Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha "Monk szindrómás"...

Normális, ha "Monk szindrómás" egy kutya? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Biztos emlékeztek Monkra , a flúgos nyomozóra. A sorozat elején még csak néhány fóbiája volt, aztàn folyamatosan újabbak lettek.

Pont ilyen a kutyám is. Eleinte csak az égzengéstől félt, ez azért gyakori a kutyáknál. Azonnal beengedtem, ha rátört a para.

Sorolom, azóta mik jöttek még:

Ostorcsapás hangja, lövés, nyíló esernyõ, fejszecsapás hangja, kompresszor, szódásszifon, eső, tompán puffanó hangok, pl leejtett autógumi, kerékkulcs racsnis hangja.

Ha ezeket meghallha, rohan be a házba az asztal alá. Ha csukva az ajtó, körömmel tépi, de a szúnyoghálót is kinyírta már.

A kutya 4 éves, nálunk nőtt fel, 50 kiló fölött van, újfi-labrador keverék.

Szerintetek ezek valós parák, vagy hisztizik?


2016. aug. 20. 08:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem tutujgatjuk ilyenkor, nem is igényli. Bebújik az asztal alá, és ott jól elvan. A lényeg, hogy valaki legyen a közelében.

Foglalkozni ilyenkor nem lehet vele, se lát, se hall. Még a kajáját is otthagyja, pedig nagy bélpoklos.

Nagyobb éjszakai viharnál nem elég a konyhaaszral, beront a hálóba, és az ágy mellé fekszik.

Szakemberhez vinni nem tudom, nincs a közelben, ráadásul mint írtam, beszáll a kocsiba, de csak otthon hajlandó kiszállni. És hát bő 50 kiló.

Már úgy vagyok vele, ha ennél rosszabb nem lesz, elfogadom, hogy ilyen.

2016. aug. 20. 11:40
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért annak utánanézhetsz, van-e esetleg házhoz kiszállást vállaló szakember. Külföldön vannak ilyen kutyapszichológusok, fogalmam sincs, Magyarországon is nincs-e már hasonló.


Esetleg még valami eszembe jutott, léteznek ilyen gyógynövénykeverékek, amik tudnak segíteni stresszes kutyákon. Van egy fitocavallo nevű oldal, annak van kutyás részlege is, szerintem ha írsz nekik emailt, akkor fognak tudni ajánlani valamit, ami segíthet. Én pár éve más témában kértem a tanácsukat és nagyon rendesek voltak.

2016. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ennek utánanézek, köszi!
2016. aug. 20. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!