Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnák ha a kutyád...

Mit csinálnák ha a kutyád megmorogná a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdés olvasása után jutott eszembe. Te mit tennél ha a kutyád megugatná, megmorogná, odakapna a gyerekednek? Legyen az 1-5-10 éves.
2016. aug. 1. 09:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek provokálta ki, akkor leszidnám a kutyát is (!) és a gyereket is!

A gyereket nyilván azért, mert nem szabad szekálni a kutyát, idegesíteni, fájdalmat okozni neki.

A kutyát meg azért, mert ne morogjon, meg odakapjon, hanem MENJEN ODÉBB A FRANCBA. Kutya-kutya közt is ezt várom el, ha az egyik provokálja a másikat és elfajulna a dolog, akkor forduljon ki a szituációból és majd ÉN lerendezem. Nem egyszer mentek már neki a kutyámnak, elkaptam a támadót (a másik gazda rendszerint csak sipákolt) és az enyémet is lekussoltam, hogy ne harapjon vissza. Ma már automatikusan bejön mellém, mert ha rá is rongyolt egy másik kutya, tudja, hogy én megvédem.


Ha csak pofátlanságból morog a kutya, mert hát csak, akkor meg rászólok.

Ha ok nélkül odakap, akkor meg egy jó nagy tasli és leszidás.

2016. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nyilván meg egész pici gyerek esetében még esélyt se szabad hagyni, hogy ilyen előforduljon... Kutyát kisgyerekkel felügyelet nélkül nem hagyunk.
2016. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Egy értelmes, rendesen tanított, kiegyensúlyozott kutya nem veszélyes egy kisgyerekre.

Egyik meghatározó emlékképem, amikor egy német juhászkutya tenyésztő gazda megmutatta, milyen a falkaszellem és a család a kutyánál (amúgy a kutyának ismerős, rokon gyerek voltam). Úgymond el kellett aludnom a kutya "kedvenc" heverőjén. Nekem címezve szólt a gazda, hogy húzzak onnan mert a kutyáé. Kutya figyeli a szitut, de nem tesz semmit. Gazda erélyesebben megismétli, majd úgy tesz, mintha le akarna kergetni, mint egy kutyát (elővett egy olyan szíjat, amivel néha a kutya seggére szokott húzni, ha nagyon elmegy az esze). A kutya felpattant, felugrott mellém, mondhatni rám feküdt, a gazda (módjával) rám akart húzni, a kutya úgy helyezkedett, hogy takarjin, miközben minden létező fogát a gazdára vicsorgatta, leírhatatlan hangok kíséretében. Nem támadta a gazdáját, csak azt kommunikálta, hogy "hülye vagy b,meg, ez egy kölyök, és bár a gazdám vagy, nem hagyom bántani".

Egy életre megjegyeztem, hogy hülye kutya nincs, csak az ember teszi azzá (vagy neveléssel, vagy beltenyésztéssel).

2016. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

24 szep mese csak epp az a gond vele hogy mese :)))

De ne aggodj van aki elhiszi...

Kerdezo:

Ne altasd el,keress neki egy gazdit vagy ha nem talalsz akkor add be egy menhelyre.

2016. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem mese, hanem tény.

Bizonyára a történetben szereplő ebnek egy nagyságrenddel nagyobb az OQ-ja, mint neked.

De mivel kommentelni még tudsz, a cserepes muskátlinál bizonyára okosabb vagy.

2016. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!