Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnák ha a kutyád...

Mit csinálnák ha a kutyád megmorogná a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdés olvasása után jutott eszembe. Te mit tennél ha a kutyád megugatná, megmorogná, odakapna a gyerekednek? Legyen az 1-5-10 éves.
2016. aug. 1. 09:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt tanítani kell, ismerjék, tudják, hogy mit szabad és mit nem.

Az egy másik dolog, hogy a kutyával meg kell értetni, hogy a fiam ővele szemben ugyanúgy falkavezér, mint te, vagy akármelyik másik családtag.

De a gyermekednek is meg kell értenie, hogy a kutya életét, érzéseit, szokásait, türelmét nekünk is ismernünk, és méltányolnunk kell.

Két élőlény között csak akkor lehet harmonikus kapcsolat, csak akkor tudnak békességben egymás mellett élni, ha mindkettő tisztában van, és mindkettő betartja a játékszabályokat.

2016. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, milyen szituációban fordulna elő.

A gyereket és a kutyát is nevelni kell. A gyerek nem piszkálhatja a kutyát, a kutyának viszont el kell fogadnia, hogy a gyerek az én védelmem alatt áll, és a főnök én vagyok.


(Nálunk előfordult. Egyszer. Mindketten megkapták a magukét. Utána mindketten tudták, a gyerek is és a kutya is, hogy mit lehet a másikkal és mit nem. Tapasztalatból tanulnak...)

2016. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az én kutyám csak akkor kap oda kisgyereknek, ha az bántja (húzza-nyúzza a bundáját, üti). Ez csak egyszer fordult elő igazából, mert csak egy gyerek volt, amelyik nem fogta fel elsőre, hogy a kutyának fáj, ha a bundáját rángatja. A kutyám felpattant, hátrakapott a gyerek felé, aztán tisztes távolba menekült. Én elmagyaráztam a gyereknek, hogy mit szabad egy kutyával, és mit nem. Egyébként simogatni szokták a kutyámat a kisgyerekek, azt meg szereti.
2016. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. A morgás nem csak ellenséges szándékot takar és figyelmeztetést, bizonyos esetekben játékra hívás is lehet mögötte ebben az esetben biztos, hogy nem büntetném, mert minek.


Értelemszerűen a neveléssel ez mind megelőzhető. Idegen kutyánál pedig ilyenkor a legcélszerűbb az elkerülés mind gyerekkel mind kutyával. Nem a te dolgod nevelni mas kutyáját.

2016. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Ne halgass azokra akik a kutyat elorebb helyezik mint egy emberi lenyt!

Ha tenyleg odakapott a kutyad a gyerekhez akkor olvasd el amit a 6-os irt es gondolkodj el rajta.

Ha meg ugy latod,hogy veszelyes lehet a gyerekre akkor szabadulj meg a kutyatol.

2016. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Rudy, akkor te várhatóan sűrűn cseréled majd a kutyáidat...
2016. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Rudy reméljük sosem lesz kutyád. De gyereked se...


Egy kutya nem születik agresszívnak, és támadónak. Azzá az ember teszi!

2016. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2016. aug. 1. 13:35
 19/25 A kérdező kommentje:
Mèg egy kérdés. Akik azt mondják hogy nincs helye a családban mit csinálnának vele? Elaltattatnák? Vagy befogadót keresnének?
2016. aug. 1. 13:42
 20/25 anonim ***** válasza:
Normalis ember utobbi. A nem normalis sem elaltatja (gondolom akinek ennyit nem er az allat penzt nem adna erte), hanem kidobja valahol, vagy beviszi menhelyre ha nem teljesen gyoker.
2016. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!