Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a Rottweiler?

Milyen kutya a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Lehet vele sportolni (agility, dog dancing, flyball)? Mennyire jó családi kutya?

Gyerekekkel kijön? Egy 14-15 éves lány elbírna vele, ha kiskorától kezdve vinnénk kutyaiskolába?


2010. ápr. 17. 19:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jó családi kutya. A gyerekekkel nem hogy kijön, de imádja őket. Háát, azért egy kifejlett rottweiler szerintem elhúzna egy 15 éves lányt. De egyébként remek házörző is.
2010. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

Én csak két példát mondok. Ismerek két rottweilert. Az egyik szófogadó, fél a gazdájától, kisgyerekekkel lakik. Viszont ha akármilyen kutya közelébe kerül, azonnal hozzálát hogy kinyírja azt. Amúgy kan kutya, de egyszer még egy tüzelő szukát is majdnem megölt.

Ismerem a másikat. Szaporítótól van (had szüljön egyszer típusú), sosem nevelték, a gazdája nem bír vele. Ennek ellenére nagyon barátságos más kutyákkal, szeret velük játszani. Sosem láttam verekedni az utcán. Emerekkel közömbös vagy barátságos. Ha valaki bántani próbálja őt vagy a gazdáját akkor azonnal elijeszti de nem mint egy őrült.

Szóval csak azt akartam mondani hogy egy ilyen fajtából bármi lehet. Ha jól nevelik és jó helyről van akkor szereti a gyerekeket. Viszont a felsorolt sportokra szerintem annyira nem alkalmas. Legalábbis a gyorsaság miatt. Meg én a termete miatt féltenám is ilyen nagyokat ugráltatni. Én inkább engedelmes, őrző-védő sportokra vinném! Egy fiatal lány is elbírhat vele, viszont van olyan hogy a kutya megindul (nem azért mert nincs megnevelve, dehát nem gép, néha elfelejtkezik magáról minden kutya) és olyankor még egy kisebb kutya is könnyen elránthat...

2010. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha kiskorától viszi kutyaiskolába akár egy bernáthegyivel vagy egy pitbullal is elbánna.

Volt régen egy rotink, nagyon okos és barátságos volt én még akkor kb gyerek voltam és jól kijöttünk.

De ha a lányod egy táncolós kutyát szeretne rózsaszín masnival a fején nem biztos, hogy annyira örülne neki.

2010. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Hát, ilyen sportolokat űzni éppen lehet vele, de nem igazán eredményesen. Egyszerűen nem az az alkat. Maximum hobbi szinten. Az ő sportja az őrző-védő, mentőkutyázás, K99, obedience stb, de az első kettőhöz egy ilyen korú lány még túl fiatal, meg egy ilyen kutyával szerintem nem bírna. Nem első kutyásnak való, főleg nem ilyen fiatalnak.
2010. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk volt rottweilerünk. Én azt tanácsolom Neked, hogy ne hagyd 4-szemközt a gyermekedet a kutyával! Bár ez a fajta mára leszelídült, azért tudni illik, hogy nem éppen családi kutyának tenyésztették. Eme tanácsomat fogadd meg mindenképpen, bármennyire is leszavaznák a választ!
2010. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk tavaly halt meg a Rotink 11 évesen. Imádta az egész család, embert sohasem bántott, még az idegeneket sem. Állatokkal szemben viszont elég ingerlékeny. A gyerekeket viszont tényleg imádja és vigyáz is rájuk.
2010. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
Német mészárosok kutyája eredetileg, vagyis arra tenyészették ki, hogy szarvasmarhákkal elbánjon.
2010. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Én is jó kutyának mondom, nagyon szeretem ezt a fajta kutyát
2010. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem az eszéről híres, gyerekek (főleg kisebbek) mellé nem való, de kiváló őrkutya, házőrző. Nem arra való, hogy a kicsi játsszon vele. Régebben egy szűk lakásban az elkényeztett róti megölte az iker csecsemőket, mert nem törődtek vele... Kb. ennyi esze van.
2010. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
Életemben egyszer volt normális, jó kutyánk. iszonyat erős, de végtelen gyengéd is tud lenni. Amikor megszültem az első gyerekemet, a kutya beosont a házba, és felmászott az ágyon alvó gyerekhez, rátette a fejét a mellkasára, és úgy védte, mikor az ijedségtől lekergettem, alig akart lemenni. Akkor megpecsételődött a kettejük barátsága. Imádták egymást a kutya neki élt.Elajándékoztuk, hosszú lenne leírni, hogy miért, de még élek, nem bocsájtom meg magamnak, órási szarvas hiba volt. A lányom 11 éves, két és fél éves koráig volt velünk a kutya, mai napig visszasírja..., szóval , mindent összegezve, a roti jó kutya, de tudni kell, hogy meg kell nevelni is ahhoz, hogy jó legyen.
2010. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!