Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a csivavákról?

Mit gondoltok a csivavákról?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 15:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%

Azt, hogy a sok okostojás ezen a fajtán éli ki a kicsi kutyákkal kapcsolatos frusztrációját!!!


Sokan úgy pocskondiázzák a fajtát, hogy soha nem tartottak ilyen kutyát vagy soha nem kerültek konkrét kapcsolatba eggyel sem, csak látják, hogy kicsi és ugat és hülye a gazdája és akkor már undorító vakarcsnak bélyegzik. Hát gratulálok.


A csivava ugyanis egy nagyon értelmes, gyorsan tanuló kutya. Olyanok, amilyenre nevelik őket, könnyen el lehet kapatni őket, az biztos. Ha az ember nem hagy rá minden hülyeséget, teljesen normális kutyák lesznek. Amúgy meg nagyon jó fejek, csak a szűk családi körhöz ragaszkodnak igazán, nem nyaliznak az idegeneknek, kimondottan bizalmatlanok velük. Sportosak, szeretik az aktív életmódot, de ha a gazdi lustább, akkor elheverésznek mellette nyugiban és nem szedik szét unalmukban a lakást. A csivava szép és kimondottan egészséges fajta. (Az ilyen zugszaporítók miatt, akik a sok beteges "mini" kutyát gyártják terjedt el az a tévhit, hogy a csivavák beteges, idegbajos, remegő, ronda kis vakarcsok. )


Tele vannak önbizalommal.

Más kutyákkal is jól elvannak, simán elvegyülnek a nagyok közt is, ha kell, kikövetelik maguknak a teret, rászólnak más kutyára, de fölöslegesen nem balhéznak.


Nekem volt csivavám, most bull típusú keverékem van, de rendszeresen járunk vele olyan kutyatársaságba, ahol csivavák is vannak. Semmi gond velük, enyém is kifejezetten szereti a társaságukat.

2016. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
22%
nekem tetszik a kutyafaj, nincs vele bajom.viszont nagyon sokan szaporítják, ami miatt elég érdekes egyedek is születnek. ezt mindenképpen betiltanám. de magával a csivavával nincs bajom. én nem szeretnék, mert jobban tetszenek a picit nagyobb kutyák. de nem ítélelek el senkit. láttam már 140 kilós férfit is csivavát sétáltatni. nincs ezzel baj, de tény,hogy inkább női kutyának számít.
2016. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Nevetséges, túltenyésztett, beteges lény.
2016. aug. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 jikanv ***** válasza:
Aranyos kiskutyak.
2016. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Moon_Walker ***** válasza:
gusztustalan egy fajta.
2016. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
25%
Nekem csivavám van és nem látok benne sem ruhakiegészítőt sem gyerekpótlékot. Van mellette egy 2 éves gyerekem is és imádják egymást. Ha sír a gyerek nyüszög a kutyám is és nem mellesleg védi. A kutyámra is családtagként tekintek és akinek ez nem tetszik pont lesz*rom. Nem ugat egész nap nem ugrál mindenkire és imàdja az embereket, szóval nem kell általánosítani!
2016. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Hát mi a munkahelyen csak puncinyaló kutyáknak hívjuk őket.Egyszer írta egy nő valahol, hogy baj -e hogy az esti programja egy nagy dobozos (fél literes) tejföl, és amivel kenegeti magának, a kiskutyája meg kilefetyeli az érdes nyelvével... Azóta ezeket a kisméretű kutyákat puncinyaló kutyának hívjuk.

És mosolygunk, ha egy nő a boltban fél literes tejfölt vesz, pláne ha még ilyen kis puncinyaló kutya is van vele...


A lányom macskakutyának hívja őket.

2016. aug. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Sokkal értelmesebbek, mint némelyik válaszadó.
2016. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Az egyik legagresszívabb kutya fajta. (nem én találtam ki!)
2016. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon aranyos,okos,szép KUTYÁK.És itt a baj,hogy sokan nem tartják kutyának.. csak egy kis édi-bédi gombócnak ezért elkényeztetik,nem kutyához méltóan viselkednek velük melynek eredménye nem lesz más mint:ideggyenge,harapós,ugatós,ostoba vakarcsok,pláne ha szaporítos rossz helyről vannak;majd a sok okos általánosít....

De viszont ha jó helyről van,következetes gazda tanítja,nem alomra szoktatja és foglalkozik vele egy igazi vérbeli,kedves,okos,ügyes házőrzőt kapunk! :)

2016. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!