Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megeszi a csigákat....

A kutyám megeszi a csigákat. Lehetséges, hogy attól lett beteg?

Figyelt kérdés

Mivel most egy pár napja egyfolytában esett az eső, tele volt az udvar csigákkal. Neki meg az a mániája, hogy megeszi őket. Teljesen rá van kattanva...

Már 3. napja megy a hasa. Valószínűleg attól van, de a szomszéd megijesztett, mert azt mondta, hogy nem szabad hagyni mert a csiga mérgező. (De ha emberek is megeszik, akkor csak nem lehet annyira mérgező, igaz, azok hetek óta ki vannak éheztetve. Na de ez most mellékes)

Nagyim tejet adott neki, mert az állítólag közömbösíti a mérget, mondjuk szerintem attól csak mégjobban megy a hasa, de nem tudtam meggyőzni. Algopirint is adni akart neki, de azt tényleg nem engedtem.

Most száraz kenyeret kapott, háztartási kekszet, csontot. Ha nem múlik el, akkor mit adjunk neki? A kedve amúgy jó: játszik, ugat, szaladgál.


2010. ápr. 18. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

mi a fenét jelent az hogy hetek óta ki vannak éheztetve?????


ha nem adsz enni a kutyádnak, mért csodálkozol hogy azt eszi amit talál??


egyébként szinte bitos hogy a csigáktól van. az emberek sem minden csigafajt fogyasztanak. lehet a húsától is de az ilyen élőlényekben gyakran vannak különféle paraziták.


ha a kutya beteg NEM úgy kell kezelni mint egy embert, neki nem jók a mi módszereink gyógyszereink!!!


ha hasmenése van adjatok neki, sokat inni nehogy kiszáradjon, de ha nem múlik el még 2 napig akkor VIGYÉTEK ÁLLATORVOSHOZ!


bár gyanítom, ha enni nem adtok a kutyának orvoshoz sem fogjátok elvinni.

méghogy hetek óta ki vannak éheztetve. titeket kellene kiéheztetni.

2010. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem múlik el vidd el állatorvoshoz.

Egyébként az én kutyám is eszi a csigákat néha, de nincs baja tőle.

A tejet meg nem tudja megemészteni és csak megy a hasa tőle.

2010. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

14:29!

Olvasd már el még egyszer! A csigát éheztetik, mielőtt megeszik az emberek.

2010. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

egyáltalán miért hagyod, hogy megegye ? nem is értem.......


próbáljátok meg össze szedni őket, vagy nem tom

2010. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyja hogy megegye?Miért szerinted,hogy kivitelezhető hogy megakadályozza,egész nap topogjon a kutya sarkában? A csigákat nem lehet a kertből kitiltani.. észkombájn
2010. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jesszusom...


1. Mégis, hogy a bántba ne hagyjam neki, hogy megegye??? Valami tippet kedves válaszoló? Német juhász kutyáról van szó, tehát nem is tarthatom bent addig amíg el nem áll az eső, és a csigák el nem mennek...Reggel körül megyek az udvaron, amennyit meglátok annyit összeszedek, de kb 1 óra múlva megint van egy csomó. Szóval, szerinted hogyan oldjam meg???

2. Első válaszoló, te meg tanulj meg olvasni. Nem értem mit nem lehetett azon megérteni, hogy a CSIGÁKAT éheztetik heteken keresztül, mielőtt az emberek megeszik...


Az értelmeseknek köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 18. 14:54
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Szerintem csak túlette magát a francia konyhán. :))

A tejjel sikerült rásegíteni a hasmenésre.

2 tabletta Bolus Astringens hatásos ilyenkor. Gyógyszertárban recept nélkül kapható bélfertőtlenítő. Ha nem múlik el, akkor orvos.

2010. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hívd fel az állatorvost, és kérdezd meg, hogy a csiga mérgező-e a kutyának, pláne ilyen nagy mennyiségben.

Nagy valószínűséggel attól megy a hasa. Bolus adstringest adhatsz neki, 1 tabletta/10kg, első nekifutásra napi 1x. Jó béltisztító, bélfertőtlenítő hatású, ártani biztos, hogy nem ártasz ezzel a gyógyszerrel, legfeljebb nem használ.

Ha elviszed dokihoz, említsd meg, hogy adtál neki.

A széntablettát nem javaslom, mert az benn tartja a kakit, ha van mérgező anyag a csigában, azzal csak benn tartod a szervezetében.

Az Algopyrin fájdalom- és gyulladáscsökkentő, baromira felesleges lenne azzal tömni a kutyát, a fosáson nem segít!

Hasmenés ellen diétás étel a főtt rizs egy kevés, natúr hússal és főtt sárgarépával, vagy ha nem akarsz túl sokat bajlódni, akkor fele száraztáp, fele főtt rizs. A tejet, kekszet, kenyeret, csontot most hanyagold.

2010. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma estére főztünk neki rizst egy kis hússal, zöldség is volt benne. Nagyon ízlett neki. Holnap kiderül hogyan működött nála.

Ha nem fogja meg a hasát, akkor veszek neki olyan gyógyszert is.

Szóval köszönöm a hasznos válaszokat. :)

2010. ápr. 18. 21:11
 10/10 A kérdező kommentje:

Reggel már rendes állagú volt a széklete, de dél körül már megint ment a hasa...

Voltam gyógyszertárban, de a gyógyszerész azt mondta, hogy majd csak szerdán hoznak olyan gyógyszert amit mondtatok. Viszont ajánlott egy másikat: Imodium kapszula a neve. Elvileg ez hasfogó, gondolom olyasmi mint a széntabletta. Elhoztam, de mire hazaértem elbizonytalanodtam, hogy beadhatom-e neki...? Habár ő azt ajánlotta, hogy nyugodtan, mert max nem fog használni, de baja nem lesz tőle.

2010. ápr. 19. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!