Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell neki ketrec, vagy amíg...

Kell neki ketrec, vagy amíg jön valaki, nem köthetem láncra?

Figyelt kérdés
Még kicsi a kutyánk,még nincs csak házikója. Nos,eddig feleslegesnek tartottam a ketrecet,mert egyáltalán nem lenne oda bezárva,csak heti 2x ha jön valaki... Nálunk nincs átjáróház. Szerintetek kell a ketrec,vagy megfelelő hosszúságú lánc elég?
2016. aug. 27. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Lancon tartani kutyát tilos ! Amúgy ha eleve még kicsi a kutya miért kell elzárni ha jön vki ? Amúgy a kutyáknak kiskorukban nagy nyomot hagy a ketrec,lánc stb.
2016. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ketrec? Lánc? Úristen! Egy új gazda kellene neki. Mi a szarért kellene megkötni? Ráadásul ha kicsi nem most kellene nevelni, hogy ne ugráljon...stb.ha megy hozzátok valaki?!
2016. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem normális a felfogásotok.... Nem nevelitek,hanem elzárjátok.... Atya Isten... Nem vagytok normálisok.....

Miért nem szocializálódhat? Miért nem ismerkedhet?


Aztán elaltatják vagy kiteszik az utcára,mert neveletlen...

NEM VAGYTOK NORMÁLISAK

2016. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk,hogy ne harapjon meg senkit. Ha megyünk valahova, mások is (100%-ig mki) bezárja ,megköti a kutyáját. Bocsi hogy nem akarunk egy dorombolós kiscicát nevelni belőle :)

Ráadásul azért 2 gyerekkel vagyunk,akikhez azért hétvégén járnak a barátaik,nem tudom mi abban a fura hogy nem hagyom szabadon az udvaron a gyerekeket egy rottweilerel. Sőt... fordítva is elvárom,hogy megkössék ha az én gyerekeim mennek. De ez itt alap,lehet hogy Pesten a panelban nem... láncon pedig nem tilos tartani,kicsit tájékozódj :)

2016. aug. 27. 17:19
 5/13 anonim válasza:
100%
Nálunk is szokás. Mi úgy csináltuk,hogy ha félős rokon,vagy barát jött,akkor addíg kennelbe csuktuk,ha nem félős,akkor a helyére küldtük a kutyust de nem csuktuk rá az ajtót,így ha beléptünk a házba,ő szabadon jött ment. Nekem az a fura,hogy itt mindenki szelíd kutyát nevel?
2016. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
56%
Miért kellene mindenkivel megismerkednie a kutyának? Azért,hogy aztán ne védje a házat? Nem értem.
2016. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kennelt csinálj neki, abban lehet a házikója is, és szoktasd oda már most, hogy az a helye. Bezárni még csak néha-néha kell pár percre, hogy szokja meg. Kaphat enni is a kenneljében.

Ha így teszel, felnőttként természetes lesz számára, hogy az a helye, ott nyugiban lehet, és néha be van zárva. Semmi problémája nem lesz ebből.

Viszont érdemes azért úgy nevelni, hogy akit ti engedtek be, vendégek, azokat ne bántsa, üdvözölhesse, megszagolhassa stb. Ettől még ugyanolyan jó házőrző lesz belőle. Ha meg a gyerkőcök ugrálnak, játszanak kint egyedül, akkor el lehet küldeni a helyére és bezárni.

Ha soha nem érintkezik más emberekkel, akkor egy félelmi agresszív, kiszámíthatatlan vadállat lesz egy idő után. Meg kell találni az arany középutat. Egy kutyát szocializálni, nevelni kell. Persze gyerekekkel felügyelet nélkül nem szabad hagyni, na ilyenkor jön jól a kennel.

2016. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy azért mert gyerekünk van,nem tarthatnánk kutyát. Mellesleg pedig minden szak lap leírja,hogy több gyereket nem szabad kutyával az udvaron hagyni,mert ha esetleg viccből ugratják egymást a gyerekek,a kutyus simán érezheti,hogy veszélyben a gazdája és ez már nem nevelés kérdése. Jobban hajlunk a kennel felé mi is. Heti 2 alkalmas látogatást írtam,de nyílván azért 3-4 családtagunk alapból megfordul nálunk 1-2 alkalommal hetente,akiket szándékosan nem említettem,mivel a kutyus velük nől fel,nem jelent számukra veszélyt. Tehát azért nem teljesen lesz ő elzárva az emberektől.
2016. aug. 27. 17:43
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Ne aggódj ha így tartjátok nem fog egyik gyereket se bántani mert nem foghozzátok kötödni az tuti. Lesz egy udvar ahol él , kap tőletek kaját és majd őrzi a házat mert úgy érzi majd az az ővé . Elmondom hogy ha így hagyjátok mindenkit meg fog támadni mert nem hagyjátok szocializálódni és a rotiknál is csak 2 éves korban kezd kifejlődni a védekezési és őrzési ösztön...
2016. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Huhh :)) 3 rotink volt gyerekkoromban (ezért is lett most is az) és 2 még mindíg megvan a szülői háznál, 10 és 12 évesek,köszönik tök jól vannak :),ha megy valaki a szüleimhez akkor ketrecben vannak. Légyszi ne oktass,ne okoskodj,főleg ne tiniként,aki karácsonyra kapott egy kutyát a fa alá és nincs is több 15 évesnél,mert hidd el ,attól nem vagy okos.
2016. aug. 27. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!