Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a Rottweiler?

Milyen kutya a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Lehet vele sportolni (agility, dog dancing, flyball)? Mennyire jó családi kutya?

Gyerekekkel kijön? Egy 14-15 éves lány elbírna vele, ha kiskorától kezdve vinnénk kutyaiskolába?


2010. ápr. 17. 19:16
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Valamelyik nagyon "okos" válaszoló írta, hogy a roti mire volt használva régen: nem marhaölésre, te nagyon .....!

A rottweiler-t marhaterelésre használták, így teljesen téves és hamis információ az, miszerint ezek a kutyák harcikutyák!

Nekünk kétszer is volt rotink, az elsőt megmérgezték, a második betegségben ment el 8 évesen.

Imádtam mind a kettőt, egyik se bántott soha senkit.

Nálunk kennelben vannak éjszaka, napközben pedig ki vannak engedve a kutyák. Nagyon hamar megtanulták, hogy ha szólunk nekik, akkor a helyükre kell menni. És igenis okos kutyák. Pedig elmondhatom, hogy sosem voltak tanítva, csak alap dolgokat ( helyedre, nem szabad, stb).

Hihetetlen jó fej, őszinte kutyák, nekik a család minden. Mintha legalábbis macskával lenne keresztezve, nagyon igényli a törődést. Ha kisgyerekkel együtt nő fel, szerintem nincs gond. De ha már felnőtt kutya mellé érkezik kisgyerek, lehet probléma, mert nem ismeri a hisztit, a sírást, ez a kutyának új lehet, és esetleg másképp reagál.

Más kutyákkal is jól kijött, nekem a beagle-t kellett hozzászoktatni. Eleinte figyeltünk rájuk, néha rá kellett szólni, ha játszottak, hogy azt finoman tegye. De nem volt gond később, jól kijöttek, és aranyosan tűrte a kis kölyök kutya hülyeségeit.

Nem kifejezetten sport kutya, valóban őrzésre a legalkalmasabb, de arra is tanítani kell, mert pl. a mienk bárkit beengedett volna, csak a postást ugatta meg! :)

2010. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
49%
Mi tenyésztjük a rottweilert azaz a rotikat csaksokan már itt commentenek az első sorokban miközben azt sem tudják , hogy kell leírni .Nos szerintem akinek nem volt még ilyen kutyája az inkább ne is szóljon semmit . Ez a kutya nagyon szereti a gyerekeket . Mivel minden kutya falkában érzi magát ez a kutya kb . 2 éves korában el akarja majd dönteni , hogy ki is a falka vezér . Több gazdás lehet az egész családomra hallgat az összes kutya . Életemben összesen 15 rottweiler kutyám volt . Nem bántott soha senkit. Ez mind a gazdán múlik , hogy milyen neveltetésben részesíti a kutyáját . Elmondanám , hogy agillity-ből is nagyon ügyes kutya . Futni gyorsan tudnak csak egy méretesebb kan nyilván nem tud annyit futni mint egy szuka de nekünk nagyon jól bírják . Szóval sokak commentjét nem is értem .
2014. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!