Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a Rottweiler?

Milyen kutya a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Lehet vele sportolni (agility, dog dancing, flyball)? Mennyire jó családi kutya?

Gyerekekkel kijön? Egy 14-15 éves lány elbírna vele, ha kiskorától kezdve vinnénk kutyaiskolába?


2010. ápr. 17. 19:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%
Nagy drum állat, nehézkes, nem fog az agility versenyeken deszkákon egyensúlyozni. Ha erre szeretnél kutyát, szerezz be egy kis fiatal németjuhászt. Az elfogadná falkavezérnek, a róti soha.
2010. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%
Rotweilerhez kemény kezű, határozott gazda (felnőtt férfi) kell, aki elfogadtatja vele, nem a kutya a falkavezér. 15 éves lány erre nem képes, át fogja venni a hatalmat az állat. Attól kezdve kezelhetetlen lehet, nem ajánlom.
2010. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

figy én ismerek olyan rotit aki kerítésen keresztül megőrül...mintha szét akarna tépni, egyszer kiszabadult és mint az őrült vicsorogva rohant felém én persze totál megijedtem, rám vetette magát és össze vissza nyalogatott xD egy másik roti meg bújós volt kis gyerekek között nevelődött soha senkit nem bántott (csak pár macskát...) ő mondjuk meghalt...anyway a lényeg hogy értelmes kutya, nem épp kezdő kutyásnak való de okos és intelligens, gyerekeket általában imádják szal jah...a fajta múltja meg olyan amilyen, komondor-t is arra tenyészették h 2-3 kutya elbírjon egy medvével mégis népszerű, dobermann is egy alapjában véve örző-védő eb mégis sokan családi kutyának tartják...

agility, dogdancing és flyball: rotit szerintem kínzás ilyen sportokra használni (termete miatt, és mert csípő diszpláziára különösen hajlamos fajta), talán agility-n még látni 1-2 rotit de másik 2őn nem.

ha édes kislányod kutyát akar és ilyen sportokra szeretné vinni akkor egy border collie-t ajánlok nektek, okos és fürge nagy mozgás igényű, imádni való fajtáról van szó aki imádja a gyerekeket, a felsorolt sportokban kiemelkedően teljesít.

egy szó mint száz, nem ajánlom a kislányodnak és neked sem a rotit hacsak nincs kutyás tapasztalatod, hamár ilyesféle sportokra szánod tényleg border collie-t vagy ami mégjobb mudi-t ajánlanék (utóbbi magyar fajta, és az egyik legintelligensebb kutyafajta :)).

remélem tudtam segíteni, üdv: Vilchieque

2010. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
53%
A kislány 14 éves, nem kisgyermek, a kisbabákat egyébként is azért bántják a kutyák (még egy törpi törpe kutya is), mert még nem tudják róluk, hogy emberek, de ez csak kb. 6 éves kor alatt van így.
2010. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez igaz, de egy 14 évesnek nég nincs annyi határozottsága és tapasztalata, hogy elbírjon egy rotival, tisztelet a kivételnek.
2010. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Jórészt egyetértek veled, bár szerintem nem a határozottság, hanem a türelem a rendszeres tanításhoz ami hiányzik.

Nekünk volt Rotink gyerekkoromban és nem volt baj vele, bár édesanyám volt inkább a gazdája, mint én.

2010. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nekem volt Rotim mar egyszer. De sajnos elpusztult mert beteg lett. Nagyon szerettük egymást. Apuval mindig vittük kutyasuliba. Nagyon okos kutya volt. De nekem az lényeges, hogy jó házőrző legyen, és szerintem a Border Collie erre nem alkalmas. Vagy a Border Collie alkalmas házőrzésre? Mondjuk mióta nekem volt egyszer Rotim más kutyát nem nagyon tudok elképzelni magam mellett. De kíváncsi voltam a véleményetekre.
2010. ápr. 17. 21:23
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha agilityzni szeretnél és házőrzőt is, akkor a mudit ajánlom. De ha tényleg volt már rotid, akkor szerintem nyugodtan tarthatsz még egyet. (Mondjuk furcsa, hogy volt már rotid, mégse tudod a válaszokat a kérdéseidre, amiket most tettél fel.)
2010. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%

20:19es vagyok

hmmm...olvasd el mit kérdeztél és utána olvasd el a válaszom!

a border collie-t én arra írtam hogy : "Lehet vele sportolni (agility, dog dancing, flyball)?"

ha azt akartad megtudni hogy a roti jó házőrző e miért nem azt kérdezted (idézem a válaszod: "De nekem az lényeges, hogy jó házőrző legyen és szerintem a Border Collie erre nem alkalmas. Vagy a Border Collie alkalmas házőrzésre?")? és hogy válaszoljak igen, a collie-k jó jelző illetve őrkutyák...legalábbis nekem ilyen információim vannak róluk és ha a felsorolt sportokra szeretnéd vinni a kutyád továbbra sem a rotit javasolnám mivel az testalkatilag nem éppen a legmegfelelőbb ezekere a sportokra.

jah igen még vmi: "A kérdező kommentje:

Nekem volt Rotim mar egyszer.+Mondjuk mióta nekem volt egyszer Rotim más kutyát nem nagyon tudok elképzelni magam mellett." szal ha volt már rotid akkor pontosan tudnod kell hogy testalkatilag nem ajánlott neki a felsorolt sportok közül egyik sem bár agilityn láttam már 1-2 rotit. illetve ha már volt rotid akkor miért teszel fel olyan kérdést, hogy "milyen kutya a rottweiler?"? továbbá ha volt rotid pontosan tudnod kell(ene), hogy mennyire jó családi kutya! (szerintem megfelelő nevelés és mozgás mellett nagyon jó családi kutya...) sőt azt is illene tudnod, hogy jól kijön e a gyerekekkel mitöbb, még azt is, hogy a 14-15 éves lány elbírna -e a kutyával...és mivel azt írod, hogy "más kutyát nem nagyon tudok elképzelni magam mellett" ezért nem értem miért kellett feltenned a kérdést. vagyis gondolkodtam kicsit:

1. nem volt rotid

2. kicsi voltál mikor rotitok volt

3. unod magad és nincs jobb dolgod mint kérdezgetni

4. tényleg érdekeltek a tapasztalatok (de mivel eldöntött tény, hogy rotid lesz ezért ezt étlem, sőt azért is kétlem mert volt rotid ezért ELVILEG ismered a fajtát)

nah üdv: Vilchieque

ui.: jó rotizást ^^ én is imádom őket , bár a mostani mudim után dobermann-t szeretnék a komondorunk mellé :)

2010. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Én nem unatkozok. És tényleg volt Rotim. én csak kíváncsi voltam a tapasztalaitokra és, hogy ti mit gondoltok erről a kutyafajtáról.
2010. ápr. 17. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!