Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatok enni a 3 hónapos...

Mit adhatok enni a 3 hónapos kiskutyámnak a száraz tápon kívül?

Figyelt kérdés
Brit premium tápot kap de úgy veszem észre mintha kezdené megunni. Már kapott főtt csirkehúst, de nem arra akarok rászoktatni. Tudtommal a konzervek nem jók. A virsli és felvágott sem ajánlott nekik. Mit adhatok akkor a táp mellett?
2016. aug. 20. 18:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%

Aranyporba mártott trüffeles kaviárgolyócskákat és prémium ráksalátát.


Most komolyan, ki terjeszti azt, hogy a kutyát úgy kell etetni, mint egy angol lordot? Nem jó a konzerv, a házikoszt, a virsli, a felvágott... fenét nem jó, csak tudod ha rászoktattad a mindenféle mű sz^rságra, akkor innentől nézhetsz.

2016. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%

Elsőnek igaza van ..

Már nagyon eltúlozzák ezt az egészet ..

Régen is mindenféle maradék kaját meg ilyesmiket megettek.

Ma meg már az megy h: "jó minőségű száraz táp és semmi egyéb nem való a kutyának". Persze, de az senkit ne zavarjon, hogy én(meg sok más) főzeléken meg parizeres vajaskenyeren élek és néha vacsora sincs! De azért a kutyának vegyem meg az extrahiperszuperultra minőségi tápokat amit ráadásul nem is szeretnek csak kényszerből eszik meg, mivel "ha nem eszi elveszem nem kap mást majd éhes lesz megeszi" és ez már gáz ..

Kutyának nem jó a parizer de én nyugodtan megehetem nekem biztosan nem árt ..

Bakker nem mindenki olyan kőgazdag, mint egypáran .. léteznek csorok is és garantálom, hogy az utóbbi a többség ..

És ezt most nem azért, nem bánom, aki megteheti tegye. De nem kel leszólni mindenkit aki nem teheti meg és nem csak az ilyen olyan minőségi tápokat kéne reklámozni itt mindenkinek ..

Első osztom a véleményed ..

És nyugodtan nyomjatok piros kezet, ez az én véleményem ...

2016. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem fogok senkinek piros kezet, sőt semmilyen kezet nyomni!

Ez egy szimpla kérdés volt. Nem kértelem arra, hogy te mást adj enni a kutyádnak. Sajnálom ha neked nincs rá pénzed. Tudom azt is, hogy sok ember nem engedheti meg magának, sem a kutyájának, hogy jó minőségű ételt tudjon fogyasztani. Én sem vagyok kőgazdag, de megveszem a kutyámnak a jobb minőségű tápot, hiszen én vállaltam a kutya tartást. Ezért próbálom a jó életformát biztosítani neki. Igaz, hogy megenné a házi kosztot is, de emésztőrendszeri problémát okozhat neki. És nem, nincs éheztetve. Kezdetben mikor a tápot kapta akkor előszeretettel falatozott belőle. Most viszont látom, hogy kezdi unni. De soha nem veszem el előle, hogy gyorsabban egyen legközelebb. Mindig megeszi...

Azért köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 20. 20:36
 4/23 anonim ***** válasza:
3%

Első vagyok: van konzervben jó minőségű (monge, real nature, wilderness, ecopet natural), ami nemcsak aszpikból áll, és a házikoszt se okoz emésztési problémákat. Ez csak egy mendemonda, hogy mindenki boltból etesse a kutyát. Én felváltva etetem ezzel a kettővel a kutyát. így nem un rá. Ha valami nem fogy el, nem elég éhes. Ne szoktasd rá, hogy a kívánságát lesed, mert a végén semmit nem eszik majd meg.

Szvsz főtt csirkehússal tömni a kutyát eszetlenség. Sok embernek a tányérjára nem kerül, más meg a kutyába tömi, mert az húzza az orrát a száraztápra. Eszméletlen.

2016. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Megfelelő csak a táp számára.

Válogatni akkor fog, ha engeded neki.


Ha más etetési módszer jobban tetszene, akkor olvass a BARF módszerről. Lényege, hogy nyers húst, csontos húst, belsőséget, bizonyos zöldségeket, gyümölcsöket kap a kutya megfelelő arányban. Véleményem szerint ezt általában jobban szeretik és talán hasznosabb is, mint a táp - bár egy normális táp is megfelel, mint a Brit.

Konzervet, felvágottat, ilyesmit tényleg nem kell adni. Haszna nincs, csak válogatni tanul meg a kutya.

2016. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 bollocks ***** válasza:
76%
Én viszont nyomogattam a piros kezet. Ha nincs pénzetek arra, hogy önmagatokat ellássátok, akkor mi a fenéért kell felelősséget vállalnotok egy másik élőlényért, hogy aztán az is szenvedjen? Kutyát tartani nem kötelező!
2016. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3%

Utolsó: köszi a piros kezet, vártam már ezt a kommentet. A kutyatartás nem egyenlő azzal, hogy a kutyát bársonyszékben, előkével betakargatva pástétommal tömöd. Ha valakinek az a képzete a kutyatartásról, hogy a kutya adományokkal való elhalmozását jelenti, az tévúton jár. Nemcsak milliomosok tarthatnak kutyát. Nem éhezik, nem beteg, nem fázik, van családja. Öröklött epilepsziás pl, de rendszeresen gyógyszert szed. Van vele kiadás. Álljuk. A fókuszt viszont ne veszítsük el: nem gyereket, meg kis baroneszt nevelsz, hanem kutyát. Ne kezdjük már eltartott kisujjal kijelentgetni, hogy ez is árt neki, meg az is. Ezek 21. századi felvett műmájerkedések, valaki egyszer bevette a reklámdumát és az sikeresen körbeért. Oda jutottunk, hogy aki nem ezüsttálkában önti az Evian-t a kutya elé, annak minek kutya.

Az a baj, hogy ez a vélemény pont olyan, mint egy seggly*k.

2016. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
4%
Ja, és "Ha nincs pénzetek arra, hogy önmagatokat ellássátok" - tipikus túlmagyarázás. Ezt senki nem írta itt. De így ugye jobban hangzik a te álláspontod...
2016. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Jól adsz neki enni...:-( én sajnos elrontottam...van egy 3 hónapos német juhász kiskutyám és mivel gyakran váltogattam a tápot házi kosztot( párizsi, sajt, alma , dinnye.)...stb. iszonyatos bélgyulladást kapott...Iszonyatos bűntudatom van hogy majdnem megöltem..még most is infúzióra járok vele:-( tegnap még nem tudtam h megmarad e...de ma már harap rág úgy hogy jobb a kedve...Egy szó mint száz innentől kezdve ha felépül csak TÁP!!!!Max rizs , répa meg hús...Semmi mást SOHA!!!! Mindenkinek ezt tanácsolom! (mondjuk az is tiszta sor, ha egyszer főtt húst adsz neki ,nem akarja majd a tápot megenni...én is így jártam)
2016. aug. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

6-os: Igen ez a tipikus mai hozzáállás .. Ehez már nincs hozzáfűzni valóm, 7-es mindent elmondott!

7-es: ku..vára igazad van!!

2016. aug. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!