Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza akarom szerezni az...

Vissza akarom szerezni az eladott kutyánkat, hogyan tehetném?

Figyelt kérdés

Van egy három éves kutyánk akinek alig egy éve született egy kölyke, kezdetben még egy dobozban volt amíg szopott, utána kikerült onnan és mindenhova követett.

Együtt aludtunk, keltünk, ettünk stb. Én, a kicsi, meg az anyja. Mellettem nőtt fel, és nagyon a szívemhez nőtt, bár már akkor rá lett mondva, hogy bizony el lesz adva, mert ide nem kell ennyi kutya.

Ezután sokszor megfordult a fejemben hogy inkább megtartanám, de nem tettem, mert nem vagyok itthon mindig, és nem lett volna rá annyi időm mint amennyit szerettem volna hogy legyen. Az eladása hónapokat halasztódott, ami alatt csak még jobban összenőttünk.


Most pénteken jöttek érte, összeszorult szívvel néztem végig ahogy elviszik és bevallom férfiasan, alaposan meg is sirattam. Ez tegnap előtt volt, azóta szörnyű lelki állapotban vagyok. Úgy érzem még nem késő, nem is laknak messze tőlünk, arra gondoltam írok nekik egy üzenetet, amiben elmagyarázom a helyzetet, ha nem jön össze esetleg ajánlok egy pénzösszeget (ők 5 000 ft-ért vitték el). De ha bárkinek bármi ötlete lenne egy ilyen helyzetre, kérem írja le!

Bánom hogy el lett választva az anyjától és tőlem, és hogy egy szavamba került volna hogy ez ne történjen meg, én mégis csöndben maradtam, nem gondoltam volna hogy ennyire szar érzés lesz.



2016. aug. 14. 22:37
 1/10 anonim válasza:
100%

Szerintem keresd fel akiknek eladtad, ha elmondod nekik, hogy a szived megszakad és nagyon hiányzik Neked a kiskutya biztosan megértik. Legalâbb is én biztosan visszaadnám mert teljesen átérzem a helyzetedet:(

Nekem egy saját csikóval volt ugyanez a helyzet, nálam született, jött utánam mindenhova 100% bizalom volt köztünk, a lószállítóra is simán felsétált utânam AZ elsö alkalonmal is, az erdöben szabadott követett engem mint egy kutya. 18 hónapos korában el kellett anyagi okok miatt adnom. Utána hetekig sirdogáltam esténként pedig jó helyre került Németországba, de ha belegondolok, hogy milyen barát volt még most is megkönnyezem. Pedig eltelt már jó pár év azóta.

Száz szónak is egy a vége: Lépjél ha ennyire szereted a kiskutyát, mert életed végéig bánni fogod ha nem.

2016. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ivartalaníts!!

2. Miért ne próbálnád meg?

Gondold át jól, mint felnőtt: Nálad vagy náluk lenne jobb helye a kutyának hosszú tavon? Ki foglalkozna/mozogna vele többet?

2016. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
45%

Ha oda tudtad adni. Mégsem volt annyira fontos!

A másik pedig az hogy ne tedd ki ekkora traumának szegény kutyust!

Kezdi már megszokni az új helyet és az új gazdáját. Lehet éjszakákat voltak fel vele mert vigasztalták. Bizony! Sírt és félt az új helyen. Mostanra meg lehet már kezdi megszokni! Ha szereted akkor hagyod most már ! Neked szül az anyja még úgyis. Majd legközelebb jobban át gondolod!

2016. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem laknak messze toletek, szerintem nyugodtan latogasd meg. De ne kerd ot vissza! A kutyusnak is osszezavarodas, bar ilyen rovid ido utan valoszinuleg konnyen visszaszokna hozzad, na de miert nem gondol itt senki a masik csaladra? Ok azert vettek magukhoz, hogy szivvel-lelekkel (hiszen ha ennyire szeretted, nyilvan figyeltel ra, hogy megfelelo helyre keruljon) felneveljek es szeressek ot. Nekik mekkora fajdalom lenne mar az, ha az elozo gazda beallitana, hogy "pardon, tevedtem"? Nem, ezt nem csinalhatod meg veluk. Viszont azt biztosan nem elleneznek, hogy meglatogasd ot :)
2016. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
87%

AZT azért értelmezték a kedves válaszolók, hogy a kutyus 2 napja került AZ új helyére??? Milyen megszokásról, hozzászokásról lehet beszélni ennyi idö alatt mind a kutya mind AZ új gazdik részéröl? Próbáljon meg beszélni belül még nem kötödhetnek úgy hozzá mint a Kérdezö!

Megbánta, meggondolta magát még van esélye ha szeretné megoldani.

2016. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd szólj, hogy végül mi lesz a kutyussal és veled :)
2016. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, kedves 5-os, koszonom ertelmeztem. Irtam is, hogy konnyen visszaszokna. Ellenben az, hogy visszakerne a kutyat, pofatlan dolog, akarmilyen rosszul is erzi magat. Es attol meg, hogy 2 napja van ott a kutyus, az uj csaladja igenis szeretheti, arrol nem is beszelve, hogy mar teljesen beleeltek magukat, hogy lesz egy kis allatuk, akit felnevelhetnek. Kivalasztottak, osszebaratkoztak vele abban a hitben, hogy a kerdezo nem akarja/nem tudja felnevelni. Erre most berontana hozzajuk, hogy bocs, kene megis? Szerinted ez teljesen korrekt dolog? Probald mar kerlek, a befogado csalad oldalarol is nezni a szituaciot. Igen, tudom, hogy a kerdezonek is faj, de o lemondott a kutyarol, hogy mas befogadhassa. Itt mar nincs visszaut, ami megtortent, az megtortent. Vallalni kell a donteseink kovetkezmenyeit. Mellesleg azt is irtam, hogy azzal semmi baj nincs, ha latogatni szeretne es tudni, hogy jol van.
2016. aug. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kutya 1 éves már. Az kb már felnőtt.
2016. aug. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha annyira fontos neked akkor menj el szepen a vevohoz es igerj neki 15 ezer forintot... Ha 5ezerert vette huje lenne nem odaadni 15-ert.
2016. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. De sajnos nem jött össze. Annyival azért sikerült megnyugtatniuk, hogy jó helyen van, van kivel játszania stb. Muszály lesz túltenni magam rajta. Ezt alaposan elbasztam, az biztos.
2016. aug. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!