Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta a kutyám?

LiliáneGoldkidd kérdése:

Fajtatiszta a kutyám?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy szerintetek fajtatiszta a kutyám? :)

Decemberben elpusztult labrador kanom a közeli szomszédunkba,egy labi csajjal összejött és februárban a szuka le is fialt.DE egy másik szomszéd korcs kutyája is közbejátszott aki szintén retriver anyaságú viszont kopó apaságú eb. (Nyurga,labi fejű,fekete).Ugye ilyenkor úgy szokás,hogy az apa gazdájának is jár egy kölyök. El is hoztam,márciusban. 4 hónapos koráig nem volt kétségem,hogy Labi,viszont most fél éves és egyre jobban hasonlít a másik apajelöltre... Hosszú lábak,hosszú test,magasság.

Egy fél éves labinak ilyen adatok a normálisak? :


70 cm magas

20 kg

33 cm-s lábak

60 cm hosszú martól


Ne nézzetek hülyének,hogy így feltérképeztem a kutyát csak azért tettem,hogy nagyjából előttetek legyen a képe.

Szóval szerintetek?



2016. aug. 3. 15:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kezdjük az elejétől..

Nem vagyok sem szaporító,de még beltenyészetet se nyitottam.

Azt hiszem én írtam ki rosszul a kérdést.

A régi kutyusom fajtatiszta törzskönyves labrador

A szuka is fajtatiszta törzskönyves.

13 éves volt a kan,tudom nagyon idős,de szökött-nagyon-nagyon.Ezért úgy döntöttünk,hogy pár napig nyugodtan maradjon a szukánál,mert igaz járni alig bírt akkor is átment és ugrálta.Okos szomszédunk kutyája mindig kint jár és mivel van a szukánál pár lyuk a kerítésen,persze h bemegy a tüzelő szukához.Mindig kikergettük,de vannak éjszakák.. Aztán....A kanom úgy pusztult el,hogy miután hazahoztuk még mindig ment volna és mivel a kertünk végén egy patak folyik,szerencsétlen a sárban megcsúszott és 1 éjszakát ott dekkolt a patakban,jéggé dermedve télen.Majd mikor reggel rátaláltunk 2 napot még a kályha mellett volt,de nem tudott felállni és hatalmas fájdalmai voltak,így az altatás jobbnak tűnt.

Ő így ment el.

Igen,Márciusban hoztam el Mázlit. Hogy miért? Mert 9-et fialt a szuka és mind megmaradt,és az állatorvos azt javasolta,hogy mivel 6 hetes korától nem cicil ezért elvihetem,vagy nem jut neki elég tej és belegebed.

Ezért hoztam el és nevelgettem én 6 hetesen és 6 naposan került hozzám.

És Mázli nem törzskönyves,mert mint rájöttünk attól,hogy törzskönyves semmi sem változik.Nekünk tökéletes így ahogy van!

Még valami?

2016. aug. 3. 20:22
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha így tökéletes, akkor minek a kérdés? Ahogy ötvenszer leírták, nem számít annak, de te úgyis annak hiszed, innentől nincs mit ragozni.
2016. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Te tetted fel a kérdést. Mi ez a válasz? Úgy mondod mindha ok nélkül vádolnánk. Ki mondta hogy a tk számít? Nem értelek...
2016. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Csak nem tetszenek a letámadások,hogy szaporító vagyok!

Bocsi.

Csak arra lettem volna kíváncsi h kitől származik Mázli,ki az apja.

H azért ilyen nyurga mert nő vagy azért mert a kopó az apja.

2016. aug. 3. 20:35
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de akinek kiskutyái születnek, vagy tenyésztő, vagy szaporító. Mivel 0 fogalmad van a tenyésztésről(ha lenne 8 évesen ivartalanítottad vna, mert 8 évesnél idősebb kutyát nem vonunk be a tenyésztésbe) így szaporítónak minősülsz. A kölyökkutya az anyja melett is megeszi a tápot, attól, hogy 6 hetes, és 9 kölyök egyáltalán nem sok, folyamatosan mérni kell őket, és ha vmelyik kezd lemaradni, tejpótlózni kell, ennyi.

Csak örülhetsz, ha nem a te kutyád az apa 13 évesen, viszont ha ennyire érdekel egy genetikai vizsgálattal meg tudják mondani, hogy van-e benne kopóvér. Érdeklődj az állatorvosodnál.

2016. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

És te hagytad szenvedni a 13 éves kutyádat. Vígan elnézegetted, ahogy küszköd. Hagytad, hogy kint fagyjon meg. Hagytad kóborolni. Talán még élvezted is? Mást erre nem tudok kitalálni, hogy miért nem ivartalaníttattad vagy zártad el és miért hagytad kint 13 évesen télen, hogy megfagyjon.


És de, szaporító vagy te is, a szomszédod is. Mert tk nélküli, keverék kutyákat gyártottatok minden felelősség és tudás nélkül. És még a megengedettnél korábban is adtátok el.

2016. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!