Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek malinoist vagy ne?

Vegyek malinoist vagy ne?

Figyelt kérdés
Szeretnék öv "tanfolyamra" járni egy kutyussal. Most van 1 fél éves akitám akivel kutyasuliba járok de nem hiszem hogy tudnék vele dolgozni mert nem sok kedve van hozzá. Elég lassú és lassan reagál a parancsokra. Mi lenne jobb? Ha megpróbálkoznék az Akitával vagy inkább vegyek egy Malinoist és azzal járjak?

2016. aug. 3. 21:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mivel az akitám lusta mint a föld nem igényel túl sok munkát. A mali mellett vele is foglalkoznék nem lenne elhanyagolva. Heti pár alkalom (minimum 1) nem lenne elég a tréning pályán? Foglalkozás minden nap lenne jócskán és nem csak túrázásra, labdázásra kell ahogy már párszor leírtam. Először venni szerettem volna de nem rég találtam egy 7 hónapos mali-nj keverék kant egy menhelyen. Nagyon megtetszett a blöki. Sokan mondták már hogy milyen időmilliomos vagyok :D ezzel sem lenne gond. És nem egyedül élek szóval szükség esetén segítségem is van. Úgy döntöttem először hogy az akitával foglalkozok de még kajáért sem hajlandó felkelni.... mikor sétálni megyünk akkor is úgy indul el mint akinek muszáj... borzasztóan lusta, minden téren cáfolja az akitáról leírtakat.
2016. aug. 4. 10:00
 12/13 anonim ***** válasza:

Jajjmárte! :D Nem kötekedni akartam! csak puhtolóztam és tudom, hogy nem "labdázni" kellene". Akitában nem vagyok otthon, kérdeztél már kompetenst az ügyben, hogy csak a Te kutyád sikerült ilyenre, vagy egyéb más gond lehet? Lehet lemaradtam ebben is, de honnan van a kutyus? Tenyésztője nem tud segíteni? Egy barátnak van akitája, Ő még csak 6 hónapos, de eszméletlen aktív, motíválahtó, könnyen tanítható, igazi munkakutya lesz belőle, nem fog a verandán csücsülni az hótziher. Persze a kutyáknál ugyanúgy, mint az emberekenél, megvan az alaptermészet, ami bár ritkán, de egy munka vonalú kutyánál is lehet full motíválatlan/nyugodt, bár ezt a tenyésztők próbálják kiszűrni, meg már kicsi korban is látszik. Szóval munkakutyára vágysz! Megértem! Legjobb.

Hogy konkrétat is mondjak, egy hét, a malira levetítve átlagosan:

Reggel 6 kor séta (jön mindhárom), 8-ra hazaérünk, ha orkán erejű szél vagy szakadó eső van, tán fél 8-ra is. Munkás napomon bevezetek Pestre (heti 2-3 szor, de délre itthon vagyok így is), hazaérvén labda-projekt. Kora délután heti 2* privát séta a malival (tökmindegy a gatyarohasztó idő, a Börzsönyben élek, mióta kimenekültem a fővárosból, erdőben sosincs sétálhatatlanul meleg), ilyenkor vannak feladatok. Keresés (előre eldugom a cuccot, mikor a másikkal dolgozom), területkutatás, nyomkövetés, helyben maradás zavarással stb... (Ő vizsgázott mentőkutya is). hetenete kétszer járok vele (van hogy egyszer) csoportos "tréningre", akkor versenyezhet és bohóckodhat a spanokkal. No, tovább. Esti séta 6-kor(télen értelemszerűen korábban) ez megint minimum másfél-két óra, itt csak labda, szaglászás, zsiványkodás (mivel kinti/benti kutyák, az estire már van, hogy csak kettőjüket viszem, vagy csak a malit egyedül, ahogy kedvük tartja). Most melegben rendszeresen úszunk is, mondjuk heti 3-4 alkalommal. Ha Temagad megoldod a feladatokat homemade, akkor elég lehet a heti egy pályán-gyakorlás is, persze, de csak már miután megtanulta, elsajátította, begyakorolta a lényeget. Csodakutyák amúgy.

2016. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Tudom nem véletlen szerettem meg :) a malis ismerősöm is mondta hogy az akita munka kutya, akar dolgozni csak lassabban halad mint egy mali. Talán előbb az,akitával kéne tanulnom mert szerintem ott a gond hogy eddig semmit nem kellett csinálnia, az alapokat tudja de azokat is csak ha kedve van akkor csinálja... azt hiszem ezen kéne dolgozni. Nagyon hozzászokott a semmittevéshez és így nehezebben koncentrál. Kb mintha én otthonülő lennék és holnaptól maratont kellene futnom. Szóval ja ez a helyzet. Én szívesen járnék vele is öv-re de sajna ez a fajta nem alkalmas rá, habár az ismerősöm szerint megtudná csinálni (egy cseh farkaskutyája is van és az sem koncentráló bajnok) mostmár csak azt a menhelyi malit sajnálom és valahogy zavar hogy nem lehet az enyém :( nem biztos hogy lesz még ilyen esélyem. A másik hogy ha kutyát lát rángat, nem nagyon de ez nagy korában csak rosszabb lesz. Ezt is megjegyezte az ismerősöm hogy most még rendben van de mit csinálok majd egy kifejlett 40-50 kilós kutyával (most 20kg körül van) ha még egy 30 kilós malit is alig tudok visszafogni :D és van benne igazság. Szóval azt hiszem tényleg hanyagolom most a második kutyát és előbb a mostani blökit tanítom azzal is tanulok és nem síkhülyén kezdek neki egy malinak. Köszi a válaszokat.
2016. aug. 4. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!