Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyiből megértette?

Ennyiből megértette?

Figyelt kérdés

A papámnál van egy nagy németjuhász.Attól félek,higy bántaná a szomszéd macskáit.Ma hallottam,hogy ugat,az udvar ház elötti részénél ugatta a szomszéd kiscicáját,én odamentem,a nyakőrvénél fogva elrángattam onnan,de úgy,hogy nyüszített és rácsaptam párszor az orrára.Amikor elmentem,megint hallom az ugatást és ez megint megtörtént.Amikor harmadszorra mentem oda,akkor már elfutott.De rácsaptam a nyakára,amíg futott.Utána már nem ugatta a macskát,csak nézte.De azárt elkergettem onnan.Eközben többször odamentem a macskához a kerítéshez,a kutya jött utánam,de csak a ház sarkáig.Közelebb már nem mert jönni.Felmentem a házba.Pár perc múlva kinéztem az ablakon,láttam hogy megint ugatja,odaszóltam és a kutya elfutott.Pár perc múlva megint kinéztem,akkor nem ugatta,csak nézte a macskát.Meglátta,hogy kinéztem és elfutott.

Ebből megérthette,hogy semmiképpen sem szabad a macskát megugatni?És ha úgy ugatta a macskát,higy csóválta a farkát,akkor az mit jelent?



2016. aug. 21. 20:35
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Több vagyok egy vendégnél.Nem tudom,hogy látják a kutyák a társadalmukAt,de nekem is szót fogad.
2016. aug. 23. 21:11
 22/32 anonim ***** válasza:
Max 14 éves lehetsz az írásaidból ítélve. Te ne akard senki kutyáját megnevelni. Nem, az ugatás nem mindig támadás és a farokcsóválás sem mindig barátkozás. Egyáltalán nem értesz a kutyákhoz, hagyd békén szegény párát. A macska nyugalmát nehogy megzavarja? Akkor a macska szépen menjen el a kerítéstől, akkor nem fogja zavarni... Nem igaz, hogy papád nem szól rád, hogy "hülye vagy unokám, egyszer leszedi a karod a kutya".
2016. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Sötés vagy mint az éjszaka. Fegyelmezni a gazdájának kell és te nem vagy az. Sőt még csak nem is értesz hozzá. Ha csak áll és ugat akkor érdeklődik, ha farkcsóválva ugatva őrülten rohangál örül, ha a kerítésnél keres kijáratot és agresszíven ugat kergeti belülről akkor bántaná. De mivel nem értesz hozzá egyből az utolsóra fogsz rábökni hogy elverhesd...hagyd békén azt a kutyát. A macska sem feküdne ott olyan nyugodtan ha félne, valószínűleg már megszokták...
2016. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Jó.Akkor ha átjönne hozzánk,akkor sem bántaná?
2016. aug. 23. 21:58
 25/32 anonim ***** válasza:

Neked soha ne legyen kutyád.

Plüss se.


Nagyon-nagyon sötét vagy. Azthiszed a pillanat tört része állat megállíthatsz egy nj-t?? Azzal a szájbefogósdival se sokra jutnál.

SZOMORÚ,HOGY ÍGY ÁLLSZ HOZZÁ!!

NEM A TE KUTYÁD,SEMMI DOLGOD VELE!!

FOGD FEL!

2016. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy megkergetné játékból mert nem tudja hogyan viselkedjen de lehet hogy egy idő után megszokná. De nem kell félni ha a cica nem látja biztonságosnak úgysem megy oda.
2016. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

De az enyém.Én kértem,hogy legyen kutya.Csak nálunk társasházban nem lehet tartani.

Amúgy képzeld,egy telephelyi őrző harcikutyát is megsimogattam a kerítésen keresztül,egy olyan kutyát,aki széttépett egy másik kutyát,aki betévedt oda.Egyszer kiszökött és emvereket kergetett meg.Egy csajnak be kellett zárkóznia az autóba a kutya elől.Velem mégis kezesbárány volt.Kerítésen keresztül simogattam meg azt a vad őrzőkutyát úgy,hogy nem is ismertem!Utána is jött oda a kerítéshez farokcsóválva!Pedig a járókelők rettegtek tőle,még az utca másik felére is átmentek,ha ott sétáltak.Ne mondjátok,hogy nem értek az állatokhoz.


Amúgy meg a neandervölgyiek bölényeket,mamutokat,medvéket öltek le.Nehogy már egy kis 30 kilós kutya elbánjon velem

2016. aug. 23. 22:09
 28/32 anonim ***** válasza:
Jó én mentem, ha annyira jól ismernéd a kutyákat nem hordanál össze ennyi butaságot. Jó éjt.
2016. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Tudod, akkor lenne a te kutyád, ha te foglalkoznál vele. Minden nap 1,5-2 órát minimum. Ez fennáll?

NEM. Felelőtlenül a papád nyakába vartál egy kutyát, akivel neki kellene foglalkozni. Amit igazából vagy a háta közepére sem kíván, vagy lesz*rja, már bocsánat.

Megértem, hogy gyerek vagy és neked minden kell, de a kutya élőlény. Én is voltam gyerek, nem is olyan rég.:)

Egyébként a kutyák is érzik, hogy te még gyerek vagy. Ezért nem is látnak fenyegetőnek, valószínűleg nyugodt is vagy és a testbeszéded is ezt tükrözi. De ez nem azt jelenti, hogy annyira értenél a kutyákhoz. Sőt... Valószínű a "te" kutyád sem vesz komolyan. Nem vagy falkavezér.


Másrészt esélyes, hogy csak játszani akar, de valószínűleg még nem játszott macskával, így nem nagyon tudja, hogy mit szabad és mit nem. Lehet, hogy addig játszana vele, hogy széttépné vagy megfojtaná.

Ő nem úgy gondolkodik, hogyha a macska mozog, az nem játék. :)

És azt sem tudjuk, hogyan reagálna a macska. Mondjuk, ha a kutya nem is lenne túlzottan erőszakos, a macska könnyen megharapná vagy megkarmolná, amire a kutya megint nem reagálna pozitívan.

Ha meg akarod tanítani neki azt, hogy nem bántsa a macskát, először a falkarangsort és az engedelmességet kell gyakorolni. Aztán egy szelíd-kutyabarát macskával kell lassan tanítani arra, hogy mit szabad és mit nem. Na már most, nyilván nem rögtön össze kell őket ereszteni és 20 méterről figyelni, hanem először semleges területen (tehát nem az udvaron vagy olyan területen, amit a kutya magáénak tart, lehetőleg valami elválasztva (mondjuk ketrecben) kell megmutatni a macskát neki, aztán figyelni a reakcióját. Figyeled a viselkedését, ha nem agresszív megjutalmazod.

Aztán, ha azt látod, hogy a kutya már egyáltalán nem csinál semmi olyat, ami agresszióra utal akkor (szintén semleges területen) megengeded, hogy közel menjen a macskához, megszagolja azt. Persze felügyelettel és esetleg pórázon, hogy el tudd húzni, ha valami baj van. Igen, az elhúzás tényleg nem a legjobb dolog, olyan szempontból, hogy ez azt jelzi a kutyában, hogy a macska veszélyes, de valamilyen biztosítékre szükség lehet a macska érdekében.

Bár nem tudom, mennyire van pórázhoz szoktatva és milyen a viselkedése pórázzal, ha ez nem a legjobb, akkor ezt hagyjátok.

Aztán ha azt csinálja, amit vársz megjutalmazod.

Majd egy idő után póráz nélkül is oda lehet engedni a macskához.

Aztán a kutya területén is ugyanezt kell eljátszani.

Ez egy lassú folyamat, amit folyamatosan kell gyakorolni és a macska szempontjából veszélyes is lehet. Szóval a legjobb az lenne, ha ezt nem te csinálnád vele, sőt a legjobb egy kutyakiképző lenne. Lehet ő teljesen mást fog mondani, de mindenképpen időigényes folyamat.


És persze ez azt is jelenti, hogy a kutyával naponta kell foglalkozni, szocializálni, játszani vele, lemozgatni, tanítani. Napi több órát is akár.

2016. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nem vagy erősebb nála fogd fel!


De hagyjuk ezt...

A MACSKA SEM A TIÉD! MI KÖÖD HOZZÁ?


A MACSKÁK OKOSAK! 2x-3x MEGUGATKA,

2016. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!