Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jutalomfalat egyáltalán nem...

A jutalomfalat egyáltalán nem motiválja a kutyámat, mit javasoltok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Elkezdünk iskolába járni, előtte koplaltunk két napot, kondícionáltuk klikkerre, és otthon, illetve az ismerős parkban kiválóan működött minden. Aztán kimentünk a suliba, és ott bemutatta legrosszabb arcát, egyáltalán nem hallgatott rám, nem tudtam behívni, a jutit kiköpte, és egyáltalán is átlagon felül sz.a.r.t. az egészre magasról.


Ezért aztán koplalásra ítélték, és most csak azt eheti, amit kézből kattintás után kap. Látom rajta, hogy nagyon éhes, kétségbeesetten szaglászik a kuka körül, a földet nyalogatja, de az utcán még mindig kiköpi a jutit, és ugyanúgy nem figyál rám, és húz, mint a suliban, pedig múlt csütörtökön kajált utoljára normálisan. Mikor fog annyira megéhezni, hogy az utcán is szépen puncsoljon a jutiért?


Nincs valami ötletetek? Mit csináljak? Most már kezdem sajnálni szegényt...


2010. ápr. 20. 16:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom,hogy mit adsz neki jutalomnak,de lehet hogy pont azt nem szereti.Én megpróbálnám kilikker nélkül.Ha szeret játszani,akkor meg játékkal jutalmaznám.
2010. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Rájöttem hol rontottam el. Az egyik a szemkontaktus, aminek a jelentőségét nem tudtam, sosem gyakoroltam vele, mert gyerekkoromból meg volt, hogy nem nagyon szabad a kutya szemébe nézni. A másik pedig az, hogy nem tudtam, hogy a rangsorban nem csak az számít, hogy ki a falkavezér, hanem az is, hogy mekkora a távolság. Egész jól haladunk amúgy, és természetesen idővel belátta, hogy kajáért teljesíteni kell. Illetve megéhezett annyira :) Még mindig nem eszik rendesen, tehát nem kap a tányérjába kaját, klikkerrel viszont egyre többet, hiszen egyre jobban viselkedik, egyre figyelmesebb. Kiszámoltam, hogy kb pont ugyanannyit eszik, mint amikor még nem csak klikk mellé járt kaja, én viszont sokkal többet foglalkozom vele, és ez azt hiszem mindkettőnknek jó.


Ma Korom Gábor szenzációs előadását hallgattam meg, és mindenkinek ajánlom a Népszigeti kutyasulit, vagy bármelyik másik tükör módszerrel tanítót, mert nagyon jól működik a módszer, két hét alatt, mintha kicserélték volna az ebet. Gábor előadását pedig viszonylag gyakran lehet ingyen meghallgatni, úgyhogy akit érdekel a kutyázás, az mindenképpen menjen el, mert szuper!

2010. ápr. 24. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!