Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mind gondoltok azokról, akik...

Mind gondoltok azokról, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Azt, hogy póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat.

Mégis mit lehet róluk gondolni? Ahány ember, annyiféle. A kisebb részük azért sétáltatja póráz nélkül, mert tudja kontrollálni, és nem okoz problémát senkinek, a nagyobb részük meg azért, mert nem szökik el tőlük a kutya póráz nélkül se. Melyik kategóriáról szeretnél hallani?

2016. aug. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Semmit.

Ha tudja irányítani a kutyáját póráz nélkül is,akkor nyugodtan(off-bár mintha rémlene valami,hogy már közterületen nem lehet elengedni,erről tud valaki valami?)

2016. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hatt engem például nagyon irritál... tudod a héten másodjára rohantak neki a kutyámnak csak mert kedves gazdik ne. Hajlandók pórázt rakni a kutyára...es azt sem értem h minek engedik el? Akármilyen barátságos a kutyájuk az enyém nem az ( más kutyákkal) es odaengedik mindig az enyemhez hiába mondom hogy ne... a múltkor egy pitbull vitték szabadon... na már most az én kutyám kistestű,es igen ha túl közel jön egy kutya,lehet hogy az enyém agresszívan reagal... de sokan úgy gondolják h az ő kutyájuk ártalmatlan,akkor elengedhetik...
2016. aug. 5. 23:53
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A szabályozás pillanatnyilag úgy néz ki, hogy egy kormányrendelet előírja a pórázt közterületen, de nincs benne semmilyen szankció arra az esetre, ha valaki nem teljesíti, a szabálysértési törvény viszont csak annyit mond, hogy belterületi közterületen nem lehet a kutya felügyelet nélkül, viszont terészeti területen előírja a pórázt. Szóval kötelező, de nem lehet miatta büntetni. Ez van általában, bizonyos helyeken vannak zavaros önkormányzati szabályok, amik mondhatnak mást.
2016. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Akkor a te kutyádnál van a probléma. Nem kell barátságosnak lennie, de alap elvárás hogy ne legyen agresszív. És egy pitbull miért is ne sétálhatna póráz nélkül? Mert harci kutya? Ha normálisan viselkedik és visszahívható, akkor semmi gondom velük, ez minden fajtára vonatkozik.
2016. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Egy menhelyes pit mixem van, és póráz nélkül sétáltatom. A kutya barátságos mindenkivel, viszont egyáltalán nem érdeklődik. Sztem lehet benne kopóvér, mert csak a szagokat követi, a többi előlényre tojik maga körül, nem megy oda a kutyákhoz. Mivel igen sok parancsszót ismer, és minden körülmény között teljesíti, így én elengedem, mert így nem kell a sárban fűben botorkálnom, csak mert a kutyám szagot fogott. A sétalás szerintem meg nem arról szól, hogy én jól érezzem magam, elvégre őt viszem sétálni, szóval ha a sövényen akar átvágni, menjen, nem kényszerítem a beton járdára.
2016. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Mondig is póráz nélkül sétáltak a kutyáim és ezután is így fognak. Mindkettő engedelmes, bármikor visszahívható stabil helyben maradással... Most nekem azért miért kell megkotnom, mert a tiéd agresszív?
2016. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
De nem lehet, hogy a te kutyáddal is kéne kezdeni valamit? Nekem is kicsi kutyám van, de pont a tiéd féle idegbetegek miatt félnek tőle sokan, pedig benne az agressziónak még csak a szikrája sincs. Az első kérdés mindig az, hogy nagyon harap-e. Mikor hallják, hogy nem, egyáltalán nem (a kajájába belenyúlhatok, ha akarok), akkor meg jön az, hogy deeeee, az ilyen picik mind harapnak. :S
2016. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Félre ne ertesetek az ég világon semmi bajom sincs a pitbullokkal.. szerintem nagyon szép okos kutyák de azért nem szeretem ha odajonnek mert a kutyám annak ellenére hogy sokkal kisebb,védekezésből megharaphatja pitet... na most ha az enyémnek sikerül felhergelnie akkor egy harapassal elintézhetné...de ez bármelyik nagytestű kutyára igaz... csak azért írtam a pitet mert azt láttam póráz nélkül... ennyi... ja es egybknt tisztában vagyok vele hogy nem normális a kutyám viselkedése más kutyákkal,de kolyokkoraban majdnem megölte,de halistennek sikerült megmenteni... próbáltuk szocializalni de nem sikerült es most már csak a kis kutyákkal hajlandó barátkozni... csak az a baj h ezt nem tudja senki es odaengedik a kutyajukat...
2016. aug. 6. 09:04
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó... én is nyulhatok a kajajaba... akárki megsimogathatja,es imádja a gyerekeket... képzeld nem tehetek róla hogy egy bar#m nem volt képes figyelni a kutyájara... kutyasulba járunk vele még minden hogy ez a probléma megoldodhasson... nem idegbeteg... a fülének is felemelte az utcán egy random kisgyerek es semmit sem csinált...(bár én rá szoltam h tegye le mert ez nem jo neki) de a kutyam életébe nem bántott egy embert se!
2016. aug. 6. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!