Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek bevállalni egy kutyát?

Merjek bevállalni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Bichon Havanese kiskutyát. Így nyáron nem is lenne gond, hisz csak pihenésről szól minden, sokat tudnék vele foglalkozni. Viszont ha elkezdődik a suli...reggel 8-ra elindulok, 13:30-ra érek haza minden nap.(van, hogy 12:30) Utána 3-4, néha 5-6 órát otthon vagyok, majd edzés vagy 5-ig, de szokott 7-ig is tartani. Utána este egy óriási sétát be tudnék iktatni, az ha van kutya ,ha nincs, rutin már. Emellett délután tanulás mellett is tudnám kivinni. Plusz, attól még, hogy minden nap máskor végzem pl edzésen, nem akadályozna meg abban, hogy rendszerességet sikerüljön kialakítani a kiskutyában.:) Köszönöm a válaszokat előre is!:)))

2016. aug. 4. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha eltökélt vagy és komolyan akarod mért ne. Nekem most egy 4 hónapos francia bulldogom van :D sajnos mivel mindketten eljárunk dolgozni, így egyedül van hagyva kb 8-9 órát, de nem rossz nem érzi rosszul magát megszokta a rendszert, reggeli séta, elmegyünk megjövőnk megint séta.
2016. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Inkább azt vedd figyelembe, hogy egy kutya nem 1 éves elköteleződés.

Mit csinálsz amikor majd ötödikben már nem 4-5 órád lesz, hanem 6-7?

2016. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jovore gimibe megyek, nem 5.-be. Jo vicc volt, kodzonom szepen a valszokat, johetnek meg, szivesen fogadom oket.:) Koszonom!:))
2016. aug. 4. 11:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Jó suli lehet ahol 8.ban 12:30kor már otthon vagy...

Ki finanszírozza a kutyát?

2016. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Régebben már tettél fel kérdést csak nem emlékszem hogy melyik fajta kutya volt és miről szólt a kérdés.
2016. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Videken jarok suliba, gyenge a szinvonal sajnos...igen, mar tettem fel kerdest, szinten havanessel kapcsolatban.:)
2016. aug. 4. 11:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az apukám finasszirozná a kutyatápot stb., de a játékait a kiskutyámnak stb., en fizetnem a penzembol.:))
2016. aug. 4. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnál vele elegendőt foglalkozni
2016. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Télen-nyáron, hóban-vízben-fagyban is le kell vinni a kutyát, hacsak nem kertes házatok van, mert akkor pocsék időben ki tudod oda engedni, hogy elvégezze a dolgát.


Szóval sétáltatni kell rendszeresen, akkor is, ha nincs kedved, kevés időd van.


Mondjuk nekem sose volt nyűg az ilyesmi, sőt, kifejezetten jól tud esni egy fárasztó nap után.

Volt, hogy vidékről későn értünk haza, este, farkaséhesen, mégis első dolgom volt, hogy előtte elvittem egy körre a kutyát. Mikor kórházból jöttem haza egy átvirrasztott éjszaka után, totál zombiként, akkor is első dolog egy kis séta volt a kutyával.


Szóval ilyen ez :D

Viszont a kutyatartás költségei nem csak kajából és játékból állnak. A felszerelés egy dolog (nyakörv, póráz).

Évente oltatni kell, veszettség+kombinált évente 7-8000 Ft. Bolha-kullancs elleni védekezésre is gondolni kell, ha nyakörvet veszel 4000-5000 Ft kb fél évre, ha cseppentőset, azt havonta kell rárakni és 1500-2500Ft/hónap(!). Aztán ha biztosra akarsz menni, tavasztól-őszig nem árt szív- és bőrférgesség ellen még pluszban védekezni, ami megint legalább 1500 Ft/hónap.


Ezekből el lehet sumákolni ezt-azt és lehet, hogy az égvilágon semmi baja nem lesz a kutyának,nem kap el semmit, de az is lehet,igen.


Csak gondoltam összeszedem ezt így, hogy ne érjen meglepetésként :)

2016. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor számold hozzá, hogy 8 év napközi után, majd kelhetsz minimum 1 órával korábban és hazaérsz 2-3 órával később, plusz még a sokkal nagyobb mentális terhelés. Szerintem várd meg a félévi bizonyítványt a kutyával
2016. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!