Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy pár napja hozzánk került egy 4 éves bichon kutyus. Dióhéjban; közvetített gazdikereső volt, fajtatiszta, törzskönyves, de családi okok miatt új gazdit keresnek neki. Én már régóta szerettem volna amúgy is ilyen kiskutyát (tenyésztőtől persze), csak eddig valahogy sose alakult úgy, hát mondom megpróbálom. El is mentem megnézni, és hát ilyen félcigány családé volt, elég kupis helyen, 3 gyerek nyúzta... Elhoztam, jelképes összegért, de megkaptam a kutya papírjait is, köztük a törzskönyvet is. Utánanéztem a neten és eredetinek tűnik, rajta van a tenyésztő neve is, na és itt jön az én kérdésem: szerintetek felkeressem a tenyésztőt? Mert Facebookon megnéztem, a kutyái gyönyörűek, látszólag jól vannak tartva, de alig akartam elhinni, hogy ilyen körülmények közé is elad kutyát... De mégis jó lenne tudnom, hogy milyen táppal érdemes etetni, hogyan ápoljam a szőrét, stb, mármint tisztában vagyok az alapokkal, csak mégis jó lenne tudni, hogy kimondottan ennek a fajtának mi a jó.

Ti mit tennétek a helyemben? Meg nem lesz nekem ebből problémám, hogy gazdát cserélt a kutya?


2016. aug. 25. 16:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem említettem, nem tudom fontos-e, de ivartalan szuka kutyus, mert valami baj volt a méhével és meg kellett műteni.
2016. aug. 25. 16:25
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha neked nem lenne baj akkor ide feltölthetnéd a törzskönyvet és talán meg tudnánk mondani h eredeti e
2016. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha biztosan eredeti a törzskönyv, persze, keresd fel nyugodtan, mondd meg, hogy honnan/hogyan került hozzád a kutyus.

Az sem biztos hogy neki adta el, lehet hogy valakinek, akitől lopták, vagy lepasszolta a digóknak.

Szerintem jó pont, ha nála érdeklődsz.

2016. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok paranoiás de nem tartom tul valoszinünek ,hogy eredeti lenne . Én felhivnám a tenyésztőt ez csak igy derül ki 100% ra . Ha tényleg ivartalan .. bennem felmerül ,hogy lopott kutya hamisított papirokkal .. mondván tenyésztjük oszt jo pizér eladjuk a kölyköket alapon csak ivartalan és ez most nem jött be . De lehet csak én vagyok paranoiás .
2016. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Így néz ki, csak más adatokkal meg a Ázsia Törpekutyák és Bichonok Fajtagondozó Egyesület pecsétjével: [link]


Nem tudom, hivatalos papír hamisításáért azért elég szép büntetést szabnak ki, meg írtunk is adásvételi papírt is, a nővérem is ott volt velem, szóval tagadni sem tudnák.

2016. aug. 25. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem magyar tk-nk van de ez eléggé eredetinek tűnik szóval sztem hívd fel a tenyésztőt
2016. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A te kutyád tk-ve kell nem az hogy mire hasonlít. Bocsi de még mindig lehet hogy hamis. Mégis a leg biztosabb ha felhívod a tenyésztőt és beszélsz vele.
2016. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4 éve már, ha jól emlékszem, chipnek kellett a kutyában lennie. A száma rajta kell legyen a törzskönyvön és az oltási könyvön is.
2016. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, van benne chipp és stimmel a tk-val.
2016. aug. 25. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Hívd föl mindenképp.
2016. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!