Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jutalomfalat egyáltalán nem...

A jutalomfalat egyáltalán nem motiválja a kutyámat, mit javasoltok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Elkezdünk iskolába járni, előtte koplaltunk két napot, kondícionáltuk klikkerre, és otthon, illetve az ismerős parkban kiválóan működött minden. Aztán kimentünk a suliba, és ott bemutatta legrosszabb arcát, egyáltalán nem hallgatott rám, nem tudtam behívni, a jutit kiköpte, és egyáltalán is átlagon felül sz.a.r.t. az egészre magasról.


Ezért aztán koplalásra ítélték, és most csak azt eheti, amit kézből kattintás után kap. Látom rajta, hogy nagyon éhes, kétségbeesetten szaglászik a kuka körül, a földet nyalogatja, de az utcán még mindig kiköpi a jutit, és ugyanúgy nem figyál rám, és húz, mint a suliban, pedig múlt csütörtökön kajált utoljára normálisan. Mikor fog annyira megéhezni, hogy az utcán is szépen puncsoljon a jutiért?


Nincs valami ötletetek? Mit csináljak? Most már kezdem sajnálni szegényt...


2010. ápr. 20. 16:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
jobban ért hozzá aki ezt kitalálta, mint te... mellesleg nem éhezteti senki...csak az a cél, hogy az órák előtt éhes legyen, és legyen motivációja, illetve tanítás alatt kapja meg az ennivalót kicsi kockákban jutalomfalat formájában
2010. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem elsőre nem rohan, hanem el sem lehet kapni. Rám se néz. Más kutyák éhezés nélkül is jönnek a kajára, valószínűleg ezért nem találkoztál ilyesmivel.
2010. ápr. 20. 18:20
 13/22 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem éhezteti? Akkor ezt miért írta? "pedig múlt csütörtökön kajált utoljára normálisan."

Talán teljesen más módszert kéne találni, mint a klikker. Nem először mondjuk, hogy nem mindenkinél válik be.

Olyan nincs, hogy nem lehet elkapni az iskolában. Akkor rá a 10 méterest és azzal behívni!

2010. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem megy fel meg belenyúlsz a kajájába még nem jelent semmit. Egyszerűen megtanulja a kutya hogy ezeket nem lehet. Ezek csak elősegítik a dolgot de nem a legfontosabbak... Az én kutyám meg pl sokat ugat, felmegy az ágyamba suttyomban, kiszedi a szemetesből a kaját, és képes órákig fel ála rohangálni etetéskor még akkor is ha nem figyelek rá. Ehhez képest minden helyzetben szót fogad, versenyzek vele, egy mukkot sem hallani felőle hogy ki a főnök... Pedig pl a nagy kirány Jan Fennel szerint egy ilyen tuti falkavezér pedig az enyém ugyan nem. :D Nem kell mindig a leírtakra hagyatkozni és mind szó szerint betartani, mert azért az nem szentírás.
2010. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Akiteki ***** válasza:
100%

19:27

Hónapok óta első értelmes hozzászólás ilyen témában. Köszi!

2010. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekünk is bajunk volt a kutyasuliban, mert az én kutyámat sem érdekli a jutalomfalat - ezzel tetézve a játék sem... szerintem emberben is van ilyen, nem értem, hogy egy kutyának miért kellene feltétlen pörögnie a kajáért vagy valami labdáért. Én hosszas gondolkodás után úgy döntöttem, hogy otthagyom a sulit. Találtam egy nagyon kedves, anygalian türelmes oktatót, akivel magán órákra járunk. Nincs stressz, nincs azonnali megfelelési kényszer, hanem sétálunk 2 órát, ő először hagyja, hogy a kutya a területen kirohangássza magát, mindent megszaglásszon, és utána séta közben, ahogy megyünk előre időnként behívjuk, aztán megint séta, aztán kis játék, aztán megint séta, és szép lassan láss csodát, haladunk, és egyáltalán nem olyan módszerekkel, mint a suliban. Én már megtanultam, hogy nem mindenkinek való ez a csoportos haladás, van, akinek másra van szüksége... Amúgy én nem hagynám, hogy bármelyik kutyasuliban bármelyik másik kutya kilyukassza a kutyám oldalát, akár igaza van, akár nincs. Ahol sok oktató lébecol és nem tudják a fizikai bántalmat megakadályozni, az szar hely szerintem.
2010. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Na ezek után biztos, hogy nem megyek 50 ezerért abba az iskolába tanfolyamra a kutyámmal...

Amúgy meg. Magam is a kedves módszerek híve vagyok. De az egyik kutyámmal megtanultam, hogy vannak egyedek, akiknél igenis be kell keményíteni egy kicsit. Ez nem verést jelent, de néha egy határozott rászólás, egy földre lenyomás vagy a grabancának a megcibálása csodákra képes. És van sok egyéb dolog, amivel hatni lehet egy önfejű kutyára. Ilyen pl. a kanna is. De szerintem az iskoláknak az egyik legfontosabb dolga az kéne legyen, hogy pszichológus módjára megtanítsák a gazdáknak azt, hogyan kell határozottnak lenni és hogyan érjék el azt a belső kisugárzást, ami a kutya felé ezt sugározza, hogy a gazda hiteles vezetője legyen a szemében. Ugyanis sok kutyánál pont emiatt jönnek a hasonló gondok, hiába a különböző trükkök, ha a gazda belülről bizonytalan, labilis, a kutya nem fogja tisztelni őt, ami maga után von rengeteg dolgot... Szóval én nem az éheztetésben látom a probléma megoldását. Ha látnálak a kutyusoddal, azonnal meg tudnám mondani, mi a gond és hogyan tovább. Így mondjuk elég nehéz. De a leírtak alapján nem először csalódtam nagyot ebben az iskolában. Én biztos nem pazarolnám ilyen helyre a pénzem, inkább keresnék másikat vagy magán oktatót. Arról se feledkezz meg, hogy a kutyád is egy egyszeri és megismételhetetlen jellem. Lehet, ami 10 másiknál beválik, pont a tiédnél nem fog.Egy jó kiképző nem egyetlen dogmát hajtogat, nem egyetlen módszert akar ráerőltetni mindenkire, hanem mindig egyedien, az adott kutya-gazda pároshoz választja ki a megfelelő módszert és problémamegoldást. Ehhez nagyfokú rugalmasság kell, ami kevés emberben van meg. És nem hiszem, hogy a jutalomfalattal lenne a probléma, ez sokkal inkább dominancia problémának tűnik vagy annak, hogy nincs a kutyának lehetőség hagyva arra, hogy munka előtt kitombolja magát.

2010. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Eddig egyszer voltunk, és ma megyünk pót órára, egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy nem fognak más módszer ajánlani.


Az, hogy csütörtökön evett normálisan utoljára, az azt jelenti, hogy azóta csak akkor kaját, ha rámnéz, klikkelés után a kezemből. Ez ugye azt is eredményezi, hogy sokkal többet foglalkozom vele, mert enni kell, és csak munkáért jár kaja (az is munka, ha a szemembe néz). Nyugi, nem éheztetem a kutyámat :) Csak sokkal többet foglalkozom vele, és kb feleannyit mint normálisan így is megeszik, csak szemenként a kezemből.


Egyébként persze, mindig dominancia problémák vannak akkor, ha egy kutya nem kooperál, csak éppen nem tudom hol rontottam el, mert valahol biztosan elrontottam, abszolút tisztában vagyok azzal, hogy nincs hülye kutya csak hülye gazdi. De mindent úgy csináltam, ahogy a korábbi kutyáimmal, és hát sikerült már megnevelnem kan mastiffot tizenéves koromban, aztán szuka bulldogot is, szóval nem értem mi a probléma. Egyszerűen sokkal dominánsabb ez a kutya, mint akikkel korábban találkoztam. Ez már 8 hetes korában is látszott, mert három rászólás után negyedszerre simán megugatott, pedig akkor még nem volt szerintem kérdés, hogy ki a főnök.


A grabanc rángatás amúgy semmit nem ér, próbáltam kisebb korában, meg nem vagyok szívbajos, simán a földbe döngölöm, és keményen szólok rá, elég szigorú vagyok, és mindig is az voltam, de valamiért ez nála kevés. Otthon kisangyal, ha nincs semmi ami érdekesebb nálam, akkor mindent első szóra megcsinál, de kint egyáltalán nem érdeklem, nem tudok hatni rá egyáltalán.


Valahogyan muszáj lesz megtörni, és szerintem kaja megvonással meg lehet, éhen halni meg nyilván nem fog, azért a természetben sem esznek mindennap a kutyák, nálunk meg teljes nap evés nélkül nem maradt ki.


És persze, biztos van olyan kutya, amit nem motivál a kaja, de ahhoz, hogy el tudjunk kezdeni tanulni, valami motiváció kell, és a játék sem motiválja olyan szempontból, hogy akkor meg csak a labdára tud figyelni, rám akkor sem, tehát az sem lehet megoldás.


Azt meg nagyon kétlem, hogy a kutyasui nem jó, mert személyesen ismerem Vámosi Nagy Nórát, és a kutyáit is, Nóra egyszer vette kézbe a pórázt, és a kutyámat abban a pillanatban mintha kicserélték volna.


Abban meg igazatok van, hogy nem bízom a kutyában, és magamban sem, nemtom melyik volt előbb, de ezt a sok kudarc okozta, amikor nem tudtam visszahívni, és elment görkorisokat kergetni, meg gyerekektől labdát elvenni, meg ilyenek. Ezért kezdtem el suliba járni, hogy a kettőnk közti bizalmat helyreállítsuk valahogy.

2010. ápr. 21. 10:57
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy utolsó, ha látnál a kutyusommal ránézésre azt mondanád, hogy semmi gond, mint ahogy egyszer megismerkedtem véletlenül egy kiképző sráccal, ás ő is azt mondta, hiszen gyönyőrűen sétált póráz nélkül mellettem, sarkon magától megáll, és sokszor nekem is úgy tűnik, hogy nagyon jól nevelt okos kutyám van. Csak aztán a másik napon meg elhúz valami érdekesség után és nem tudom megállítani. Ha rossz napja van, hiába beszélek hozzá, rám se néz. Esküszöm nem értem az egész jelenséget. Ha így a városban jövünk megyünk, szépen sétál, nem húz, megáll a járda szélén, ha beülünk egy kávézóba, gyönyörűen fekszik az asztal alatt. Van lehetősége randalírozni is, mert hétvégén általában vidéken vagyunk, és hétköznap reggel is, este is szaladgálás van a kutya pajtikkal. Csupa izom, sokkal sportosabb, mint bármelyik bulldog amit láttam, az orvos is mindig dícsér, hogy milyen ritka az ilyen fitt bulldog, hogy mindig elhízott lusta bulldogokkal találkozik. Szóval komolyan mondom, igyekszem a legjobban csinálni, mozgatom, nevelem, szeretem, meg minden, de valamit mégis elszúrtam.
2010. ápr. 21. 11:04
 20/22 anonim ***** válasza:

Hm. Hát, vagy a kiképző vagy te magad fogsz rájönni a megoldásra. Én voltam hasonló helyzetben, bár kicsit más természetű problémával. Rájöttem végül, hogy túlbonyolítottam a dolgot és annak az okát is, ezért nem tudtam igazán mit kezdeni vele. Nekem a váci Kutyadumában segítettek. Egy alkalom után a kutyám, mint akit kicsréltek - és engem is. De ehhez kellett egy jó szemű kiképző kellő rugalmassággal, aki vette a fáradtságot, hogy megfigyelje a kutyámat és megmondja azt a megoldást, ami a mi párosunknak megfelelt. Voltak ott mások is másféle problémákkal, nekik más jellegű megoldást adott, olyat, ami nekik passzolt.

Te is úgy látom, hozzám hasonlóan elég tudatos gazdi vagy és látod az összefüggéseket. Talán pont emiatt bonyolítod túl. Így távsegítségben nem tudok neked segíteni, de biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a megoldást. Lehet, hogy a suliban tudni fognak segíteni. Nem könnyű esetek az ilyen kutyák, de ha egyszer ráérzel nála mi az, amivel le tudod a szarvát törni, onnantól kezdve kisujjból elbánsz majd vele. Enyém is ilyen. Szerintem ne görcsöld túl a dolgot. Legyél nyugodt, kitartó, meglesz az eredménye! :)

2010. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!