog megakadályozni benne, de attól másnak "bejöhet" egy menhelyi is.


Kedves kérdező! Szóval ha csak egy társ kell, akkor ajánlom látogass el egy menhelyre és nézz körbe, lehet megtalálod az igazit. Ha nem jött össze, akkor maradhat a fajtatiszta kutyus vásárlása. Szíved joga, de ne zárd ki a menhelyet se! :)

2016. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nem zárom ki a menhelyi kutyákat, sokáig csak az jöhetett volna szóba nálam, de sajnos főiskola mellett nem hiszem, hogy annyi pénzem és időm lenne, amit az estleges nem kívánt kiskutyákra vagy súlyos betegségek folytonos kezelésére kellene fordítanom, de köszönöm a válaszodat!
2016. júl. 28. 17:54
 26/35 anonim ***** válasza:
29%

Egy kutya sem harap, ha rendesen nevelik,ez nem menhely kérdése (és nem csak kölyökkorban lehet nevelni,tanítani). A fajtatisztáknál meg mindenféle gond előjöhet sajnos, kényesebbek,a túl-,és beltenyésztés miatt sokszor (hiába származnak amúgy jó helyről,de ha egy fajtából kevés egyed van,ott a beltenyésztés nem kerülhető el könnyen).

A nem kívánt kiskutyák ellen meg ott az ivartalanítás,ami több előnnyel is jár-

2016. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Persze, de ha hasas a kutya, úgy nem sokat ér az ivartalanítás ;)
2016. júl. 28. 18:09
 28/35 anonim ***** válasza:
Lehet vemhesen is ivartalanítani.
2016. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Hát igen. Vannak tökéletes menhelyi kutyák is. Biztos. Nekünk is volt keverék kutyánk is de mont mondta előbb valaki ismerőstől. Ismertük az anyaállatot és tudtuk hogy megfelelő helyen családi környezetben voltak a picik. Imádnivaló volt a kutyus. Szóval nem vagyok én keverék ellenes csak lássam a mama kutyát hogy neki milyen a jelleme és tudjam hogy a kicsik mellette voltak. Akkor nagy baj átlag bevelés mellett már nem lehet 😊
2016. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
62%

" Egy kutya sem harap, ha rendesen nevelik,ez nem menhely kérdése (és nem csak kölyökkorban lehet nevelni,tanítani). A fajtatisztáknál meg mindenféle gond előjöhet sajnos,"

Nekünk nem kell olyan kutya, aki utálja a gyereket és odakap, vicsorog. Ez a menhelyi ilyen volt, így mennie kellett. Már neveli, aki akarja. A mostani, fajtatiszta kutya normális. És nem jött elő betegsége. Ellentétben a másik menhelyivel. Azt már nem lehett megmenteni. Mindenféle örökletes betegség elvitte. De ő legalább nem harapott.

2016. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!