Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez valamiféle agresszió a...

Ez valamiféle agresszió a kutyámnál, vagy dominanciára való törekvés?

Figyelt kérdés
Általában semmi hasonló gond nincs vele, lehet simogatni, minden kockázat nélkül és az ételt is szépen veszi el, de ha talál valami különlegeset, vagy új kaját (legutóbbi esetben egy kovászos uborkát a kukából :D) akkor aki a közelébe megy megmorogja és megugatja elég rendesen. Megálltam közvetlen közel hozzá, föléhajoltam és rámerdtem a szememmel, erre lerakta az uborkát maga elé, de ugyanúgy morgott, ugatott rám és a levegőbe harapdált. Néha a szemembe nézet, majd el-el nézett oldalra, néha felémkapott, vagy az aktuális bútor lába felé, közben pedig végig morgott, ugatott, nyöszörgött, mintha hisztizett volna. Nem mozdultam, amikor felém kapkodott vagy nem mozdultam, vagy közelebb mentem hozzá és mégjobban rámeredtem (úgy tudom, hogy így kell rá nyomást gyakorolni, ha csak blöfföl). Majd egyre távolabb kúszott az uborkától, én felvettem, máris elkezdett pitizni, és nyalizni, hogy adjam neki oda. Leraktam a földre az uborkát a két lábam közé, elkezdett morogni, meg ugatni, meguntam felvettem az uborkát és kidobtam. Szerintem valamiféle patt helyzetnek voltam tanúja, és nem bántana, csak hisztizik, jó ötlet lenne még rámenősebbnek lenni és esetleg egyenesen a szája felé nyúlni ilyenkor, amikor a tárgy a földön van, ezzel megmutatva, hogy teljesen felesleges hisztiznie, mert nem ér el vele semmit, vagy komolyabb a dolog és másmiatt csinálja ezt? Cockerről van szó, akik elvileg elég beszédes, hisztis fajta.

2016. aug. 1. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, hogy a saját kutyád morog rád és feléd kapkod.
2016. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nyílt agresszió feléd, és dominancia persze. Ezek szerint nagyon nincs rendben a kapcsolatod a kutyáddal. A gazda ellen irányuló bármilyen agresszió a lehető legnagyobb bunkóság, ha te ezt engeded -márpedig most engedted-, akkor ott nagyon komoly gondok vannak a nevelésben! Ez nem hiszti. Te a szemében egy alárendelt vagy, semmi több.

Én minimum egy akkora pofonnal jutalmaztam volna ezt, hogy a kutya a talált étel közelébe se mert volna jönni. Ha a szájához érsz, valószínűleg meg is fog harapni, hisz megteheti. A némán, passzívan állást és bámulást honnan gondolod, hogy büntetés vagy ráhatás? Volt eredménye? Abba hagyta a morgást magától? Elfogadta, hogy feléd nem mutathat agressziót?

2016. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Én minimum egy akkora pofonnal jutalmaztam volna ezt, hogy a kutya a talált étel közelébe se mert volna jönni."


Én is így vagyok ezzel.

Az én kutyám soha nem csinált ilyet, de ha ekkora pofátlanságra vetemedne, menne a tasli az biztos. Bár ő meg se próbálná, mert tudja, hol a helye :D

2016. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Világos, nekem is ez volt az első gondolatom, de valamiért az előbbi jobb ötletnek tűnt. Csak nem tudtam, hogy van e külömbség a fegyelmezés és a puszta rátámadás, erőszak között, és szükséges e külömbséget tenni, vagy csak csapjam pofán és kész, köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2016. aug. 2. 07:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz vele, mert ha ennyire nem tisztel simán meg is haraphat, ha hirtelen taslit akarsz neki adni...


Az is elég lehet, ha egyszerűen rálépsz cipőstül arra, amire igényt tartasz, kiköveteled és addig nem tágítasz amíg odébb nem kotródik, ha meg közben cirkuszol, határozott NEMmel tiltod.



"Alapszabály" a kutyanevelésben, hogy mindenért szólj rá, ami NEKED nem tetszik. Te döntsd el, meddig mehet el.


Legyél erélyesebb, döntsd el, milyen viselkedést vársz a kutyától és arra vezesd rá, érd el, hogy azt csinálja. Ha kaját adsz neki, addig ne add oda, amíg le nem nyugszik.

2016. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!