Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász ŐV-re?

Skót juhász ŐV-re?

Figyelt kérdés

Persze eredményeket nem akarok vele elérni, csak mint sport érdekel.

Próbáltam utánanézni, hogy van-e aki skóttal űzi ezt a sportot, de nem találtam egyet se, csak néhány bordert, egy mudit és egy tacsit.


Mennyire találjátok életképesnek ezt az ötletet?


2016. aug. 10. 06:02
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Hobbi szinten bármilyen kutyával lehet. Olyan helyre kell menni, ahol ezt játékként építik fel.
2016. aug. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

A rough collie-kat már csak küllemre tenyésztik, az ösztöneik, idegrendszerük nem a legjobb. Már nincs olyan skót, amelyik elég zsákmányos és védős lenne ahhoz, hogy ténylegesen őv-zhess vele. Kergeti esetleg a zsákmányt, rá is fog, akár még párnára is, de ez csak játék, nem őv, akkor sem, ha segéddel csinálja. A terhelési szakaszokat nem fogja elbírni, nem fog tudni megfelelően ösztönt váltani, nem lesznek jók a fogásai és a formai részeket sem valószínű, hogy meg fogja csinálni. A civiles őv pedig nyilván szóba sem jöhet.


Esetleg egy munkás kennelből származó smooth collie-val tovább tudsz menni. De ha őv-zni akarsz, miért nem őv fajtát választasz?

2016. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Simán!!!
2016. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert kislány korom óta álomfajtám a skót juhász. Nem szeretnék azért lemondani róla, mert érdekel egy sport hobby szinten, amit eddig sose űztem.

Ha bejön a dolog, és el akarok mélyedni benne, akkor persze veszek egy malit vagy bocit a skót mellé.


Persze, ha nagyon reménytelenek leszünk, vagy a kutya nem élvezi, akkor nem fogom ráerőltetni.

2016. aug. 10. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Akkor persze vegyél skótot! Próbáld meg nyugodtan! Mint írtam szerencsére vannak munkás vonalak a skótban is, a rövid szőrű változatban, velük több eredmény várható. Persze jellemzően az emberek a habos-babos kutyára gondolnak, ha a collie szóba kerül.


Én azért a többiekkel ellentétben a segéddel történőjátékot még nem nevezném őv-nek.

2016. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó! Értem, hogy neked az miért nem őv, de ez olyan, mint hogy karatézni is lehet úgy, hogy hetente egyszer lejársz japán ruhában "balettozni" és úgy, hogy szét tudod ütni valaki állkapcsát. Arra szerintem a segéddel történő játék jó, hogy kipróbálja a sportot. Aztán ha tetszik neki és látja a malik munkáját, akkor majd vesz mellé egy igazi munkakutyát.
2016. aug. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!