Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutyamnak...

Hogyan lehetne a kutyamnak megtanitani a szlalomot? Es hogyan lehetne gyorsitani palyan?

Figyelt kérdés

Van egy labrador kutyam es a szlalomot nem tudja sehogy sem megtanulni. regebben edzovel is probaltam meg mar mindenhogy es mar 1-2 eve nem sikerul megtanitani probaltam mar mindenfele modszert 2x2 meg mar mindenhogy.

Lepesbe ugy ahogy vegig megy benne de nagyon lassan.

Hogyan lehetne neki jobban megtanitani illetve gyorsitani?

Palyan sem valami gyors arra is tudnatok mondani valamit hogyan lehetne gyorsabba tenni?



2016. aug. 14. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad a mutogatós módszert?
2016. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaja. A két szalalom között mutogass neki :)
2016. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen probaltam mar de semmire nem akar reagalni. Csak vegig totyog benne ugy hogy 6x visszabujik amikor megkezdi. Meg kihagy parat. :/
2016. aug. 14. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:

folyosós módszer?

ill. keress egy jobb edzőt, ne egy olyat aki edzőnek hívja magát, mert meg tud pár akadályt ugrani a kutyája.pl Tráj Tomi, Bíró Zsófi, Herendi Vera, Szoboszlai Erika gyorsan meg tudná oldani "minden" problémádat. ;)

2016. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt is probaltuk mar a folyosost.

De sehogy se ment:/

Koszonom szepen:).

2016. aug. 18. 13:04
 6/8 anonim ***** válasza:
A kedvenc jatekat, jutifalatjat mutasd neki, a kovi akadaly elott, hogy csak ugy tudja megszerezni, hogyha ott atbujik. Illetve a tempon akkor tudsz gyorsitani, ha mar mindent biztin tud, es akkor fuss, o meg fut utanad.
2016. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most lehet hogy meg fognak kövezni, de vannak kutyák akik sosem lesznek gyorsak. Lehet gyorsítani rajta, igen. De ne várd hogy valaha olyan lesz mint egy juhászkutya. Én éveket küzdöttem egy olyan kutyával aki a háta közepére se kívánta az agilityt, utólag azt látom nem kellett volna eröltetnem vele. Így se ő, se én nem élveztük. Mikor akartam venni erre a célra másik kutyát, mindenki úgy reagált mintha ki akarnám dobni az utcára, pedig nem, csak más féle mozgásformát igényelt és nekem sem kellett volna feladnom az agilityt a sok sikertelenség miatt. Voltunk versenyen de inkább kiment a pályáról illetve lett volna sok hibatlanunk, de soha nem értünk célba szintidőn belül. 6 évig szenvedtem vele, aztán pár évre rá vettem egy bordert és egy élmény vele az agility. Én azt mondom ami nem megy nem kell erőltetni. A mostani edzőm volt akinek azt mondta, hogy azt javasolja vegyen erre a célra másik kutyát, a jelenlegivel pedig csináljon mást mert azzal a kutyával sosem fog eredményt elérni. Vett egy másik, erre alkalmas kutyát aki jókedvvel csinálja és mindenki élvezi, eredményes versenyzők. Bár nekem is mondta volna valaki anno ezt és nem a bűntudatot keltette volna. Szóval én azt mondom neked, hogy ha nincs kedve hozzá, akkor vidd a tópartra, pancsoljatok, vagy menj vele nyomkövetésre, terápiázni stb. Ha pedig versenyszinten szeretnéd űzni az agilityt, vegyél a jelenlegi mellé egy vizslát/ bordert/ malit/ uszkárt stb. amelyik hozzád való és szimpatikus és tojd le magasról mások mit szólnak. :)
2016. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen :))

Latni lehet rajta amikor palyan van szivvel lelekkel csinalja csak nem olyan gyorsan megy energiaja nincs vagy en nem tudom de kis lassu de azt tenyleg szereti amit csinal nincs untatva latszik rajta :D

Csak nem valami gyors..

Mas kutyat nem vehetek mivel igy is van meg egy egy nemet juhaszkutya de o nem alkalmas ilyenekre egyaltalan.

A palyan szivesen fut de aha a szlalom nem lenne mar mindjart jo lenne minden.

Az okoz nehezseget a szlalom benne egyedul azt nagyon nem szereti. Abba lepesbe epphogy vegigmegy amugy meg palyat szepen csinalja fut amennyire tud meg barmit csak nem gyors ugye es hat igy nem tud elerni nagyon semmit.

Foleg a szlalom nem megy neki igy nem tudok mit csinalni vele ://

Koszonom szepen mindenkinek:)

Remelem sok gyakorlas es menni fog neki :DD

2016. aug. 30. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!