Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát ingyen vagy...

Kölyök kutyát ingyen vagy jelképes összegért már nem is lehet kapni?

Figyelt kérdés

Pár éve még rengeteg helyen láttam, hogy kölyök kiskutyát - ami nem törzskönyvezett - hiába fajtiszta szülők ingyen elvihetőek. Max az oltást és féregtelenítés összege, ami pár ezer ft volt. Most keresnék egy kiskutyát csongrád megyében és nem találok seholse, az állat menhelyen sincs és ott bonyolultabb mint venni egyet 10.000. Viszont találtam 180.000-ért mopszot meg 200.000-ért francia buldogot(barnát)...

Valaki ötlet, hogy hol keressek kiskutyát Szeged környékén? 10-15 ezret szánnék rá maximum, de az az egy amit találtam husky-akita keverék 9.000 ft-ért (oltások ár elv) elment seperc alatt.

Nincs bajom a keverékkel, nem is törzskönyves kutyát szeretnék, de van pár fajta, ami kifejezetten tetszik. Ötletek?



2016. aug. 3. 20:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz ezért most nagyon le leszel oltva. Egyébként milyen fajták érdekelnek? Miért nem kennelből veszel? Egyébként pont a bulldog és a mopsz még szaporítva is pokoli drága.
2016. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt nálunk a menhelyen rengeteg kölyök kutya van (Pest megye). Mi benne a bonyolult?

Ingyen vagy jelképes összegért keveréket lehet kapni, abból is rengeteg van mindenhol az országban.

2016. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mopszot vagy buldogot veszel szaporítótól most felejtsd el.

A többi fajtát sem érdemes, de ezeket...

2016. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

a te esetedben a menhely lenne a legjobb választás. nem tudom elképzelni,hogy az egész megyében nincs egy menhely. nálunk a legkisebb városban is van .

megnézed az adott menhely honlapját, bemész, szétnézel és megbeszéled velük,hogy melyik érdekelne. az ott dolgozók is segítenek,hogy milyen a személyisége,mire kell figyelni nála stb. és ha megegyeztek akkor hamarosan el is hozhatod a kutyát. illik fizetni,ha nem is mondják, hiszen azt a kutyát orvos már látta, jó esetben oltotta is,ivartalanította. és kapott enni, figyeltek rá stb.

egyes menhelyeknél kicsit szigorúbb a rend és jobban felülvizsgálják,hogy a gazdi mennyire lesz jó. de sok helyen annyira tele vannak,hogy inkább örülnek,hogyha valaki elvisz egyet.változó. én nem mondanám túl bonyolult procedúrának. ennél olcsóbban nem fogsz találni. ma nagy divat lett a szaporítás. ahelyett,hogy elmennének dolgozni,inkább a keverék kutyás alomból próbálnak megélni. sok ilyen van. az ilyet én kerülném.

2016. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Igazából rengeteg kutya fajta tetszik, a chau chau-tól a bulldogokig az összes "gyűrött" bőrű kutya bejön, főleg ha egy kicsit tömzsik. Illetve a tipikus szép kutyák mint az akitu, golden r., németjuhász, husky, masztiff és ilyenek. Kennelről nagyon keveset tudok. Csongrád Megyében szeretnék venni, itt a menhelyes kiskutyákat is pénzért adják vagy akarják adni, hogy ebből tartsák fent magukat. Viszont vissza kell vinni ellenörzésre meg "házszemle" meg minden hülyeségről hallottam már.


Egy egyszerű szép kiskutyát szeretnék, mert ami volt az meghalt pár hónapja - nagyon öreg volt már - és azóta hiányzik egy kutya.

2016. aug. 3. 20:59
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze, minden menhelyen kérnek valamennyi pénzt a kutyáért, ez egyértelmű.

Böngéssz apróhirdetések között, keverék kutyák ingyen vagy jelképes áron (oltás) is elvihetőek.

Vagy a facebook-on is találsz rengeteget.

2016. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy menhelyen is kérnek pénzt. Azok alapján amiket hallottam, hogy utána követeltek még 50.000 Ft-t mert tévedés történt és ezt fél évvel később. Illetve azért is kértek pénzt, hogy ellenőrizhessenek téged. Tisztáznák az elején, h mennyiért adják annak örülnék, ehelyett apróhírdetéseken ha nincs ár akkor azért nincs mert horribilis összeg. Ha van ár, amivel ma találkoztam: 18.000 Ft Jack Russel, felhívtam - gondoltam lealkudom kicsit 15-re és úgy kérdeztem h "mennyiért adnák a kölyök kutyust, amit láttam a *** oldalon? és bemondja, h 85 ezerre gondolt. Most vagy nem értik, h az ár rublika azért van egy apróhírdetés oldalon, h az árat írjanak bele vagy azóta megsokszorozódott a kutya ára.
2016. aug. 3. 21:13
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld Jófogáson.Kulcsszónál írd be,kiskutya ingyen.Biztosan sok van.
2016. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy manapság az országban mindenki onnan szerez pénzt, ahol csak tud. Sokan 5 forintért a saját anyjukat is eladnák. Akkor egy pár "haszontalan" keverék kutyából miért is ne csinálnának pénzt? Persze még írnak mellé egy szép kis szöveget, meg persze "fajtiszta" meg "extra vérvonal", hogy még jobban rákapjanak a laikus vásárlók.


A menhelyek pedig sajnos semmi állami támogatást nem kapnak, a sok műtét, oltás, ivartalanítás, gyógyszer, kezelések, kaja, meg kb minden, az önkéntesek saját zsebéből megy, akik semmivel sem másabb emberek, mint te vagy én, csak ők erőn felül próbálnak segíteni. Szerintem ez a legkevesebb, hogy legalább az ivartalanítás, meg a kezelések, oltások árát odaadod, azok után, hogy ők etették, laktatták, gondozták azt a kutyát, hogy te olyan állapotban kapd meg, hogy ne purcanjon ki egy hét után, meg még segítenek is mellé.


A "házszemle" meg egy olyan dolog, hogy sokan ígérnek fűt-fát, hogy micsoda paradicsom várja a kutyát náluk, aztán különös mód a kutya pár nap múlva "eltűnik". Sokszor fajtatisztaként megpróbálják drágábban eladni vagy szaporítani kezdenek vele. Vagy 3 nap után ráunnak, de mivel nincs merszük visszavinni, ezért a saját módszereikkel tüntetik el...


Most ha belegondolsz, te se adtad volna oda akármilyen jöttmentnek a kutyusodat, főleg ha tisztában vagy azzal, hogy sajnos sok örökbefogadó ezt csinálja... Akinek nincs takargatnivalója, az mitől óckodik?

2016. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a menhelyek milyen szemetek, hogy felelősen adnak oda kutyákat! Hogy utána ellenőriznek és nem hitegetésből élnek! Borzalmasak!

Sokkal jobbak azok, akik agyon elletik a kutyáikat, kihasználják minden módon még a kölyköket is és szórják szét az emberek között, nem érdekelve őket, hogy láncra, ketrecbe, újabb szaporítóhoz, szadista állatkínzóhoz kerül-e.

De persze ne feledkezzünk el azokról a remek emberekről sem, akik direkt inkább a szaporítókat választja a menhelyek helyett - gondolom mert a menhelyek elvárásainak, a felelős állattartásnak nem tudnak eleget tenni. Akik pénzelik az állatkínzókat, hogy még több kutyát ellessenek halálra.

2016. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!