Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a Rottweiler?

Milyen kutya a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Lehet vele sportolni (agility, dog dancing, flyball)? Mennyire jó családi kutya?

Gyerekekkel kijön? Egy 14-15 éves lány elbírna vele, ha kiskorától kezdve vinnénk kutyaiskolába?


2010. ápr. 17. 19:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kislány mindent egyszerre nem lehet. Lehessen vele sportolni, bírjál is el vele, meg őrizzen is, imádja a gyerekeket, jól tanuljon... Választanod kell melyik a legfontosabb. Ha keményen kéne a házat őriznie akkor nem várhatod tőle hogy a legtökéletesebb családi kutya is legyen akivel sportolni is lehet, meg imádjon parancsokat teljesíteni... És fordítva is. Vannak olyan kutyák akikkel lehet sportolni és őriznek is (pl német juhász, belga juhász) de azokat általában tanítani kell rá, hogy kiteljesednek az őrző-védő ösztönük. De ha nem kell hogy túl kemény és erős legyen akkor inkább ajánlanám neked a pásztorkutyákat. Border, mudi, sheltie, kelpie stb stb. Egy ilyen lánynak szerintem tökéletesen megfelelnek.
2010. ápr. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 doboszoli ***** válasza:
100%

Hat éve van rotim, valószínűleg más nem is lesz. Vidéken

kertes házbanlakunk. Csodálatosan szép, erős kutya, rossz szándékú atzékoknak már a megjelenése is elrettentő.DE:

Mint minden nagy testű, őrzésre kitenyésztett fajta, komoly nevelést, szocializációt igényel, másképp a környezetére, de a gazdájára is veszélyessé válhat.

A roti, különösen hajlamos lázadni a falkában elfoglalt hierarchia ellen, különösen a kan, az ivarérettség elérésekor. Póráznál fizikai erőt igényel, mert a még olyan jól nevelt kutyából is kitörhet a "vadösztön".

Meg ugye nem K-9 képzést kaptak.

Ha ezeket figyelembevéve is ragaszkodsz a fajtához, mindenképp kölyköt vegyél, inkább szukát, és gyakorlott kiképző segítségével neveld a magad kutyájává.

A neten rengeteg anyagot találsz a arra, hogy megértsd a nevelés alapelveit, megtanulj "kutyául" gondolkodni.

Ez mindenképpen hasznos előképzés.

Sok sikert!

2010. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
De nekem van egy szálkasszőrű tacskó keverek szukám Most lesz 2 éves. És a szuka Roti nem tudom, hogy ki-e jönne vele.
2010. ápr. 18. 10:02
 24/32 anonim ***** válasza:
92%

Én is egy 15 éves lány vagyok, és nekem van egy 11 hónapos szuka Rottweilerem. Én egy kutyámat sem vittem soha kutyasuliba (mert nincs is a közelben). Tündéri egy kutya az enyém,folyton az ölembe bújna, és nagyon jó házőrző. Arról nem is beszélve, hogy a családod mindennél jobban védi. Az a válasz viszont, hogy a Rottweiler buta kutya, egyáltalán nem igaz. Nagyon okos kutyák és folyamatosan igénylik a munkát és a kiképzést. A rendőrség is azért alkalmazza Német juhászokkal együtt (van egy kan kutyám nekem is a Roti szuka mellett), mert könnyen taníthatóak. Én csak ajánlani tudom, a gyerekeket imádja. Legalábbis az enyém. Sok kutyát neveltem már fel, és mindből szófogadó, rendesen szocializált kutya lett. Így hát ha van elég önbizalmad és erőd egy ilyen kutyához, akkor nyugodtan vágj bele :) Persze néha éreztetni kell vele, hogy nem ő a főnök (de nem agyon verni ha rosszat csinál)


ezek az én tapasztalataim ezzel a fajtával kapcsolatban, de ha mégis más kutya mellett döntenél, akkor a Német juhászt is nagyon tudom ajánlani :)

2010. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
85%

ehmm...21:nemtom hányas vok...őőő aláírtam h vilchieque

szalbammeg értd már meg hogy ha sportolni is vinnéd meg azt is akarod hogy jó házőrző legyen és még imádja is a gyerekeket és egy 15 éves kiccsaj is elbíjon vele akk fel kell világosítanom téged, hogy ILYEN KUTYAFAJTA NINCS A FÖLDÖN!!!!

eddig őőő hadd számoljak 6 kutyánk volt/van (azért 5 mert első meghalt 2. megmérgezték, 3. szívbeteg 4. gyomorcsavarodás...2 még él) és öhm...most soroljam hogy van tapasztalatom és hogy ismerem a rotikat (ugyan még nem volt de rengeteg rotis ismerősöm van)...

figy ha sportolni szeretnél vele és házőrzésre kell akkor német juhász, belga juhász, skótjuhász, berni pásztor sőt nem is egy házőrző vizslát vagy épp komondort ismerek

de ha családi kutya és jó sportoló kell akkor: puli, pumi, border, mudi, agarak, vizslák...stb

én magyar fajta párti vagyok de ha komoly őrzővédő kutyát keresel aki igényli a sok foglalkozást, a kemény kezet akkor ajánlom a staff v amstaff kutyákat de mivel csak 15 éves vagy nagy eséllyel ellend fordulna mert nem tudnád megtartani az alfa szerepét a falkában...

jah igen még vmi...egy 15 éves kiccsaj valszeg azért akar rotit hogy menőzhessen vele, szal felvilágosítalak hogy nem menő ha megtámad a kutyád mert nem foglalkozol vele eleget, lévén hogy 15 éves lányzó valszeg a suli mellett nem ér rá eleget foglalkozni a rotijával...

jah igen még vmi szuka szukával kijön, ez csak egy tévhit hogy nem...nekünk 2 kanunk van egyik közepes termetű mudi másik egy komondor kölyök de tapasztalatból tudom hogy mikor nem komondorunk volt a mudi mellé hanem kaukázusi kanun akkor is nagyon jól kijöttek egymással a kutyák ugyanis ez csak nevelés és szoktatás valamint megfelelő szocializáció kérdése...

haveréknál 2 kan pitbull él együt (egyik 2 másik 4 éves) és semmi gond nem volt velük pedig a pitbullok nem tűrnek meg más kutyát maguk körül és mégis...szal no para 2 szukával se lesz gond

DE ha 2 kan mellé beteszel egy szukát és az tüzel akkor a 2 kanod egymást fogja széttépni ^^


üdv: Vilchieque

2010. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Én nem feltűnősködni akarok a Rotival, de nem tehetek arról, ha nekem nem tetszenek azok kistermetü szőnyegcirkálók. Nekem a nagy kutyák tetszenek azok közül is a Roti meg még a Dobermann is.
2010. ápr. 18. 15:38
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

1. A kislány "elbírása" a kutyával a következetes viselkedésen, nevelésen múlik. Sok ember még felnőtt korában sem következetes. A kislány max annyira, amennyire a szülőktől látja.

2. Sportolni lehet a rottweilerrel, csak nem kell "izmosra" zabáltatni, hogy aztán meglepő(?) módon, a sörhasú emberekhez hasonlóan egy kis futástól hamar elfáradjon (ha egy atlétához viszonyítjuk).

Amiket leírtál, azokat rottal csinálni olyan, mintha valami súlyemelő v. testépítő embert vennél rá balettre: tipeghet ő bármilyen szépen, mindenképp komikusan festene. Azt nem mondanám, hogy nem fürge, ill. van kutyáknak ún. kitartáspróba, ha jól emlékszem 40 km ügetés bicikli mellett n számú pihenővel. Persze 1 éves kora előtt semmilyen kutyát nem érdemes nyúzni, mert a kopás sokkal jelentékenyebb lesz a még alakuló csontozat ízületeiben.

3. Az, hogy bármilyen fajta mennyire jó, a legegyszerűbb kérdés: kivételes idegrendszeri problémák hiányában pont annyira, amennyire a gazdái jártasak a kutyanevelésben.

A kutya olyan, mint a formálható pl. agyag: a megmunkálás minősége az, ami a döntő.

2010. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem én neveltem, öt hónaposan sintértelepről hoztam el, sétálunk, sportolunk, a házat is őrzi. De ő vadászkutya, erdélyi kopó. Nem kistermetű, nem ölbekutya, igazi egyéniség. Ha igazi barátot akarsz, válassz vadászkutyát.
2010. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
91%

egyetértek kedves 13:06-os ozzászóló társammal én is erre próbáltam kilyukadni csak neki valahogy jobban sikerült mint nekem :)

most a lényeg:

figyelj kiccsaj tegyél le a rottweilerről mivel az felnőtteknek való fajta, jóhogy nem mindjárt pitbullt akarsz tartani 15 évesen b4zeg -.-'

ehhez már nemtok mást hozzátenni csakhogy jöjjön meg az eszed végre és vedd már észre magad, hogy itt 90%ban azt mondjuk, hogy EGY ROTTWEILER NEM VALÓ EGY 15 ÉVES LÁNYHOZ!!!

üdv a sok hozzászólásos Vilchieque!

2010. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
66%
A rottweiler azért sem való ezekre a sportokra mert hajlamos a csípő és lábfájdalmakra,meg nem is igen örülne neki szerintem.Egyáltalán nem ezekre való kutya.Ha futni akarsz vele sportként vagy kirándulásra kkor jó de másra nem igen.Családi kutyának is jó de nevelni kell!!!Hát az elbírás meg sok mindentől függ, de sztem si válasszatok másik kutyát.
2010. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!