Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek meg hogy kapjak...

Esztimi kérdése:

Mit tegyek meg hogy kapjak egy kutyust?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom hogy rengeteg ilyen kerdessel talalkozatatok mar de remelem itt kapok egy hasznos valaszt. Kb. 5 eves korom ota szeretnek kutyat. Most 14 vagyok es barmit mondok, szerintuk nem gondoznam a kutyat rendesen es nem takaritanek utana, pedig de(kertes hazban elunk). Volt mar papagajom es 3 teknosom is, es ugy gondolom rendesem foglalkoztam veluk es szerettem oket de a vegen mindig megfosztottak toluk. Apam minden evben megigeri hogy majd jovore kapok de ezt eddig sosesem teljesitette. Mostmar csak azt mondja hogy majd jovore vesz maganak. Hat kossz. 4-es 5-os tanulo vagyok (inkabb 4). Most azt mondtak hogy ha 8.-ban mindenbol 5-os leszek talan kapok. De tudom hogyha 6-os tanulo lennek akkor sem kapnek😂 Segitseg hogy mivel bizonyitsak, mit tegyek, mit mondjak? Valaszotokat elore koszonom:)

2016. aug. 14. 12:05
 1/10 anonim válasza:
Szia:) Nálam ugyan ez volt a helyzet, mondjuk volt még más ok is. Szerintem ha van ismerősöd/barátod/rokonod aki rádbízná 1 hétig kb., akkor azzal bizonyíthatsz szeritnem. Persze olyan kutyát, akit nem viselne meg egy kis időre a környezetváltozás.
2016. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én annak idején voltam talán 6, vagy 7. osztályos, az egyik osztálytársam szomszédjában született egyik kiskutyát elkértem és hazavittem, családi házhoz. Na ott aztán állt a bál napokig, mert persze bezárták az előszobába, sírt egész éjjel, be is pisilt szegényke. De apám szerette az állatokat, azt mondta, készít neki házat és maradhat házőrzőnek. 10 évig élt és mindvégig hozzám kötődött Szutyi.
2016. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tanulj jobban akkor

Alakíts ki rendet amiben a kutyát sétáltatod,tanítod,takarítod és eteted.

Menj el menhelyre önkéntesnek

2016. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, a szüleid nem akarnak egy kutyával együtt élni.

Azt gondolom tudod, hogy hiába is lenne a tied a kutya, egy családban nincs "csak enyém kutya".

Akkor nézzük az anyagiakat....

14 évesen általában nem jellemző a saját, biztos jövedelem. Tehát a kutya etetése, annak beszerzése, az orvosi költségek mind a szüleidre maradnának.

A korodból adódóan jön a középiskola. Az időbeosztásod, a tanulásra fordított idő sokkal több lesz, mint az általánosban.

Mindezeket nem befolyásolja az sem, hogy kertes házban éltek.

nagyon sokan voltak, vannak és lesznek így, mint te. legtöbbjüknél ha nem változik a szülők hozzáállása, bizony ki kell várni azt az időt, amikor a saját lábán áll az ember gyereke . Akkor, ha a megfelelő feltételek összejönnek, lesz saját kutya.

2016. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
na igen egyáltalán a saját vársoodban fogsz továbbtanulni? ha nem akkor már most felejtsd el,csak hétvégente látnád a kutyát és így a szüleid nevelnék nem te. Mi az,hogy a végén mindig megfosztottak a háziállatidtól? :O nem félsz,hogy a kutyával is ezt tennék? az sokkal jobban megviselne ,mint a teknős. Sajnos nekem se lehetett kutyám,vagyis kb 8.-ban hozzánk került egy kutyus,de én más városban tanultam és szüleim kikötötték ,mert féltek tőle az emberek akik hozzánk jártak,tesóim se nagyon játszottak vele úgyh szegénynek nem lehetett fényes élete :( most egyetemista vagyok,alig várom,hogy elvégezzem és legyen saját keresetem és a lakásomban tarthassak egy kutyust ,cicát,nyuszit :))
2016. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bizonyítsd be, hogy gondoznád a kutyát.

Elmehetsz menhelyre önkéntesnek, minden hétvégén.

Emellett otthon játszd el, mintha már meglenne a kutya. Minden nap, kivétel nélkül menj el legalább másfél órás sétára (ha lenne kutyád, akkor is ezt kellene tenned).

Takaríts otthon az udvaron is, és a házban is mindennap.

Emellett tanulj jól, amennyire csak tudsz (ez a felvételi miatt is fontos).

Ha látják, hogy megbízható vagy, és kitartó, akkor talán beleegyeznek.

De azt tudnod kell, hogy egy kutya egyrészt sokba kerül, pláne ha beteg lesz - vállalják-e ezt a szüleid?

Másrészt, egész életében minden napos foglalkozást, törődést, sétát, nevelést igényel. 10-15 éven át, amíg él. Vajon ahogy idősebb leszel, középiskolás, majd felnőtt, akkor is lesz erre minden nap időd? Napi legalább 2-3 órát számolhatsz a kutyával való foglalkozásra.

2016. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszaitokat,probalom oket megfogadni. Es ha mar anyagiaknal tartunk hala Istennek nem okozna a kutyus gondokat, meg persze nekem is van zsebpenzem amit evek ota csak gyujtok szoval a kezdesben en is rendesen ki tudnam venni a reszem. Es a napi fel ora setalas pedig lehetetlen mert a szuleim betegesen vedenek meg a legytol is, meg persze rogton olyanokat hisznek hogy valami sraccal talalkoznek. Baratnoim meg minden nap lehivni, lehet nem tetszene nekik. De azert majd probalok valami hasonlo dolgot kieszelni:)
2016. aug. 15. 09:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyával sem engednének el sétálni (nem fél órát, hanem másfél órát), akkor tegyél le a kutyatartásról a kutya érdekében.

A kutyának szüksége van a napi sétára, mozgásra (nem elég a kert!), új szagokra, új élményekre, más kutyákkal való játékra, ismerkedésre.

Ha ez nem megy, akkor ne akarj kutyát. Majd lesz kutyád, ha felnősz és nem a szüleidtől függsz.

2016. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a kutyát, ha sétálni se mehetsz el...
2016. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul mindjárt gimi... Váltás elott semmiképpen sem!
2016. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!