Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát de nem...

Szeretnék egy kutyát de nem tudom, hogy vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
12 éves fiú vagyok. Szeretnék egy kutyát de a szüleim csak azt nézik, hogy mennyi gond van vele. Mindent felválaltam amit meg kell csinálni a kutyának. De azt mondják várj még 2-3 évet.

2016. aug. 10. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt már kutyád? A beagle nem való első kutyának, makacs, szeret ugatni és hatalmas mozgásigénye van, sokat kell sétáltatni. Ez mind menne 15 évig minden egyes nap? Szerintem ugyan az van mint mindenki másnál, tudják hogy a kutya náluk marad majd... Ha nem akarnak kutyát akkor nem, hisz úgyis maguknak vennék.
2016. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

kb 100000 ilyen kérdés van.

olvasgass vissza.de hogy válaszoljak is: gondolom kezdeti fellángolás. ezért mondták a szüleid,hogy várj még vele. lehet,hogy egy hónap múlva már hörcsögöt akarsz vagy kismacskát.

és gyerek vagy még. lehet ha meg is kapod a kutyát megunod és a szüleidre marad. meg kell értened őket is,hogy mitől félnek, miért nem vesznek neked. az a kutya 15-20 évig él, minden nap több óra foglalkozást igényel. ennyi idősen nem tudod belőni,hogy te erre tényleg képes vagy -e.gondolom a szüleid jobban ismernek,ezért nem engedik.

én a helyedben olyan állatot kérnék,ami nem él olyan hosszú ideig. te is letesztelhetnéd magad,hogy mennyire megy a felelősségvállalás. és háziállatod is lenne.

pl törpesün vagy hörcsög.

2016. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már volt halam és nyulam is, most szeretnék valami "komolyabb" állatot. A mozgással pedig nem lesz gond hiszen rettenetesen szeretek biciglizni és a beaglevel elvileg lehet.
2016. aug. 10. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
beaglevel lehet, amég fiatalok voltak mi rendszeresen fárasztottuk azzal, imádták, még amikor idősebbek lettek és meglátták hogy megyünk biciklizni tiszta extázisban voltak. Ha egy nyugisabb szukát választasz, akkor nagyon jó társak lesztek, DE egy jó tanács (mert nálunk kimaradt) vidd kutyaoviba, kutyasuliba, hogy megtanuljon normálisan sétálni+behívható legyen. Mi nem igazán merjük elengedni, mert vadászkutya révén ha szagotfog semmi nem állítja meg.
2016. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Bizonyítsd be nekik hogy törődni fogsz vele, hogy elég felkészült vagy rá. Én most kaptam meg a kutyusom, menhelyről (az én szüleim ingyen akartak, úgy gondolták, később úgyis sokat fognak érte fizetni). Szóval csak könyörögd ki hogy elmenjetek egy JÓ menhelyre (fontos a külső!!! főleg ha a szüleid előítéletesek...) és válassz egy idősebb kutyust, 2-3 évest, akinek nem olyan nagyonnagyon rossz az előélete (erről kérdezd a menhelyest), mert a rossz előélet nagy nyomot hagy benne. Ha a szüleidnek, megtetszik a kutyus, aranyosnak találják, nyert ügyed van. Ha valamicske szánalmat látsz a szemükben, firtasd azt a témát, hogy milyen rossz lehet neki...), és az is bejön a legtöbb esetben. Ha azt mondják, gondolkodnak rajta, járkálj napokig szomorú fejjel, bizti hogy megsajnálnak. ;-)

Azt is mindenképp kérdezd meg a menhelyestől: van e betegsége a kutyának, vagy volt e komolyabb baja? az én kutyám beteg volt, havonta fizettük érte a 60.000 forintokat.

12/L

2016. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!