Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyiből megértette?

Ennyiből megértette?

Figyelt kérdés

A papámnál van egy nagy németjuhász.Attól félek,higy bántaná a szomszéd macskáit.Ma hallottam,hogy ugat,az udvar ház elötti részénél ugatta a szomszéd kiscicáját,én odamentem,a nyakőrvénél fogva elrángattam onnan,de úgy,hogy nyüszített és rácsaptam párszor az orrára.Amikor elmentem,megint hallom az ugatást és ez megint megtörtént.Amikor harmadszorra mentem oda,akkor már elfutott.De rácsaptam a nyakára,amíg futott.Utána már nem ugatta a macskát,csak nézte.De azárt elkergettem onnan.Eközben többször odamentem a macskához a kerítéshez,a kutya jött utánam,de csak a ház sarkáig.Közelebb már nem mert jönni.Felmentem a házba.Pár perc múlva kinéztem az ablakon,láttam hogy megint ugatja,odaszóltam és a kutya elfutott.Pár perc múlva megint kinéztem,akkor nem ugatta,csak nézte a macskát.Meglátta,hogy kinéztem és elfutott.

Ebből megérthette,hogy semmiképpen sem szabad a macskát megugatni?És ha úgy ugatta a macskát,higy csóválta a farkát,akkor az mit jelent?



2016. aug. 21. 20:35
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Az utca végi németjuhász kutya nem ugatja meg a macskákat,jól elbarátkozik velük.Póráz nélkül szokták errefele sétáltatni.A macska még oda is megy hozzá.
2016. aug. 22. 20:44
 12/32 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de nagyon nagyon rosszul álsz az egész dologhoz. Először is a németjuhász terület örző kutya, mint gondolom ezt te is tudod. Namármost a vérében van, h minden idegen élőlényt figyelmeztet, h ne jöjjön a területére, hapedig betéved akkor rá is támad (ez a normális németjuhász viselkedés, minden ettől eltérő viselkedés, nevelés és szocializáció kérdése). Egy felnőtt kutyát amivel nem élsz napi szinten együtt, sosem fogsz megtanítani arra, h eltűrje a macskát, ha eleve nem volt macskákhoz szocializálva. Az a másik kutya akit írsz, valszeg macsekok között nőtt fel, így nem bántja őket, mert ismeri a macskákat. A pásztor kutya se bántja a juhot, mert köztük nőtt fel, de a mókust lehet megkergetheti. Emellett valszeg semmit sem tudsz a kutyákról, mert veréssel nem nevelünk kutyát, csak akkor ha neked fordul. Ezzel azt éred el, h a macskát utálni fogja, mert a fájdalommal párosítja. Ezt az úgy megszorítod, h nyüszít meg elvered mert ugatja, azonnal felejtsd el! Normális vagy, h ilyet csinálsz, mert megugatott egy macskát?! Tiéd az a kutya, h eleve ilyet csinálsz vele? Picit gondolkodj el azon amit csinálsz és ahogy a kutya éli meg a dolgot. Nem volt macskákhoz szokatva, ezért zavarja ha egy idegen lény az ő területére jön. Te akit heti egyszer lát, tehát nem vagy falka tag számára, csak vendég, jössz és megvered azért mert a számára betolakodótól megvédi a kertet. Szted ebből a kutyának mi jön le? Szeresd a macskát, de amíg az a kutya ott van, és téged hetente lát, felejtsd el, h cicát tartasz ilyen feltételek mellett! Legyen macskád ha magad élsz, vagy az eb elhunyt már. Hozzá lehet szoktatni egy felnőtt kutyát is a macskákhoz, de ahhoz napi szintű komoly és hozzáértő foglalkozást igénylő több órás munka kell.
2016. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Ne fegyelmezz olyan kutyát, aki nem a tied. Heti egyszer látod, semmi közöd a viselkedéséhez. Maximum azt éred el, hogy akkor nem ugatja ha ott vagy, de első alkalommal szetkapja. Vagy ne adj Isten, a nagy fegyelmezésbe nehogy rád dörrenjen. Az én kutyám tuti nem viselné el, ha úgymond idegenek keménykednének vele.
2016. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Már kiskorától fogva ismer engem.Én is ott voltam,amikor elhoztuk a tenyésztőtől.Mellettem ült az autóban.Meg azért van,amikor többször is lát egy héten.Mindig adtam neki jutalomfalatot,ha kajáltam,dobtam neki a kajámból.Nagyon sokszor vittem sétálni is.Egy idegen emberrel elmenne sétálni?Nem hiszem,hogy kárt tudna bennem tenni,sokkal erősebb vagyok nála.

De ezt nem értem.Ha pl.egy gyerek összetöri a vázát,rászólnal hogy nem szabad,akkor a gyerek sem fogja megutálni a vázát és nem fogja azt várni,hogy széttörhesse.

2016. aug. 22. 22:56
 15/32 anonim ***** válasza:

Hú öcsém te biztos 10 alatt vagy...

AZ EMBER ÉS A KUTYA AGYA MÁSKÉPP MŰKÖDIK!! Nézz meg pár videót a helyes nevelésről! A kutya a macskát kapcsolja össze a veréssel. EGYÁLTALÁN MIÉRT VERED SZEGÉNY ÁLLATOT??!!

A gyerek a váza eltörését a büntetéssel.


NE KÉPZELD,HOGY ERŐSEBB VAGY NÁLA! ERRŐL IS AJÁNLOK VIDEÓT

2016. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Hehe, hidd el nekem, nem vagy nála erősebb :D Szerintem az a kutya csak türelmes veled, de ha megtámadna, ő nyerne. Szerinted miért németjuhászok kísérik a rendőröket?

Ha csóválta a farkát, akkor csak játszani akart. De ha te azért megvered, mert a kutya játékra hívta a cicákat (mert ő ezt így látta), akkor félni fog tőlük és utálni fogja őket. Gratulálok!

Egyébként sem értem, miért kéne a kutyának szentként kezelni minden macskát, főleg, hogy nem is a te kutyád. (szerencsére).

Valahogy nem hiszem, hogy szeretnéd a cicákat, mert akkor nem a kutyát verted volna, hanem kimentél volna vele barátkozni. Ennyire ne legyél sötét pls.

A gyerek nem kutya, más faj, tudod. (Sőt, képzeld a macska sem úgy gondolkodik, ők még elvontabbak)

2016. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

A macska a szomszéd udvarban feküdt.De én a macskát akarom megvédeni attól,hogy a kutYa bántsa.Meg nem szabad,hogy a cica nyugalmát bármikor is megzavarja a kutya azzal,hogy ráugat.Mégis miért lenne nálam erősebb egy kutya.Csak 30 kiló.

De akkor hogy értessem meg vele,hogy nem szabad semmilyen macskát sem bántani?Amikor a másik macska elsétált a ház elött,akkor is elkezdett futkozni össze-vissza

2016. aug. 23. 20:55
 18/32 anonim ***** válasza:

Olyankor örül a cicának, nem tudja mit kéne tennie ezért ugatja és szaladgál utána. Ha a kutya eddig nem csinált semmit akkor miérz bántaná a cicákat? Te nagyon sötét vagy...


Ui: csak 30kg?:DD az neked nem erősebb mint te? Ha tovább cseszteted tőbők fogja kitépni a karod a laza 30kilójával, de te tudod. Hagyd békén a kutya reakciója jó, barátságos csak heves. Nem hiszem hogy támadni akarja.

2016. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nyilván azért ugatta,mert meg akarta támadni.Én azért ütöttem meg,hogy lássa,hogy ezt nem szabad.Vagy mit csináljak?Ha ezért jutalomfalatot adok neki,akkor szeretni fogja a macskát?
2016. aug. 23. 21:03
 20/32 A kérdező kommentje:

Egy páva gyerek karját lehet kitépné,de én fél kézzel átdobok 30 kilót a szomszédba.Ha befogom a száját,nem tud megharapni se.De nem vertem meg a kutyát,csak rácsaptam az orrára.Azt olvastam,így kell fegyelmezni

De tegyük fel,hogy nem akarta bántani.Akkor emiatt megutálta a macskákat?

2016. aug. 23. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!